opucugu bekleyen kurbaga

  • azimli
  • anadolu çocuğu (346)
  • 1868
  • 11
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

harp okulu mezunlarının hayata 3-0 önde başlaması

pilot olmanın 31 çekmek kadar kolay olduğunu sanan malları göstermiştir. hava harp okulunda dahi pilot çıkabilme oranı 1 e 10'dur. yani 10 öğrenciden 1 tanesi pilotaja seçilir oda şayet eğer eğitimleri geçerde pilot olmaya hak kazanabilirse. ha şansınız yaver giderde pilot olabilirseniz işte ozaman tamam evet harbiden d.şşaklı bir hayatınız olabilir. gerçi oda artık yok sivil havacılık kanununun değişmesinden ve tsk'dan 100 pilotun istifa etmesi rezilliğinden ötürü istifayı basan pilotlara artık sike sike yeniden sivil pilotaj okuyorlar.

istifa ederseniz devlet sektöründe veya devlete bağlı hiç bir firmada çalışamazsınız.

en aşşağı 12 sene zorunlu hizmet vardır , tazminatı vericem siktir olucam gidicem desen dahi sana koca bir nah çekerler. milyon dolarlık maaş teklifi gelse bile özelden bu süre zarfında kaçamazsın aksi takirde firara düşersin ve hapis cezası yersin.

aldığı 400.000 tl emekli ikramiyesi kıdemli bir albayındır. albay olmak için ortalama 25 - 27 senelik bir hizmet süresi gerekmektedir. (kurmay olmadığınızı var sayıyorum) 25 senelik hizmetle özel sektörde ceo olursun orduda ise hakkaride şırnakda albay. afedersinizde öyle albaylığı sikeyim.

sosyal yardımların artık hiç bir değeri veya anlamı yoktur. oyak'dan ve izinlerden v.s ordu evlerinden bahsediyorum. artık aynısını hatta daha fazlasını özel sektörde sağlıyor hiç merak etmeyin. oyak'a bok atıp albaylar 400.000 tl emeklilik ikramiyesi alıyor torunlarını okşuyor biz s.kimizin başını okşuyoruz demeden önce bireysel emeklilik başlığını bir incelemenizi tavsiye ederim. zira oyak bildiğiniz bes sisteminden başka birşey değildir.

kenarda köşede param var bir çıkayım avrupa gezisi yapayım diye kafanıza göre ülkeyi terkedemezsiniz.

" rus hatunla evlenmek istiyorum türk kızlarında iş yok hacı yeaaa " diyorsanız o muhabbetide unutun zira eşinizin yabancı uyruklu olması durumunda en az 2 sene boyunca tüm sülalesinin araştırılacağını anlatmanız kendisinin pek hoşuna gitmeyebilir. olduda bin bir güçlükle evlendiniz diyelim (ki çevremde eşi yabancı olan var) askeri kariyeri silin kafanızdan zira ulusal güvnlik zart zurt cart curt muhabbetine asla kurmay veya generalliğe tırmanamıyacaksınız.

evet varmı hala askerlerin hayata 3 - 0 önde başladığını düşünen ?

peşinen edit: 23 yıllık asker...

devamını okuyayım »
30.10.2014 21:09