• millet işine gelmediğinden değil, kurucusunun elon musk'un tweetinin altına saçma sapan, atatürk'ü aşağılayıcı tweetler yazdığı için kızdıkları oluşum. kurucusu mehmet atakan foça'nın pkk destekleyen tweetleri çıktı ondan sonra da pek tabi. silmeye başlamış hemen zaten. teyitlesin onu da artık :)

zaten bu oluşum çoktandır artık ilk baştaki gibi değil. işine geleni teyit edip, işine gelmeyenleri etmiyor. böyle bir oluşum kuruyorsan tamamen bağımsız olup, objektif/tarafsız olmak lazım.

son olarak pek tabi, kurucusu/editörü pkk destekçisi ve türk askerine, ülkenin kurucusuna saygısızlık yapan bir adamı ve oluşumunu takip etme özgürlüğünüz var. diğer yazarlar uyarmış işte. gerisi size kalmış.

edit: halen boş laf edenleri baranba'nın tweetlerine yönlendireyim de görsünler;

https://twitter.com/…oylu/status/928983707712618496
  • teyit verirken kullandıkları argümanların büyük kısmı zaten uydurma. türk halkı başlıklara takıntılı olduğu için iddialı bir manşet atıp bilgi verdiklerini düşündürüyorlar. ancak detayı incelediğimizde açıkça yönlendirme yaptıklarını görebiliyoruz. terörist seven bir editörleri varsa takipçilerini rahatlıkla manipüle edebilirler.

sözün özü (bkz: takibi bırak)
  • bazen eksik içerik yayınlasa da yalan söylemeyen bir oluşumdur.

kurucusu liboş olabilir, örgüt sempatizanı da olabilir, söyledikleri hukuk nezdinde suç değilse(belki iğrenç lakin suç değil.) beni ilgilendirmez.

dinsiz bir atatürkçüyüm.
  • bugüne kadarki bütün incelemelerine bakıldığında, her "tarafın" haberini doğru haberini doğrulamış, yanlış haberini yanlışlamış platform. zaten sadece doğru yada yanlış şeklinde teyit etmek yerine gerekçelerini yazdıkları için teyitlerinin doğruluğu kontrol edilebilecek bir platform. beğenmeyen gidip teyitlerini çürütüp yayınlayabilir.

edit:imla
  • kurucularinin pkkli oldugunu teyit etmesi beklenen, bu teyidi yapmasi icin de internette hayli kaynagi olan bir olusum, ciksin delikanli gibi sunu soylesin: kurucumuz ve editorumuz mehmet atakan foca'nin pkk sempatizani oldugu bilgisi dogrudur.

elon musk'in tweetinden sonra gelen "dogru degil" tweeti resmen su yurutme. kabul ediyorum, net olarak bunu soylememis olabilir ama bundan daha etkin, bununla ayni anlama gelecek pek cok sozu olan bir adami boylemesine net bir sekilde yalanlamalarindan bugun anlamistim bir sikinti oldugunu. sagolsun selcuk uygur tweet capslerini paylasti da her sey ortaya cikti.

ssg'nin de benzer sekilde, sanki bu laf tamamen yalanmis gibi elon musk sohbetine girmesi muhtesem oldu gercekten. cok iyi is basardi, bravo.
  • güvendiğim dağlara karlar yağdı diye bir söz vardır ya. işte bu da öyle bir şey. doğruluğuna inanmak istediğim bu sitenin beni yanlış yönlendirmeyeceğine dair güvenim %50 azalmış durumda.

neredeyse ilk başladıkları tarihten bu yana takip ederdim. nasıl ki son günlerde akp'nin atatürkçü çizgiye kayması tartışılıpta bir çok kişiye inandırıcı gelmiyorsa bu site ile ilgili de durum benim gözümde benzer bir çizgidedir bu saatten sonra.

edit : bu siteye güvenimin kaybolmasının yaptıkları atatürk haberi ile alakası yok. işlerini yapıyorlar deyip geçmiştim. ayrıca , adam bir editör ve orası bir topluluk falan demeyin. teyit.org , dubium diye bir firmaya bağlı. dubium firmasının genel müdürü de mehmet atakan foça'dır.

edit : aklıma kanzuk'un uber'le ilgili yazdığı entry'den bir satır geldi.

--- spoiler ---

düzgün işleyen bir serbest piyasada hizmetin kötüye gitmesi ihtimali yok, tökezlediğin an alternatifin beliriyor.
    --- spoiler ---

biri gider biri gelir.
  • kurucusu yüzünden engellediğim oluşum.
  • https://twitter.com/…oylu/status/928995839896379392

şurada çok enteresan tespitlerin olduğu sosyal medya sayfası.
  • editörleri isterlerse eşeğin sikine tapsınlar, adamın yaptığı iş bir haberin doğru olup olmadığının teyidini yapmak. eğer "bu haberi teyit edemedik" dediği bir konu varsa, "bu adam pkk'lı ondan atatürk düşmanı bla bla" diyeceğine, araştır, onların teyit edemediği bilgiyi onlara gönder, gel bir de burada adamları rezil et. tüm bunları yap ki "ak çomar" dediğin adamlardan farkın olsun.
  • muhtemelen sadece birilerinin hoşuna gitmeyen haberleri "teyit" etme ihtiyacı duyacak bir sitedir. dolayısıyla fonlandığı yerlerin amacına hala gerçekleri ortaya çıkartarak hizmet edebilir.

gerçekleri söylemek her zaman dürüst olmak anlamına gelmeyebiliyor maalesef. cımbızla gerçek çekip kullanmak son derece mümkün.
hesabın var mı? giriş yap