70 entry daha
  • --- bitti ---

bana mesaj atacak ilk 30 sözlük yazarı, yanlarında +1 leriyle birlikte kanyon cinebonus' ta yapılacak özel gösterimine katılabilecektir.

--- bitti ---

gösterim yeri cinebonus kanyon salon 5
    tarih: 2 haziran 2009
    saat: 2000

organizasyon mars entertainment group tarafından yapılıyor.

aç insanımız için not: girişte atıştırmalık filan vereceklermiş. çok da aç gelmeyin ama, bana da kalsın.

gelenler:

bobiler
    strange paths of elvish dreams
    enk
    gulden kale
    karapolisnas
    tropik
    wounded walker
    fire walk with me
    agir isitsel
    the best is yet to come
    kalimdor
    purgatory
    microsofistice
    nicin ben
    peder zickler
    dead tired
    spirit crusher
    lord andurien
    sorunlu insan paratoneriyim
    radius
    duk leto
    gregory
    gossamer
    le fate ignoranti
    gofret
    mezura
    gerenimo81
    radioheadbanger
    talemon
    spree
    dusunen hayvanin onde gideni
    yazar kasa
    designed for an unknown man
    flyalone
    phosphate
    nyks
    to live is to die
    avedis
    kyha
    ash721
    9
    david lynch
    minca

http://www.flickr.com/photos/kanzuk/3563877750/

organizasyon sonrası notlar:

1. inanılmaz güzel atıştırmalıklar servis edildi, asma yaprağında hellim bir numaraydı, diğerleri de gayet güzeldi.
    2. son dakikada gelemeyeceğini söyleyip yerlerine gelebilecek olan arkadaşlara da ulaşmamızı imkansız hale getiren arkadaşlara teessüflerimi sunuyorum.
    3. belki ileride sadece ekşi sözlük için ayarlanmış bir özel gösterim yapabiliriz, belli olmaz.
  • çekimler gerçekten güzeldi. hatta bence filmin başındaki helikopterli sahne inanılmazdı, ses oldukça yüksekti, filmin içinde kaybolmak için idealdi.

ama bir kaç nokta var ki, bu filmi terminatör değil, başka bir film yapmıştır.

--- spoiler ---

terminatörlerin bugüne kadarki konseptinden tamamen çıkılmış. ben filmi izlerken fallout3(diğerlerini bilmiyorum) oynuyormuş gibi, mad max seyrediyormuş gibi, bazı sahnelerinde star wars' un çölde geçen sahnelerini seyrediyormuş gibi hissettim. neden derseniz, yemek bulamıyorlar, her yer yıkık dökük, terkedilmiş(fallout), benzin ve otomobil sıkıntısı çekiyorlar, benzini ve otomobili olan küçük çeteler hayatta kalmaya çalışıyorlar, bol bol yol kovalamaca sahnesi ve hatta benzin tankeriyle terminatör patlatma girişimi ve bu süreç boyunca konuşmayan küçük kabarık saçlı melez çocuk konsepti(mad max) sağdan soldan amaçsızca insan toplayan köle gemileri(star wars, ama orda en azından bir amacı vardı)

gelelim saçmalıklarına, kendi başına bir robot olan motosiklet görünümlü aracı bir insan nasıl kullanabilir, skynet, her ihtimale karşı gaz fren ve vites pedalları bulunduralım deyip koymuş bulunmuş mu bu araçlara? o esirleri niye topluyorsun, öldür gitsin madem kullanmıyorsun. hele ki o organ bağışı sahnesi? ben dalgasına söyledim film esnasında, adamlar gerçekten senaryoya yazmışlar, connor da hiç ne münasebet demiyor, mendebur domuz, insan bi "yapma evladım." filan der. neyse bu gibi bir dolu saçmalık var ama bence çekim kalitesi, görsel efektler gayet güzeldi. arnold' un çıktığı sahnede küsküsüz üretilmiş terminatör de görmüş olduk.

--- spoiler ---
189 entry daha
hesabın var mı? giriş yap