• "ellerimi yikamaliyim... ellerimi yikamaliyim... ellerimi yikamaliyim..." seklinde beyin ici yankilanmalarina neden olabilen bir hastaliktir bu. aslinda hastalik degil de bir cesit -ortalama insana gore- titizlik fazlaligidir.

(bkz: obsessive compulsive disorder)
  • ayrıca: daha geniş kapsamlı olan aşırı titizliğin* bir çeşidi
  • insanlarin kotu bir ruh halindeyken kapildiklari hastalik. bi suc islediginde, bi kotuluk yapildiginda kendini daha iyi hissetmek icin insan beyni kendini temizlige verir. temizlik yapildikca ruhunun pisliginden arinabilecegini dusunur, bu yuzden yikanir yikanir durur.
  • (bkz: titizlik)
  • bu hastalığa tutulan insanlar iflah olmaz, tedavisi yoktur, fırından aldıkları ekmeğin üzerini bile silerler (bizzat tanık oldum)
  • "hayatta hicbir seyi abartmayaceksin,abartsan dahi yogun tepkilerle karsilasmayi olagan sayaceksin ama kendini sorgulamayacagin icin bir halta yaramayacak, sen gene ayni obsesif insan kalaceksin" diye bir sarki yapmak icin insani tesvik eden bir tur ruh hali.
  • sureklı ellerını yıkayan cesıdı vardır bunların. kapı kollarını tutmaz(evde bıle), dırseklerıyle acarlar. nerden bılıyorum? ben kucukkene gelmıs basıma bu hastalık. goturmusler benı pedagoga, yaslılarla fazla vakıt gecırmekten olabılır demıs. bunun uzerıne, anneanne kollarında buyuyen hassas bunyem alınmıs ordan, yallah krese. hatırlamıyorum bıle, demek kı geçebiliyomuş.
  • ki$iye, yarim saat once surahiye doldurulmu$ su icin "o suyu icme tozlanmi$tir" cumlesini kurduran, sabun yeterli gelmedigi icin cama$ir suyuyla el yikama ali$kanligi kazandiran hastalik.
  • kapi kollarina musluklara filan dokunamaz bunlar, bir pecete kullanirlar. sonra o peceteyi ellerine degirmeden cop tenekesine nasil atarim diye akrobatik hareketlerde bulunurlar. yayilma, bulasma kabiliyeti yoktur sanki o mikropcuklarin. ustelik 32 dis karsisina gecip pecetenin temizligini sorgulayasi gelir insanin.
  • -dur necla ne siliyorsun göbeğimi.
    -leke var orda aşkım.
    -kızım doğum lekesi o.
    -olsun leke değil mi, ama çıkmıyor. dur bekle bu iş tam ayşe teyze'ye göre.
    -ayşe kim kızım, ne teyzesi, hayır ne güzel şevişiyorduk, eğer üçlü fantezin varsa ona ok de şimdi tezye falan dedin ben kıllandım, benim öyle bir mature fantezim yok, söyliimde.
hesabın var mı? giriş yap