• fonlandığı açık olmasına rağmen bunu dile getirmenin suç olduğu site. alanya'da türk bayrağı'nın afganlar tarafından indirilmesi haberinde tarafını açık bir biçimde belli etmiş, rezil olmuş, attığı twiti de silmiştir. evet foncudur. ne oldu zoruna gitti mi gerçekler?

ilgili olayda; zaten afgan bayrağı plajda gönderdeydi, diğer birçok ülke bayrağı gibi afganistan bayrağı da hali hazırda orada vardı demiştir. milleti aptal yerine koymuştur. allah'tan insanlar zeki de hemen ilgili yerin görüntüsünü paylaşmış, orada bayrak olduğunu ancak bunların ülke bayrakları olmadığını, afganistan bayrağının da zaten bulunmadığını, iki piç kurusu tarafından sonradan göndere çekildiğini ispatlamıştır. ulan sene olmuş 2021. artık cehennemin dibindeki bir kasabanın bile kamera görüntüsü ya da resmi var. siz çok zekisiniz de milleti aptal yerine koyup; yeaa yok böyle bir şey deme cesaretini nereden alıyorsunuz?
  • daha bu pkk olayları patlak vermeden önce görüşümü yazmıştım, hem de hiç bilmiyordum bu taraklarda bezleri olduklarını. en başından beri taraflı olduklarını biliyordum kısaca. o yüzden şaşırmadım. daha önceki yazdıklarımdan da görürsünüz.

kemalist yalanlarda; yalnızca yalan içeriği değil, o yalanın geçtiği metnin tümünün yalan olduğu izlenimi yaratırlar. özenle seçerler kelimelerini.

kürt, akp, aşırı sol paylaşımların yalanlarında "yani böyle demişler ama işte amaaan siz de" tarzında yalanlarlar haberleri.

en basit örnek zamanında paylaştıkları organik hoşaf haberidir herhalde.
    "organik hoşafın yarışma birincisi olduğu iddiası yalan" diyip cumhuriyet gazetesini ss olarak koymuşlardı twite. tiwtte yer olmasına rağmen "ilgili proje yarışmada ikinci oldu" diye devamını getirme gereği duymamışlardı.

attıkları twitin tarzı tam şunu söylüyordu "ya hoşaf moşaf yok abi, yarışmada hoşaf diye bir aday hiç olmadı. olsa da hiç üst tura çıkmadı bu tamamen kemalistlerin uydurması". keza altındaki yorumlar da, bu yapmak istedikleri dezenformasyonu destekler nitelikteydi, ne kadar troll varsa hepsi "ulan hep bu kemalistlerin yalanı, hepiniz aynısınız ulan ne hoşafı" tarzında içeriyi dolduruvermişti tüm troller.

neyse işte, fikri neyse zikri de o oluyor kişinin.
  • izmir marşı ile uğurladığımız oluşum.

teyit.org'a güle güle.

zira, tarafsız kalamayacaklarını gerek kurucunun twitleri, gerekse 10 kasım günü yaptıkları paylaşım kanıtlamış oldu. bundan sonra, her paylaşımlarına ister istemez şüphe ile yaklaşacağım.

taraflı kişi ya da kişilerin işine gelen kaynağı kullanıp işine gelmeyen kaynağı kullanmayacağını kim garanti edebilir?

kaldı ki, kullandıkları yöntem de aşırı tartışmalı. o kadar kaynağı ne kadar sürede taradın sen annem?

bi de şu kurucu değerlerle kafa yapmayı, kurucu değerleri aşağılamayı bir gün bırakırsalar, şu memlekete belki bi faydaları olacak. ya hu, bu memleket kurulurken, adamlar kesintisiz 14 yıl, kesintili 50 yıl savaşmış. o savaşlardan canlı ve aklısalim çıkıp, ki son 7 yılına da aynı adam damga vurmuş, oturmuş bir devlet kurmuş tek bir adam. evet, tek başına kurmuş annem, lamı cimi yok.

adam, geometri kitabı bile yazmış. bak düşünsene, tek parti liderisin, tartışmasız karizmatik siyasi lidersin, başkomutansın, oturup geometri kitabı yazıyorsun. niye? niye lan, niye? hobi olsun diye mi, diktatör olunca yapılacak ufak şımarıklıklar çerçevesinde mi?

hoş, yabancı dil biliyorsunuz bir kısmınız da, çeviri konusuna ne kadar hakimsinizdir? adam, geometri kitabını yazarken geometri terimlerini türkçeleştiriyor. arkadaşınız varsa, buyrun tercümanlara, çevirmenlere sorun, bazen tek bir kelime için kaç gün düşünüyorlar...

arkadaş, bu adam, oturup, senin bugün kullandığın neredeyse tüm temel geometri terimlerini türkçeleştiriyor! açı diyor ya herif! açı! teğet diyor!

basit zannediyorsunuz değil mi bunları?

simcity ya anasını satayım... n'olcek ağbe, adam yanlış yapmış, ülkeyi yanlış kurmuş, kemalizm faşizmdir, şu şu şu çok kötü... bu, değil mi?

adamlar kesintisiz 14 yıl savaşmış, sen daha bırak 14 yıldır akp'nin oyunu düşürmeyi, bilmem kaç defa yanlışlanmış sosyalist teorilerinizi yarım yamalak bilgilerinizle tartıştığınız -o da partiye sürekli gidiyorsan- pek bir özgürlükçü, pek bir demokrat sosyalist partilerinizin oyunu %0.5 artıramamışsınız.

öğretmen öldürür pkk, sus pus, çıt yok. mühendis, doktor kaçırır, hatta vatandaşın çocuğunu kaçırır pkk, yine sus pus. devlet ile terör örgütünü dahi ayıramayanlar var daha. devletten hesap soruyorsun, hadi pkk'dan da sorsana. hadi sormadın, bari kına yav. bak asker vurulunca demiyorum, öğretmen, doktor öldürülünce kına. yok ama böyle bir şey.

teyit'in bugün ele aldığı sözü (benim dediklerim bilimle çelişirse bilimi seçin) atatürk'ün söyleyip söylememesinin de hiçbir önemi yok. adam oturmuş 30'larda evrimsel biyoloji okumuş, kitabın yanına notlar almış. evrim ağacı sitesinde var, açın bakın. kaçınız evrimsel biyoloji üzerine, yemişim kitabı mitabı, hiç olmazsa internetten bir tane olsun popüler bilim makalesi okudu?

adam bu lafı söylese ne, söylemese ne? adamın bizatihi kendisi, özellikle eğitim üzerine tüm yaptıkları, bu sözün fersah fersah ötesinde.

neyle derdimiz var, anlamıyorum ki ya.

nedir bu kurucu değerlerle kavga meselesi?

devletten, her hukuksuzluk için, elbette hesap sorulsun, sorulmalı. ama bunları genelleye genelleye ne kazanıyoruz, ne oluyor? devletten hesap sorulmasını elbette isteyeceksin de, terör örgütüne karşı duruşun ne? bir de bunu yüzüne söyleyince hemen faşist ilan et beni, aman faşizm mağduriyetin eksik olmasın.

hoş... bu ülkenin solcusu cumhuriyet devrimleri yapılmaya çalışılırken gerçekleştirilen gerici feodal ayaklanmayı savunur. solu salt bir etnik kimliğin mikro milliyetçiliğine sıkıştırmayı bi halt zanneden bir kitle var. ne diyeyim? solun gerici feodal ayaklanmayı savunması... tutarsız züppelerle, cahil lümpenlerin enteliyansı mahkum aldığı bir çağdayız. sorsan, kıçlarını oturttukları yerden her şeyi en iyi onlar yapar. sen önce bi oyunu %0.5 artır da, kemalizmi aşağılaman eksik kalsın cibiliyetsiz şey!
  • akp ile el sıkışarak teyit faaliyetine devam edeceğini ilan eden oluşum. bundan sonra hazırladıkları içerikleri metrolardaki ekranlarda görecekmişiz. muhaliflerin sırtından büyüyüp kendilerini iktidara pazarladılar resmen. doğru bilgiyi yayma amacıyla ortaya çıktılar, tüm iktidarını yalan üzerine kuran adamlarla kol kola verdiler.

şaka mısınız olm siz?
  • ingiliz büyükelçiliği böyle bir siteye neden para ayırma ihtiyacı hisseder sizce? çoğunlukla türklerle ilgili haberlerin doğru olup olmadığını teyit edecek bir oluşumdan onlara ne?

https://teyit.org/…ploads/2016/10/gelir-tablosu.pdf

bu şaibeli yardım, yetmez ama evetçi, pkk destekçisi, atatürk düşmanı kurucusunun geçmiş twitleri ve son atatürk teyidi (daha doğrusu teyit edememesi, zira bakılan 2-3 kaynakta bulunmaması böyle bir sözün söylenmediğine kanıt olamaz. sonuç belirsizdir) ile beraber düşünüldüğünde hala bu siteye güvenebiliyorsanız, siz bilirsiniz.

bbc hakkında şöyle derler: çok düzgün bir yayın kuruluşu imajı vardır, gerçekten de büyük ölçüde kaliteli ve doğru yayınlar yapar. bu sayede güven kazanır ve senede 2-3 manipülatif haberi çok güzel yedirebilir.
  • başındaki kişinin pkklı olduğunu gördükten sonra takibi bırakılması gereken organizma
  • hiç takip etmedim ama ağır suriyeli seviciliği yaptıkları, suriyelilerin çatır çatır aldıklarını bildiğim beleş ilaçlar, burslar vb. hakkında "yalannnn, almıyorlarrr" diyip duran paylaşımları karşıma çıktığı için (ne yazık ki liboş tanıdıklarım var) çoktan engelleyip geçmiştim, kurucusunun qerilla anasıcı, sayın öcalancı, pekekeci, yetmez ama evetçi* olmasına zerre kadar şaşırmadım. hala adamın fikri yüzünden site neden kötüleniyor diyenler var, şunu espri, nütke, ironi zannedip ehere ehere laf söylüyorum diye paylaşacak düzeyde bir adamın yaptığı iş gerçekten çok şahane olsa gerek hıhı. liberal, lütfen.
  • yalanın en kötüsü, en sinsisi, doğruya en yakın olandır.

site bir proje sitesi olabilir. takip ederseniz bile bu aklınızın bir köşesinde bulunsun. her söylediklerine gözü kapalı inanmayın.

ben takibi bıraktım. şüpheli bir siteden gelecek teyit'e ihtiyacım yok.
  • yaptıkları şey artık yavaş yavaş ahlaksızlığa giriyor.

https://www.iskur.gov.tr/…antisi-ankara-da-yapildi/

işkur'un sitesindeki link bu.

" 30 ay sürecek proje kapsamında 7 bin 400’ü suriyeli sığınmacı ve 7 bin 400’ü ise türk vatandaşı olmak üzere toplam 14 bin 800 kişiye ulaşılarak bu kişilerin istihdamına destek olunması hedefleniyor."

ifadeler de bunlar.

teyit.org denen iğrenç oluşumun haberi ise;

https://twitter.com/…org/status/1094614809822351360

"işkur’un 7 bin 400 suriyeliyi istihdam edeceği iddiası doğru değil. proje kapsamında 7 bin 400’ü de türk vatandaşı olmak üzere toplamda 14 bin 800 kişiye istihdam edilebilirliklerini artırmak için belli eğitimler verilecek."

bu heriflerin acilen durdurulması lazım.
    çünkü bir şeyleri teyit ettiklerine dair bir algı yaratıp tüm kitleleri parmaklarında oynatıyorlar.

ben ömrüm hayatımda böyle "operasyon amaçı" başka bir sayfaya daha rastlamadım. inanılmaz gerçekten.
  • bütün bu olan bitenin arasında, sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin sözü atatürk' e mi ait diye teyit kasmak, en hafif tabirle kötü niyetliliktir.

aferim ulan! ülkede o kadar her şey yolunda, herkes atatürk' ü ve fikirlerini o kadar doğru biliyor ve o kadar özümsemiş ki, bunlarla uğraşmaya gelmiş sıra.

ssg de durmamış mesela, hemen elon reise yapıştırmış cevabı

aferim çocuklar! çok şeysiniz!

ayrıca :
    "... benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar."
    (hamdullah suphi tanrıöver' den naklen, cemal kutay, mustafa kemal' in ufuktaki manevi mirasçısı ile sohbet, s.2-3; ismet giritli, kemalist devrim ve ideolojisi, s. 13)
hesabın var mı? giriş yap