• bi' dağıtıp tekrar birleşirler, uzun sürmez.
  • dunyanin en gereksiz/overrated/basit ve muzikal acidan boktan seyi. grup demeye dilim varmiyor. tarihin tozlu sayfalarina karismislar en sonunda.

bi' grubu her kulturden, her turden insan dinliyorsa o grup boktan sarki yapiyordur arkadas bu kadar net.

ha ekleme yapayim, en az metallica kadar kotuler, en az diyorum bak. radiohead/audioslave turevlerine girmiyorum...
  • şahsımca dağılma durumları haber değeri bile taşımayan grup..yani jack white yine jack white.sesini,sözünü yine duyacağız illa bir şekilde.tabi şu gerçeğin de büyük payı var üzülmememde (bkz: bir dead weather değil) *
  • ayrilik haberine kadar sozlukte hakkinda yazilanlari hic okumadigimi fark ettigim grup. ayrica kendileri hakkinda an itibari ile sadece 99 entry girilmesi beni oldukca sasirtmistir. yok lan yok hic sasirmadim, banane ...

13 yildir birliktelermis ve guzel olani korumak adina ayrilmislar. kimbilir asil sebep ne?

http://www.bbc.co.uk/newsbeat/12351234
  • 2000'lerin başındaki retro akımının en gerçek grubuydu. herhalde janrında da bu son on yılın en önemli grubuydu.
    jack white yine çok sağlam projeler yapacaktır, çok iyi albümler çıkaracaktır ama the white stripes'ın saflığını özlerim mutlaka. ama madem onlar "daha iyisini yapacağımızı düşünmüyoruz" demişler, buna da saygı duymak gerekir ama üzülmeden edemiyor insan...

http://cekmekaset.blogspot.com/…-white-stripes.html
  • doğal, saf, bas gitarsız müziklerini çok özleyeceğim gruptur. o çalınamayan davulun bile ayrı bir samimiyeti vardı yahu ayrıca buralara gelmeden, biz onları izleyemeden dağılması da hiç uygun düşmemiştir.
  • yıllar önce yanılmıyorsam hürriyet keyf'te blue orchid hakkında yazılmış bir yazı aklıma geldi. yazıda the white stripes ile ilgili "solisti sürekli detone olup, bateristi ritimleri sürekli yanlış çalarken bu grup hem de bas gitar kullanmadan nasıl böyle iyi müzik yapabiliyor?" denilmekteydi. gerçekten de ilginç bulduğum ve sevdiğim gruplardan biriydi the white stripes, mtv ema'da en iyi rock grubu ödülünü kazandığından beri takip ederdim. dağılmalarına üzüldüm ancak jack'in girişeceği yeni projeleri ben de bekliyor olacağım.
  • anksiyete tedavisi doğru olabilir. 2007 yılında meg white'ın sex kaseti olduğu iddiası ortaya atıldı. bu iddia da anksiyete nedeni olabilir. ilgili videoyu dikkatlice izledim ama emin olamadım çünkü çözünürlük çok iyi değildi. bunlar o zaman hemen ayrılsalardı bu kasetin meg'e ait olduğu için ayrılmış oldukları izlenimi uyanacaktı ve şüpheler doğrulanacaktı. zannedersem grup o tarihten beri ayrıdır. resmiyette ise bundan bir iki gün evvel ayrılmışlardır.
  • 2000'den sonra çıkıp da dinlediğim ender gruplardandı... üzüldüm gerçekten ayrıldıklarına... ne diyelim, en güzel şeyin bile bir sonu varmış...
  • dağılması biz genç dimağlarda derin üzüntüler yaratan, zamanında hakikaten güzel müzikler yapmış grup.

in the cold cold night üşüyoruz reyiz in the cold cold night
hesabın var mı? giriş yap