• community'deki jeff olarak tanıdığımız joel mchale'i içeren, the soup** benzeri bir konsepte sahip olacakmış gibi duran yeni netflix şovu. 18 şubatta yayınlanmaya başlayacakmış. fragmanı da burada

edit: ilk bölümü izledim beğenmedim, joel iyi hoş ama bu formattaki programlara ilgim yok sadece, tutulacağını pek düşünmüyorum.

edit 2: ve tabii ki iptal edilmiş, zaten görünüşe göre türkiye'de sadece the universe is a hologram izliyormuş*
  • lwt degil the soup konseptinde olacak olan program.
  • (bkz: community/#74280539)

edit: alison'la jim, ilk bölümün konukları olacaklarmış ayrıca.
  • netflix tanitimina gillian jacobs'u getirememis olduklari icin kalbimi kiran program. yalniz community reunion'u yapsa yapsa netflix yapar; ki o noktada biseksuel jeff winger istiyorum o da ayri mesele. (yanlis basliktayim galiba ama olsun, joel'la hukukumuz * bunu kaldiracak seviyede.)
  • ilk bölümü yayınlanmış olan netflix şovu.

--- ilk bölüm incelemesi ---

şovun temposu çok iyi ayarlanmış. komedinin dozu her geçen dakika biraz daha artıyor ve sonunda zirveye ulaşıyor. bunda joel mchale'in büyük bir komediyen ve hiciv ustası olmasının etkisi var.

diğer ülkelerin tv showlarından bölümler yayınlaması çok güzel olmuş. o kısma çok güldüm. umarım bir gün türk televizyon dizileri de yayınlanır.

şovun sonundaki jenerik müziği beni benden aldı.*

--- ilk bölüm incelemesi ---

not : #sixseasonsandamovie
  • community castından herhangi biri otuzbir çekse izleyecekken ilk bölümü beklentilerimi oldukça aşmış, güldürmüş şov. alison brie ile jim rash'ı görünce de bir mutlu oldum, umarım böyle devam eder.
  • end creditlerde mankini (pardon, one piece man) cikinca ciglik atmama yol acmis program. gencler bilmez tabii ajsdhakjh.

yalniz netflix'in berbat altyazilari burada da can yakmaya devam ediyor. kunt-cunt esprisi bayagi bayagi kaybolmustu, dean'i direkt dean* olarak almislar ki kendimi yakmak istedim (bkz: dekan). buradan cevirmene sesleniyorum, community esprisi olursa bana bir haber eyle; ben cevireyim hepsini sana ozenle valla billa.
  • --- spoiler ---

(bkz: billy eichner) !!!!

--- spoiler ---

mini black mirror
  • üzülerek söylüyorum ama pek olmamış bir şov. ilk bölümü fena değildi ama sonraki bölümler maalesef çok zorlama geliyor. çok da komik olmayan videoları gösteriyor kendisi bir şey eklemeden, izleyiciler kopuyor ama neye kopuyor hiç bilmiyorum. bu videoları john olivervari bir şekilde gole çevirmesi lazım gerçekten izlenebilir olmaları için. donna dorable muhabbeti falan da çok zorlanıyor, başta komikti ama bu kadar uzatılacak bir malzemesi yok o konunun, bu haftaki konuklu kısım çok cringe geldi o yüzden. keşke community'den de tanıdığı john oliver'ı konuk alsa sonraki bölüme, belki o zaman bir ivme kazanır.
  • oylesine bir seyler atistirirken bari gozum joel mchale gorsun diye basladigim, baslarda assiri amerikan gelen ve isinamadigim, ama izledikce kendini sevdiren bir program olmus.

gercekten bazi skecler o kadar sacma ki, bu adamin malzemesi asla bitmez diyorsunuz. arada baska unluler de ugruyor (yillar sonra seth green gordum ornegin, yasiyormus) guzel guzel atisiyorlar, ve joel'cugum gercekten esprileri ggole cevirmeyi guzel biliyor.

fazla amerika amerika olan bazi bolumleri anlayamasam da genel olarak ac arkaya oynasin, guldursun tarzi tam vakit gecirmelik show.

ayrica her netflix den bahsedilginde arkaya netflix logosunu cikarip, 'di-dimmmm' netflix efektini koymalari da pek seker.
hesabın var mı? giriş yap