• a haber: togg'u çok kıskanan elon musk tesla'yı türkiye'ye getirdi..
  • son zamanlardaki tesla'nın batacağı söylentisine hiç bu kadar inanmamıştım
  • bir türkün twitter üzerinden elon musk'a "tesla roadster türkiye'ye ne zaman gelecek?" diye sorması sonucu, kendisinin bizzat twitter hesabı üzerinden verdiği müjdedir.
    hatta lansman için kendisi de türkiye'ye gelecekmiş.
    "ülkenizi seviyorum." diye eklemeyi de unutmamış; elon kalp ben.
    kalpleri kazanırsan, parayı da kazanırsın tabi.
    not: özelden atılan mesajlara bile cevap vermeyen sıradan (hatta tanıdığınız) insanlar varken, koskoca elon musk'ın dünyanın bir ucundan kendisine soru soran bir kişiye genele açık şekilde cevap vermesi hem de bir planını zamanından önce açıklaması bence takdir edilesi bir hareket. hiç pr çalışmasından ibaret demeyelim, böyle bir reklama muhtaç olduğunu sanmıyorum. kampanya esnasında da pekala sevimli bir imaj yaratabilirdi. pr çalışmasıysa da çok başarılı. ya soru-cevap olayı önceden düşünülüp uygulanmış ya da gelen soru üzerine musk olayı spontane bir pr çalışmasına çevirmiş. ben daha önce dünya çapında bir teknoloji patronunun türkiye'de ürünlerini satsa bile bizden birine cevap yazdığını anımsamıyorum.
  • türkiye'deki motorlu taşıtlar vergisinin ismini değiştirecek nitelikte bir gelişmedir.
  • tesla sırbistan'da doğduğunda osmanlı vatandaşıydı zaten.
  • bunu duyan reis durur mu?
    yapıştırmış vergiyi?
  • tesla gelir de biz ona gidebilir miyiz problem o.
  • elektrik daha da pahalanırsa izleyin tüp takılan teslaları ey elon mask sen kimsin ya
  • tesla türkiye genel müdürü kemal geçer olmuş. türkiye operasyon yöneticisi ise emir tunçyürek olmuş. adam ağır tesla hayranlığından nerelere geldi valla helal olsun hakediyor. araçlar hakkında aşırı bilgili biriydi zaten.

bu markanın ülkeye gelmesi sevindirici. emir tunçyürek’in 2015’teki yazısına göre tesla ilk şirket kurulumunu taa 2015’te yapmış.

en azından ithalatçıdan almak zorunda kalmamak iyi. hem servis ve şarj ağı açısından da iyi olacaktır. istanbul ve ankara’ya da superchargerlar gelse tadından yenmez.
  • güncel kur ve ötv bu haldeyken ülkenin büyük bir çoğunluğunun umrunda olmayan gelişme. biz cliodan devam
hesabın var mı? giriş yap