• en muazzamlarına 1984'te rastlanır.
  • her bu haberi duyduktan sonra en az 1 ay içinde yine şehit haberleri gelir.''hani terör örgütü amı götü dağıtmıştı?'' diye içten içten yanarız.
  • agzi sulanarak dinleyenler varoldugu surece varolacak haberlerdir.
  • yıllardır inanılan gaz cümlesi. de ki gerçekten am göt dağıldı, toplayanı ne yapacaksın.
  • eğer bu tip haberler bazı güzel arkadaşların iddia ettiği gibi psikolojik harbin tamamlayıcı bir unsuruysa ortada vahim bir durum var demektir. zira sormak isterim tamam psikolojik harb ama kime karşı?
    terör örgütü artık dağıldı, toparlanamaz türünden haberlerden sonra basılan bir karakol, pusuya düşürülmüş tabur, şehit düşmüş mehmetçik haberleriyle karşılaştığınızda siz ne hissediyorsunuz?
    ben fena halde kandırıldığımı hissediyorum ve bana yalnızca gerçeği söyleyecek, güvenebileceğim bir ordu istiyorum.
    esir düşmüş askerlerde de, düşürülmüş helikopter olayında da, isterdim ki ben, bunu birtakım pkk kaynaklı internet sitelerinden değil, öncelikle kendi ordumdan öğreneyim.
  • genelde arka planda 5-10 yıllık arşiv görüntülerini sanki şu an olmuş gibi gösteren haberlerdir.
  • her operasyondan sonra çıkan haberlerdir bunlar. pek çoğu da doğrudur. ve lakin operasyon sonrası siyasi irade işini yapmadığı için operasyonun büyüklüğüne göre maks. 5-6 sene içinde terör örgütünün tekrar güçlenip 2-3 yeri bombalayıp, jandarma karakollarını basması ile tekrar karşımıza çıkar.

zamanın en ötesinden ekleme: haklısınız lan tamam ben olsam ben de çok kötü veririm buna. o sıralar büyük bir operasyon yapılıyordu kuzey ırak a onu düşünüp yazmışız. yeter aaa.
  • an itibariyle doğru olduğunu düşündüğüm haberlerdir. nedense inanmak istemez ama sözlük yazarları bu tür şeylere. aslında yanlış bilgilendirilmelerin sonucudur sözlük yazarı ne yapsın ama insan bi durup düşünürse böyle saçma başlıklar açmaz biz de değerli vaktimizi bu tür zırvalara ayırmayız. tek yapılması gereken örügütün yaptığı eylemlerde değişiklik var mı ona bakmak!?
    eylemlerde azalma var mı var!hiç yok neredeyse. artık ne tür eylemler tercih ediliyor? daha çok büyük şehirlerde bombalama filan tarzında. son bi kaç aydır sınırı geçen teröristler karakol askeri birlik vs.'ye saldırıyor mu? hayır. lan daha ne olsun işte. amı götü dağıtmamıştır da ne olmuştur anlamadım ki ben! sınırı geçmeye çalışırken hemen bir uçar birlik harekatıyla da tepelerine biniliyo mu? biniliyo!
    ayrıca terör örügütü kendi yayın organlarında "t.c. amı götü dağıttı" temalı haber yapıyo da türk televizyon ve yayın organlarında bu tür haberler çıkınca mı rahatsız edici birşey oluyo. yahu herşey yalan şu gerçek:20 yaşına yeni basmış gencecik on bin tane "çocuk" var lan orda elinde tüfek sırtında çanta dağ bayır dolanan. moral lazım adam bu çocuklara ya! daha ne diyim.
hesabın var mı? giriş yap