• 3 sezonu final haftasıyla beraber 10 günde bitirdiğim dizi. son 25 bölümü 5 günde izledim.

-spoiler!-

bu dizinin en sevdiğim ve sevmediğim yanı, kesinlikle kimseye "bu iyi", "bu kötü" diyemiyorsun. herkesin içinde başka insanların ölümüne sebep olacak kadar kötülük var, en iyi karakter lincoln sanırım, hiçbir yamuğunu görmedik abinin.

bu arada bellamy iyi karakter, güya başrol ama herif nükleer bomba gibi, nadiren patlıyor, patlayınca 300 300 götürüyor amk. telsizi dereye attığında 320 kişi öldü gemide, weather dağını patlattığında 381 kişi öldü, en son yardıma gelen orduyu öldürdüler onlar da 300. etti mi bize 1001. arada öldürdüğü küsüratları saymıyorum, zaten dünyanın toplam nüfusu 20.000 maksimum, adam yüzde 5ini katletti.

-s!-
  • --- spoiler ---

yer yer anlamlandıramadığım anlar olsa da -hoş zaten pek de mantıklı olsun diye takip etmiyorum diziyi, üçüncü sezonu da ikinci sezon gibi heyecanlı geçmiştir. dizinin en sevdiğim yanı, fazla olmasa da ara ara önemli karakterlerin de ölmesi. ikincisinde finn öldü, burada lincoln öldü falan filan. keşke arada başka karakterler de ölse de daha da rahatlasak ama zaten fazla karakter de olmadığı için yaşamak zorundalar. yine de bence çok uzatıyorlar işi. bu kadar bölüm uzatmak iyice sıkıcı oluyor, en fazla sekiz bölümde falan bitmesi lazım sezonların -bence daha verimli olur öylesi-
    --- spoiler ---
  • izlemeyi düşünenlere tek bir tavsiyem var: sakın izlemeyin sakın!!
    gerçekten büyük bir vakit kaybı. belki 10 sene önce falan olsa gideri olurdu ama artık o kadar güzel şeyler izledik ki, böyle bol bol mantık hataları olan diziler çok göze batıyor. hiç keyif vermiyor.
  • hayatımda bu kadar güzel bir konunun bu kadar kötü işlendiği başka bir yapım görmedim.

yıllardır uzayda bir istasyonda yaşayan son (!) insan soyunun, nükleer savaşta yerlebir olmuş dünyaya dönüş hikayesi.

böyle söyleyince o kadar büyük bir hayal kuruyorsun ki karşında ergen aşk hikayesi çıkınca nefessiz kalıyorsu .

oyunculuklar, mantık hataları, ablak suratlı ergen oyuncular... ya nasıl bu kadar kötü bir iş yapabilmişler merak ediyorum.

sürekli bir yanlış tarafın yaşadıklarını dramatize etmeler bitmiyor. köye dalıp durduk yere 18 kişiyi öldürüyorsun, mağdursun. adamlara savaş açıp 300 kişiyi yakıyorsun, mağdursun. doğma büyüme savaşçılarla dövüşüyorsun, hayatında ilk defa kabgaya giriyorsun ooo dövemediğin adam yok.

dizi o kadar güzel ilerleyebilir ve muhteşem olabilirki, bunun için 100 seçenek varsa bunu yapmak yerine 101.saçma seçenepi çekmişler.

ısrarla 2.sezon 6.bölğme kadar izledim ama artık dayanamıyorum. bir sür zaman kaybı.

dizi hayatımda piç edildiğine üzüldüğüm ilk hikaye heroes, ikincisi de bu.
  • --- 3. sezona dair spoiler ---

3. sezonu da bitirmiş sadık bir izleyici olarak diyebilirim ki lexa senin için lezbiyen olacağım :) o nasıl bir savaşçı ruh ve nasıl bir güzellik. ama clarke senin de başını yedi. yine de ışıklar şehrinde sahip çıktın ona, canım benim. senin yerine o ablak clarke ölseydi keşke.

dizinin hedef kitlesi gençler olduğundan sanırım, bu sezon herkesi seviştirme gayretine girmiş senaristler. gay, lezbiyen ne ararsan var. hatta bir ara belamy murphy ile sevişecek sandım. murphy demişken bir bu bi de clarke birden fazla kadınla sevişti, işe bak.

yeni sezonda ise çok daha farklı bir hayatta kalma mücadelesi göreceğiz sanırım. neyse clarke yine kurtarır nasıl olsa.

--- 3. sezona dair spoiler ---
  • 3 sezonunu izlediğim dizidir.
    edit: bitirildi.
  • ilk 2 sezonun başarılı olduğu, 3. sezonda ise başarısız olan dizi.
  • özet : radioactive
  • bu dizide mantık hatası var diyen yazarlar, mantık hatası olmayan diziler için yeşillendirirse sevinirim.

ufak tefek mantık hataları olmakla birlikte sürükleyici, akıcı, seyirciyi ters köşe yapan bir dizi.
  • konu tırt,kurgu tırt,oyunculuklar çok tırt.izliyorum, 3. sezona geldim ama zevk vermiyor.nerede breaking bad in senaryosu ve gerçekçiliği,nerede game of trones un oyunculukları,kurgusu.
    tam bir ergen dizisi.hiç ters köşe yok,ne olacağını başta anlıyosun.tavsiye etmem.
hesabın var mı? giriş yap