• 00 - ulke kodu* - 3 haneli alan kodu - 7 haneli lokal numara

seklinde uluslararasi bir standarda sahiptir.
  • hukuki işlemler başlatılırken, davacı tarafından dava dilekçesine eklenmesi zorunlu iletişim bilgisi.
  • çok önemlidir.

bundan önce yıllarca ankara'da yaşadım ve aynı numarayı kullandım. numara öyle güzeldi ki, sevgili telekom da kendisine çok benzer bir numara seçmişti. telekomu aradıklarını zanneden bir dolu insanla görüşmek zorunda kaldım. ve her seferinde doğru numarayı verip kapattım. allahtan mesai saatleri içinde arıyorlardı.
    ama bir de numarama çok benzeyen bir numaraya sahip taksi durağımız mevcuttu. saat kaç olursa olsun arayıp taksi isteyen insanlarla da konuşmak zorunda kaldım.

şimdi istanbuldaki evimde sahip olduğum numara ile benzer bir eczane mevcut. arayıp ne zaman kapatacaksınız, nöbetçi siz misiniz falan diye soruyorlar. hani güzel numaram var diye sevinmemek lazımmış demek. karmaşık olsun yanlış aranmasın istiyor bazen insan.
  • dün gece yattığım güzel kadın. ünlü olması bu gerçeği değiştirmiyor.
  • -numaranı söylesene..
    - . . .
    - çaldır ben de kaydediyim
    - . . .
    - sende daha ne numaralar vardır?
    - yok be
    - hadi hadi
  • geçenlerde öğrendiğime göre silinmemesi gerekenmiş. nedenini açıklamadı arkadaş ama "şu ana kadar hiç kimsenin hiç bişeyini silmedim ben" dedi, beni benden aldı. hayır ömrümde bir daha aramayacağım insanın telefon numarası bende dursa ne olacak durmasa ne olacak? mantıklı bir açıklama getiremedim.
  • t.c.
    yargıtay 12.ceza dairesi
    2014/607 e.
    2014/16665 k.
    07.07.2014 t.

izni olmadan birine ait telefon numarasini başkasına vermek kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma suçunu oluşturur.
  • bazen başa bela olandır.
    link
  • bu cep telefonu numaralarinin veri tabanini , kim kime satiyorsa allah bildigi yapsin.
    gunde 100 tane dolandirici mesaji gelmeye basladi son 10 gundur.
hesabın var mı? giriş yap