• aykut erdoğdu'nun paylaştığı tweete göre torba yasayla turkcell, türk telekom ve vodafone'un yaklaşık 5 milyar tl'lik borcu silinecek.

--- spoiler ---

torba yasa ile ağırlıklı yabancı 3 şirketin (telekom, turkcell, vodafone) yaklaşık 5 milyar tl kamu borcu fiilen siliniyor...

--- spoiler ---

https://twitter.com/…ogdu/status/917749119409709058
  • tabi canım yapsınlar, bizim bir g.t vardı onu da verelim de alacak verecek kalmasın devletle.
  • bence yanlış bir yaklaşımdır. bunu yerine zorunlu telefonla konuşma dayatılabilir.mesela kişi 10:00-12:00 arasında telefon konuşması yapmak zorunda olmalıdır. bir torba yasaya bakar.demokrasi süper sizde gelsenize.
  • telekom şirketleri de bizim borcu silecek mi ?
  • sizin adınıza devlete aktarılacak tutarın bir kısmının uf olmasıdır.
  • gsm şirketleri 500 lira alacağı için usulsüzce kişinin soyadından* tüm sülalesine ulaşıp, insanı rezil etmeyi bilirler ama iktidar ne yapar? böyle ahlaksız ve yasaları takmayan şirketlerin milyar dolarlık borçlarını tek kalemde siler.
    böyle bir ülke işte amk burası.
  • temel olarak devlet birine avanta veriyorsa, bunu halktan almak zorundadır. makarnada böyle, borç silinmesi de. başka sözüm yok.
  • ama yol yabtı? yalan mı?
  • "devlet baba"ymış. ben okuyayım, meslek sahibi olayım, bu şirketler bana köpek çeke çeke işe alsın, "büyük adam" gibi davransın, sonra ben her ay eşşek gibi vergimi ödeyeyim, bu ağa babaların borçları silinsin...

bu şirketlerin patronları varlık içinde yaşasın, bütün krediyi toplasın ama memleket benim vergilerim üzerinden dönsün, benim anam ağlasın, ben aç kalayım.

böyle düzenin izanını, sizin de yapacağınız işi sekeyim. göz göre göre her gün tecavüze uğruyoruz. hepsi ortaya almış, bi o vuruyor, bi bu vuruyor. götler sıkışınca "halk sokağa insin", "halk vatanı kurtarsın". bu vatanın kutsallığına leke sürdünüz lan. yazıklar olsun hepimize.
hesabın var mı? giriş yap