• sade ve acaip estetik, muzigiyle 100% uyumlu bir jenerigi vardi. "birazdan dunyamizla alakasi olmayan, insanlarin agir agir sirayla konu$tugu, parasal sikinti kavramini 30 sene geride birakmi$ tiplerden ibaret bir gezegene geciyorsunuz" mesajini cok net verirdi. bugun ofiste i$le gucle ugra$irken bir yerlerde calmaya ba$lasa ic gudusel olarak cali$mayi birakip bu geci$e hazirlanirim herhalde.
  • türkcemize "yalan rüzgari" olarak çevrilen (ne de olsa baş harfleri tutuyor) dizi
  • - otursanız bütün bölümlerini izlemenizin mümkün olmayacağı

- 10 bin den fazla bölümü ile 1973'den bu yana süren aralıksız çekilebilen tek dizi ünvanını elinde bulunduran

- dünyada hala sürmekte olan en yaşlı 2.ci dizi olan (en yaşlısı doctor who'dur)

- istisnasız 1973'den bu yana bu gün hollywood'da gördüğünüz , ölmüş veya yaşayan oyuncuların ortalama olarak %80'inin en az 1 ila 10 bölüm mutlaka oynamış oldukları.

- amerikalıların hakkında " hollywood'a giden yol , yalan rüzgar'ından geçer. " diye espiri yaptıkları.

- bir benzerinin veya bu kadar uzun soluklu başka bir dizinin çekilmesinin daha imkansız olduğu

- tıpkı bizde ki kurtlar vadisi gibi , başrol oyuncularının bazılarının çocuk'ken diziye başlayıp diziden emekli olduğu hatta öldüğü

- bu güne kadar toplamda 3000'den fazla oyuncunun (arkalarda gezinen figüranlardan olmayan rolü ortalama 5 dakikadan uzun) cast listesinde yer aldığı dizi.

vay babanın kemüğüne...
  • dizinin oyuncularından doug davidson, şu ana kadar toplam 2730 bölümde oynamış. ve bu 2730 bölümü tam 35 senede kaydetmiş. kendisine naçizane birkaç soru sormak istiyorum.

doug abi, affına sığınıyorum ama deli mi sikti seni? zorun ne abicim? oyunculuk kariyerinde başka bi halt gözükmüyor. ne için uğraşıyorsun? amacın ne? dünyaya kıytırık bi dizide 7739479 bölüm oynamak için mi geldin?

manyaklar mı bunlar ne anlamıyorum ki... lost 5 sezon olunca, 4. sezonda "lost çok bozdu abi" geyiği çevirmeye başlamıştık. adamlar 35 sezon çevirmişler, hala da bana mısın demiyorlar.
  • ortaokuldaydım o zamanlar... hep kendi kendime "ulan keşke yeni rakı olarak çevirselermiş" diye düşünürdüm bu dizinin adını...
  • sirasiyla butun erkekler butun di$iler bir donem birbirleriyle siti$ir.olay budur.bi nevi kimin eli kimin cebinde..
  • lan bi kere olsun pijama falan giyin rahat edin be allahsızlar dedirten dizi
  • babaannem izlerdi evet ama sanırım ben ondan daha çok izliyordum. hatırladığım belli başlı birkaç konu vardı;

-lauren, paul'un çıplak fotoğrafını playboy ayarında bir dergiye göndermişti, orta sayfada yayınlanmıştı. lauren da arkadaşlarıyla tüm dergileri toplamaya çalışmıştı ama paul'ün annesinin kilise arkadaşları dergiyi çoktan almışlardı bile.

-lauren, sean diye bir sapık tarafından kaçırılıp, canlı canlı toprağın altına gömülmüştü.

-jill'i biri kaçırmış ve bir kafese hapsetmişti. polisler jack'i suçlamıştı çünkü üvey annesi olan jill ile ilişki yaşadığı ortaya çıkmıştı.

-ashley, victor'a olan aşkından ve bebek düşürmesinden kaynaklı akıl hastanesine yatmıştı, kimse nerede olduğunu bilmiyordu.

-ketrin çensler'ın kocası aslında bir çetenin üyesiydi, başka bir kadın ketrin'i ve hizmetçisini kaçırıp yerine geçti ama sonra adam ketrin'a gerçekten aşık olduğunu anlayıp onu kurtardı.

-cassandra diye bir kadın girmişti diziye, geçmişi elbette gizemliydi. victor ve brad kendisine aşıktı. kadının eski kocası tüfek, ip, sandalye ve kapı arasında bir mekanizma kurmuş ve kapıyı kim açarsa tüfek ateş alacaktı. bölüm victor'ın kapı kolunu aşağı indirmesiyle bitmişti.

-brad denen arkadaş, abbot'ların tracy'nin eski kocasıydı sonra sırasıyla lauren, nikki ve nikki'nin kızı victoria ile birlikte olmuştu.

yazdıkça sahneler geliyor gözümün önüne...
  • ayrıca belirtmeden geçmemek gerek ki ilk yayın tarihinden beri yazarı aynıdır. bu nasıl sabır bu nasıl görev aşkı hayret etmekteyim.
  • -bu gece için çok özel planlarim var ashley
    -nedir onlar viktir?lütfen bana da söyler misin
    -sürpriz!biraz heyecanlanmani istiyorum.
    -ne sürprizi ya!biktim!yine colannade salonuna götürüceksin beni dimi.jill de ordadir simdi.hayir istemiyorum!
    -sinirlenme hayatim gina nin yerine götürücektim.
    -sus viktir.
hesabın var mı? giriş yap