• dülülüüüü dülüüüüü sesinden uzakta bir hayat gecirmek...sakincali bir durum olup uzun sure olmadan yasanmasi mumkun degildir.
  • darkangel'in içinde bulunduğu ve her gün gelip elli kere telefonum hala bağlanmadı diyerek anlattığı olay...
  • mahrum kalınan telefon ev telefonu ise cep telefonunun,cep telefonu ise ev telefonunun faturasının yüksek gelmesi muhtemel durum.
  • ilk baslarda* gayet huzurlu hissederken zaman gectikce niye kimse aramıyo yaa yada yeter be bu kontorlu telefonlara verdigim para diyip en kısa zamanda sonuca baglanmaya calısılan hadise.
  • bazı dostlarımın (bkz: ayyash) (bkz: dantelli boxer) sıkça başına gelen bir olaydır. kimi zaman ofiste, kimi zaman barda, hatta zaman zaman mekandan bağımsız olarak her yerde telefon kaybetmeyi ve çaldırmayı kendilerine görev bilmiş insanların başına gelen durum.
  • apartmanda telefon kutusunun yanmış olması yüzünden daha uzun bir süre içinde bulunacağım durum. bir süre sonra alışılıyor.
  • ilk zamanlarda insanın kendini eksik hissetmesine, "ben şimdi nasıl yaşayacağım?" naraları atmasına "acaba kimler aramıştır?" diye kafayı yemesine sebep olsa da zaman içinde alışılan, alışıldıkça huzur bulunan, "oh bee özgürüm sonunda yok bi daha telefon falan" kararına vardıran durum.
  • cep telefonumu düşürmemle maruz kaldığım eylem.arama çalışmalarım sonuçsuz kalınca ve okulun güvenlik görevlerine haber bırakmama rağmen bir şey çıkmayınca geri dönüş yolunda minibüste dinlenilen ayrılık şarkıları bana telefonumu hatırlatmıştı.ilk 2 gün sevgilimden ayrılmış gibiydim ama bugün 5.gün hala haber yok kendisinden,sanırım zamanla yokluğuna alışıyorum
  • cep telefonunun bir arama ve müdahale olmadığı halde titremeye başlayıp sonradan aniden susması ile başa gelen, sonra iyi ki başa gelmiş denilerek kafa dinlemeye ilaç gibi geldiği fark edilen hadise.
    garip olan tek şey telefonun susmadan önce bir kaç dakika can çekişir gibi titremesi ve susması.. harbiden ürkütücü.
hesabın var mı? giriş yap