şükela:  tümü | bugün
 • bu siteyi, whatsapp gruplarındaki

  "ay şu yasa çıkmış, aman şu çocuğun fotoğrafını 20 kişiye ilet, whatsapp yardım yapacak"

  teyzelerine öneriyorum.

  her mesaj attıklarında da, bu siteden link gönderiyorum.

  sonrası derin sessizlik.

  olsun, umudum var.
 • (bkz: takibi bırak)
 • muhalif oldukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca baş tacı edilen kendi savundukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca da direk engellenen twitter sayfası. valla ben objektif olduklarını düşünüyorum.
  varsa atatürkün öyle bir söz söylediğine dair kanıdınız gösterin sayfaya eğer geri adım atmazlarsa o zaman eleştirirsiniz.
  not: atatürkçüyüm.
  edit:kurucusunun pkk sempatizani olduğuna dair iddialar var. eğer eminseniz hakkında suç duyurusunda bulunun ve alternatifini hep beraber kuralım.
 • teyit edilen bilgilerin güvenirliğine gölge düşmediği sürece kurucusunun fikri önemsiz olan doğrulama platformu.
  suçlama yapan hesap burada demiş ki
  "kullandığın kaçak sigara bile sana top tüfek olarak geri dönüyor." aynı şey değil. adama ne doğrudan ne dolaylı katkı sağlamıyoruz. sadece ürünlerini yayarak bir parça kendi çevremizde namını duyurmuş oluyoruz ama bu da ihmal edilebilir bir popülerite bana kalırsa. doğramanın alemi yok.
 • daha bu pkk olayları patlak vermeden önce görüşümü yazmıştım, hem de hiç bilmiyordum bu taraklarda bezleri olduklarını. en başından beri taraflı olduklarını biliyordum kısaca. o yüzden şaşırmadım. daha önceki yazdıklarımdan da görürsünüz.

  kemalist yalanlarda; yalnızca yalan içeriği değil, o yalanın geçtiği metnin tümünün yalan olduğu izlenimi yaratırlar. özenle seçerler kelimelerini.

  kürt, akp, aşırı sol paylaşımların yalanlarında "yani böyle demişler ama işte amaaan siz de" tarzında yalanlarlar haberleri.

  en basit örnek zamanında paylaştıkları organik hoşaf haberidir herhalde.
  "organik hoşafın yarışma birincisi olduğu iddiası yalan" diyip cumhuriyet gazetesini ss olarak koymuşlardı twite. tiwtte yer olmasına rağmen "ilgili proje yarışmada ikinci oldu" diye devamını getirme gereği duymamışlardı.

  attıkları twitin tarzı tam şunu söylüyordu "ya hoşaf moşaf yok abi, yarışmada hoşaf diye bir aday hiç olmadı. olsa da hiç üst tura çıkmadı bu tamamen kemalistlerin uydurması". keza altındaki yorumlar da, bu yapmak istedikleri dezenformasyonu destekler nitelikteydi, ne kadar troll varsa hepsi "ulan hep bu kemalistlerin yalanı, hepiniz aynısınız ulan ne hoşafı" tarzında içeriyi dolduruvermişti tüm troller.

  neyse işte, fikri neyse zikri de o oluyor kişinin.
 • millet işine gelmediğinden değil, kurucusunun elon musk'un tweetinin altına saçma sapan, atatürk'ü aşağılayıcı tweetler yazdığı için kızdıkları oluşum. kurucusu mehmet atakan foça'nın pkk destekleyen tweetleri çıktı ondan sonra da pek tabi. silmeye başlamış hemen zaten. teyitlesin onu da artık :)

  zaten bu oluşum çoktandır artık ilk baştaki gibi değil. işine geleni teyit edip, işine gelmeyenleri etmiyor. böyle bir oluşum kuruyorsan tamamen bağımsız olup, objektif/tarafsız olmak lazım.

  son olarak pek tabi, kurucusu/editörü pkk destekçisi ve türk askerine, ülkenin kurucusuna saygısızlık yapan bir adamı ve oluşumunu takip etme özgürlüğünüz var. diğer yazarlar uyarmış işte. gerisi size kalmış.

  edit: halen boş laf edenleri baranba'nın tweetlerine yönlendireyim de görsünler;

  https://twitter.com/…oylu/status/928983707712618496
 • teyit verirken kullandıkları argümanların büyük kısmı zaten uydurma. türk halkı başlıklara takıntılı olduğu için iddialı bir manşet atıp bilgi verdiklerini düşündürüyorlar. ancak detayı incelediğimizde açıkça yönlendirme yaptıklarını görebiliyoruz. terörist seven bir editörleri varsa takipçilerini rahatlıkla manipüle edebilirler.

  sözün özü (bkz: takibi bırak)
 • bazen eksik içerik yayınlasa da yalan söylemeyen bir oluşumdur.

  kurucusu liboş olabilir, örgüt sempatizanı da olabilir, söyledikleri hukuk nezdinde suç değilse(belki iğrenç lakin suç değil.) beni ilgilendirmez.

  dinsiz bir atatürkçüyüm.
 • atatürk düşmanı olan pislik bir oluşum olduğunu dün akşam farkettim.

  ben ne yaptım? takip ettiğim tüm mecralardan engelledim bunları.

  siz de böyle yapın.
 • atatürk tarafından söylenmediğini iddia ettikleri "sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin" sözünün olmadığını kanıtlamak için;

  atam'dan çıkan; "atatürk'ün tamim ve telgrafları" adlı çalışmayı,
  "makbule atadan'ın atatürk hakkındaki sözlerini",
  ve "nutuk'u" baz almışlar yalnızca.

  cumhuriyet tarihi alanında lisansüstü eğitim alan birisi olarak, arkadaşların yaptığının yanlı bir teyit metodu olduğunu söyleyebilirim. yakın tarihin olmazsa olmaz kaynaklarından birisi de, hatıratlardır. atatürk hakkında berberinden uşağına, katibinden harp akademisindeki sınıf arkadaşına dek, onlarca hatırat varken, bu arkadaşlar hiçbir canlı tanıklığa başvurmadan, sadece ellerinin altındaki 2-3 kaynaktan yola çıkarak; "atatürk'ün böyle bir sözü yoktur" diyebilmişlerdir.

  kurucusu dün gece; "bu konuda çalışma yapıyoruz" dedi, sabahında siteye konu düştü. yüzlerce evrakı 8-9 saat içinde taramış olamazlardı elbette. netten aratıp buldukları 2-3 pdf üzerinden doğruluk teyidi yapmakla yetinmişler. maksat doğrunun bilinmesi değil, maksat ideolojileri duyulsun.

  resmi devlet arşivlerine, dönemin gazetelerine bakma zahmeti hissetmediklerini söylemiyorum bile. öyle bir üşengeçlik adamlardaki. özgüven 100, teknik 0.