şükela:  tümü | bugün
  • kurucusu m. atakan foça’nın elon musk’ın twitine verdiği canhıraş itirazın nedeninin, geçmişte attığı pkk söylemi içeren twitlerden anlaşılabildiği twitter hesabı.
    bu siteyi/hesabı engelledim. blok!
    ilave: ya gerçekten okuduğunu anlamayan mallarla dolu bu site bak evladım aşağıya:

örnek

örnek 2

örnek 3

duyarlı da aynı zamanda

twitini silmiş caps
  • tek amacı bilginin teyidini sağlamak olan websitesi.

milletin hoşuna gitmeyen teyitlerden dolayı engellemesi çok enteresan geliyor. yani işimize gelmeyen teyit, yanlış bilgiden mi sayılmalı?

kafamda deli sorular...
  • sahibi terörist sevici olan platform, daha girer miyim ? girmem.
  • bu siteyi, whatsapp gruplarındaki

"ay şu yasa çıkmış, aman şu çocuğun fotoğrafını 20 kişiye ilet, whatsapp yardım yapacak"

teyzelerine öneriyorum.

her mesaj attıklarında da, bu siteden link gönderiyorum.

sonrası derin sessizlik.

olsun, umudum var.
  • (bkz: seçici geçirgen)

böyle bkz yazıp bırakasım gelmedi.

atatürk, teyitorg veya pkk bilmem nesinden bağımsız olarak bu tarz sitelerin manipülatif olmaktan kurtulamayacağını düşünüyorum.

örneğin adil kullanım kotası denen bir saçmalıkla savaştık. tivitırda alelade bir kullanıcı isyan edip "dünyanın hiçbir yerinde böyle bir saçmalık yok" der altına da bu tarz oluşumlar gelip "dünyanın hiçbir yerinde akk olmadığı iddiası doğru değildir" diye sms kadar kısa bir post atar gider. evet söyledikleri doğru ancak dünyanın her yerinde akk uygulaması 1 ay boyunca 50 gb kota veriyoruz kota bitince de internet varla yok arası bir şey oluyor şeklinde değil. o konu hakkında kimseyi yanıltmayacak bir bilgilendirme yapmak için sayfalarca rapor hazırlamak gerekir. bu şekilde yaptıkları şey laf cımbızlayıp konu hakkındaki tüm iddiayı haksız şekilde yalanlamaktan başka bir şey değil.

son atatürk olayında da o lafın atatürk'e ait olup olmadığı kesin değil. demiş de olabilir dememiş de. alçak gönüllülük gibi görünse de altında büyük bir egonun yattığı lafın atatürk'e ait olduğunu düşünmüyorum fakat yarın öbür gün bunu destekleyen güçlü bir kanıt çıkarsa ne olacak?
  • (bkz: takibi bırak)
  • muhalif oldukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca baş tacı edilen kendi savundukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca da direk engellenen twitter sayfası. valla ben objektif olduklarını düşünüyorum.
    varsa atatürkün öyle bir söz söylediğine dair kanıdınız gösterin sayfaya eğer geri adım atmazlarsa o zaman eleştirirsiniz.
    not: atatürkçüyüm.
    edit:kurucusunun pkk sempatizani olduğuna dair iddialar var. eğer eminseniz hakkında suç duyurusunda bulunun ve alternatifini hep beraber kuralım.
  • teyit edilen bilgilerin güvenirliğine gölge düşmediği sürece kurucusunun fikri önemsiz olan doğrulama platformu.
    suçlama yapan hesap burada demiş ki
    "kullandığın kaçak sigara bile sana top tüfek olarak geri dönüyor." aynı şey değil. adama ne doğrudan ne dolaylı katkı sağlamıyoruz. sadece ürünlerini yayarak bir parça kendi çevremizde namını duyurmuş oluyoruz ama bu da ihmal edilebilir bir popülerite bana kalırsa. doğramanın alemi yok.
  • daha bu pkk olayları patlak vermeden önce görüşümü yazmıştım, hem de hiç bilmiyordum bu taraklarda bezleri olduklarını. en başından beri taraflı olduklarını biliyordum kısaca. o yüzden şaşırmadım. daha önceki yazdıklarımdan da görürsünüz.

kemalist yalanlarda; yalnızca yalan içeriği değil, o yalanın geçtiği metnin tümünün yalan olduğu izlenimi yaratırlar. özenle seçerler kelimelerini.

kürt, akp, aşırı sol paylaşımların yalanlarında "yani böyle demişler ama işte amaaan siz de" tarzında yalanlarlar haberleri.

en basit örnek zamanında paylaştıkları organik hoşaf haberidir herhalde.
    "organik hoşafın yarışma birincisi olduğu iddiası yalan" diyip cumhuriyet gazetesini ss olarak koymuşlardı twite. tiwtte yer olmasına rağmen "ilgili proje yarışmada ikinci oldu" diye devamını getirme gereği duymamışlardı.

attıkları twitin tarzı tam şunu söylüyordu "ya hoşaf moşaf yok abi, yarışmada hoşaf diye bir aday hiç olmadı. olsa da hiç üst tura çıkmadı bu tamamen kemalistlerin uydurması". keza altındaki yorumlar da, bu yapmak istedikleri dezenformasyonu destekler nitelikteydi, ne kadar troll varsa hepsi "ulan hep bu kemalistlerin yalanı, hepiniz aynısınız ulan ne hoşafı" tarzında içeriyi dolduruvermişti tüm troller.

neyse işte, fikri neyse zikri de o oluyor kişinin.
  • millet işine gelmediğinden değil, kurucusunun elon musk'un tweetinin altına saçma sapan, atatürk'ü aşağılayıcı tweetler yazdığı için kızdıkları oluşum. kurucusu mehmet atakan foça'nın pkk destekleyen tweetleri çıktı ondan sonra da pek tabi. silmeye başlamış hemen zaten. teyitlesin onu da artık :)

zaten bu oluşum çoktandır artık ilk baştaki gibi değil. işine geleni teyit edip, işine gelmeyenleri etmiyor. böyle bir oluşum kuruyorsan tamamen bağımsız olup, objektif/tarafsız olmak lazım.

son olarak pek tabi, kurucusu/editörü pkk destekçisi ve türk askerine, ülkenin kurucusuna saygısızlık yapan bir adamı ve oluşumunu takip etme özgürlüğünüz var. diğer yazarlar uyarmış işte. gerisi size kalmış.

edit: halen boş laf edenleri baranba'nın tweetlerine yönlendireyim de görsünler;

https://twitter.com/…oylu/status/928983707712618496