şükela:  tümü | bugün
 • the walking dead oyunun 3.sezonuna verilen isim. ekim ayı içerisinde sezonun ilk bölümünün gelmesi bekleniyor. bu arada bu sezonda birden fazla karakter yönetebilirmişiz.
 • 20 aralıkta çıkıyormuş.
 • fiyatı 35 tl olarak belirlenmiş pre order statüsündeki oyun. clementine ile yola devam:

  https://www.youtube.com/watch?v=8ix61ut9koq

  edit: kızın parmağından ne istediniz şerefsizler.
 • büyük bir heyecanla beklediğim telltale games'in the walking dead the game serisinin 3. oyunu.

  --- spoiler ---

  ilk oyunda lee'yi kaybettikten sonra yakın bir akrabam ölmüş kadar üzülmüştüm. yaptığı fedakarlıklar, hayatta kalmamız için bize öğrettikleri, verdiğimiz kararlarda olgunlaşmamızı sağlaması ve insanları daha iyi tanımamızı sağladığı için oyunu oynayan tüm oyuncuların üzerinde lee'nin emeği çok büyük. ölmesine rağmen hala bir gün ortaya çıkacağına inanıyorum garip bir şekilde. ah hoca yürekli adam.

  ikinci oyunda lee'den sonra ayaklarımızın üstünde daha çok durmamız gerektiğini ve dış dünya ile daha çok mücadele etmemiz gerektiğini çok iyi yansıtmıştı bizlere.

  üçüncü oyunun tanıtım fragmanında clem'in biraz daha büyüdüğünü ve olgunlaştığını hissettim. artık bir an önce yayınlansada zombi dünyasında clem ile bütünleşsek diye sabırsızlıkla bekliyorum.
  --- spoiler ---

  1. ve 2. oyunun arasında köprü görevi gören 400 days dlc'si ile 2. ve 3. oyunun arasında çıkan michonne dlc'si biraz olsun oynanışa ve hikayeye olan açlığımızı dindirmiş olsa da hala sabırsızlıkla bekliyoruz 3. oyunu.
 • yeni videosu gelmiş.
  video
 • an itibariyle ilk bölümü çıkmıştır. malum ortamlara da düşmüş bu arada.
 • ilk bölümü bitirdim. ilk olarak çok kısa olmuş 1 saatte mi ne bitirdim. grafiklerde gelişme var ve oynayışta da ufak değişikler var. hikayeye gelecek olursak
  --- spoiler ---

  bence güzel bir bölümdü oyun hiç durmadı diyebilirim her an aksiyon vardı. ben kenny ile gidenlerdenim. kenny'in hemen böyle bölüm başında öldüğünün gösterilip geçiştirileceğini düşünmüştüm, öyle de oldu zaten. clementine'ye araba öğretirken kaza sonucunda ayakları felç kaldı ve zombilere yem oldu. bu sefer geçen ki gibi ucu açık kalmadı yani bildiğin yediler kenny'i. ilerki bölümlerde de aj lee'nin kaderi flashbacklerle belli olacaktır muhtemelen.
  açıkçası ilk traileri izlediğimde clementine bana çok soğuk ve itici gelmişti fakat oynadıktan sonra ısınmaya başladım, javier içinde aynısını diyebilirim. bu arada javier'in kardeşiyle de bir buluşma olabilir diye düşünüyorum ve javier ile yengesi arasında olan şeylerden dolayı aralarında anlaşmazlık çıkabilir.
  ha bu arada o kopuk parmak olayı clementine ile tek gidenler için geçerli.
  --- spoiler ---
 • iki bölümünü de bitirdim önceki sezonlardaki bölümler gibi doyurucu bölümler olmamış çok kısa ve yarım yamalak bir işe dönmüş bir de en açıklanası sahnelerde bitirme klişesi hepten batırmış gibi.
  gelecek bölümlere bağlıyorum umudumu en sevdiğim oyun serisidir,umarım ileriki bölümlerde bu seyirde devam etmez.
 • türkçe yama çalışmaları başlamış olan telltale games'in yeni twd oyunu. şu adresden yamayı takip edebilirsiniz.
 • iki senedir çıkmasını beklediğim oyundur kendileri. bu hafta ilk iki episode'unu çıkardılar, ben de bir solukta bitirdim. yaklaşık birer saatlik iki bölümdü. haliyle çok kısa geldi. hele 6 bölümde bitecekse bu sezon çok çok kısa. neyse iki senelik bekleyişin ardından beklentim büyüktü. ne yazık ki telltale games beklentilerimin birazını bile karşılayamadı. laflar hazırladım, spoiler içerir.

  --- spoiler ---

  telltale games seçimlerimize göre oyunun gidişatının değişeceğini söylese de bunun böyle olmadığını anlayalı çok oldu. keza episode 2'nin ardından yeni sezon için yaptığım tahmin tuttu. (bkz: #45326324)

  episode 2'nin sonunda kenny ile beraber yol alma seçimini yapmama rağmen kenny'nin öleceğini tahmin ediyordum. fakat bu kadar saçma salak bir trafik kazası ile ölmesi oh my god they killed kenny, you bastards tepkisini vermeme yol açtı. south park mısın birader sen? ikinci sezonu boş yere mi oynadım ben iki dakikada içine sıçıyorsun. ilk iki episode'un sonunda aj'e ne olduğunu da bilmiyoruz keza. flashbacklerle bağlamak fena seçim değil. ama oyunun temposunu biraz bozuyor. aj de yavrum otistik galiba üzdü beni. ne oldu yavrucağa çok merak ediyorum.

  oyuna dair en büyük eleştirim, abi niye clementine ile oynamıyoruz? telltale games mal mısın? bu kızcağız küçücük çocukken boyundan büyük işler yaptırdın bize. adeta leon'daki mathilda gibi takıldık ortalıkta. zamanda atlama yapmışsın güzel olmuş. tam badass bir teenager olmuşken clementine, gidiyorsun bizi rick grimes çakması bir meksikalı ile oynatıyorsun. trump'a inat olsun diye mi yapıyorsun hocam? bana ne javier'den. bu zamana kadar lee ile oynamışım, onun mirasını clementine ile devam ettirmişim. yırtık dondan javier diye bir herif çıkartıyorsun. zerre ilgimi çekmiyor. çok yanlış karar çok.

  hikaye desen yeni bir şey sunmuyor walking dead dünyasına. diziyi izlemedim ama çizgi romanları yalayıp yuttum. ilk iki bölüm prison bölümünün neredeyse aynısı. 2 sene bekleyip rick grimes tayfasının hikayesini kopyalıyorsun hocam. zerre sarmadı beni. tekrar söylüyorum clementine'ın badass hali dışında ilgi çekici hiçbir şey yok, onu da bana oynatmıyorsun zaten. daha da kötüsü gitmişsin aşk-ı memnu'yu pilotun merkezine koymuşsun. abisinin karısı ile aşk yaşayan küçük kardeş. halit ziya uşaklıgil'e selam çakma çabaları güzel fakat olmamış yine. hele ikinci episode'un sonu evlere şenlik. oedipus kompleksini bitiremediniz. illa a new frontier'in lideri adnan ziyagil olmak zorundaydı. walking dead'e yakışmayacak derecede zayıf bir plot twist.

  hakkını yemeyeyim ikinci episode'da jesus'ı görmemiz çok iyiydi. çizgi romanda en sevdiğim karakterlerden biridir. aksanıyla birlikte duymak hoş oldu. çizgi romana bağlayacak mı buradan bilmiyorum washington dc ve virginia yakın yerler birbirlerine. fakat çizgi romandan karakter görmek çok sevindirdi şahsımı.

  telltale zayıf bir giriş yaptı yeni sezona. buradan toparlar mı bilemiyorum ama daha fazla clementine görsek, hatta meksikalı at hırsızı yerine onunla oynasak daha iyi olacak. benim kulağımda hala take us back çalıyor. lütfen telltale şu güzel serinin içine etme.

  --- spoiler ---