• lotr'a yapılan büyük saygısızlıktır.
    hiç kusura bakmasın bu karşılaştırmayı başlatan da ağır kültürsüzdür.
  • film vs dizi

polemiğe girmeden, böyle bir karşılaştırmayı sorana yukarıdaki cevabı yapıştırınız...
  • biri uc kitapta size mukemmel bir dunya sunar ne kadar kaos olsa da, bir digeri ise bok cukuru. ayrica biri uzatmaz üç kitapta olan biteni cozer. digeri 6 kitap hala zictigimin tahtina kimi gececegi belli degil. bir de tolkien iyi kalpli pamik gibi bir insan. martinse sayko herif biz agladikca zevkten 4 kose oluyor. lotra her turlu haksizlik
  • silmarillion 'da zamani baslatan alternatif yaratilis teorisi olusturan tolkien vs bes kralligi birbiriyle carpistiran g.r.r martin.
    tamam got guzeldir izlerken heyecanlaniriz falan ama
    lotr insanlar tarafindan olusturulan hicbir fantastik kitapla karsilastirilamaz.
    orta dunyanin yeri sayko populer kultur yazarlarinin
    kitaplari degil kadim halklarin yaratilari olabilir ancak.
  • (bkz: kuranı yırtan kız)

lord of the rings sinema ve televizyon sektörünü bu denli etkilemişken ve game of thrones gibi nicelerinin yolunu açmışken bu kıyasa düşenin sonunu bkz'da verdim.
  • film vs dizi diyenler olmuş. hmm...

bunu mu demek istediniz: kitap vs kitap

yüzüklerin efendisi döver.
  • en basit şekilde ifade etmek gerekirse tolkienin orta dünyasında ancak bir cümle olur game of thrones.

debe editi: ortalama iki yılda bir okuduğum yüzüklerin efendisi serisinin, hobbitin ve silmarillion'un yazarı tolkien'e bunaldığım zamanlarda kitaplarıyla yanımda bulunduğu ve bugün beni debe'ye sokarak onurlandırdığı için teşekkür ederim, bu debe'yi tolkien'in ruhuna bağışlıyorum.
  • j. r. r. tolkien in ismini andıran george r. r. martin'in ismini duyunca bile tahtaya sürtünen tırnak sesi hissiyle sarsılıyorum.

ayrıca;

orta dünyanın elfleriyle cüceleri bile barıştı. siz hala daha tartışın snowgil mi geçiyomuş tahta khalesioğulları mı. tahta girsin alayına.
  • the lord of the rings izlememiş bir bünye olarak hakkında yorum yapamayacağım versus. ha ne bok yemeye buraya geldin o zaman diyebilirsiniz. haklısınız. merak ettiğim şey ise adamlar yere göğe sığmayan game of thrones'u yerin dibine sokmuş burada. çok ilginç. o kadar mı güzel la bu the lord the rings?
  • got siker.
    havada karada hem de.
    ne lan öyle, oku oku, izle izle bir olay olsun diye, en fazla onda da çubuktan duman yapsınlar. yok havai fişek atsınlar.

got öyle mi? değil.

(bkz: he he he)
hesabın var mı? giriş yap