• "you grow up strong when you grow up alone." demiş içinde. benim için var olmasından başka bişeye gerek yok güzel olması için.
  • 12 tl'ye playstore dan alınabilen oyun.
    bu kdar hızlı fiyatı düşünce over-rated bir oyun olduğunu düşündürmüyor değil.
  • bugün* steam'ı kontrol etmek için açtığımda square enix'in haftasonu boyu tüm ürünlerinde %75 indirimi olduğunu öğrenip, collection box'ını* 16,25 liraya satın aldığım oyun. pek çok oyun serisini koleksiyon şeklinde sunmuşlar. zaten hitman absolution steam kütüphanemde olduğu için direkt geçtim. bununla birlikte, pek çok oyun serisi, koleksiyon kutusu halinde çok düşük rakamlara satılmakta. tomb raider serileri, lara croft serileri, final fantasy serileri gibi. ilgilenenler bir baksın derim, güzel fiyatlar var.
  • ciddi anlamda rezalet bir oyun. ps plus üyeliğimin son oyunuydu ve en fazla 1 saat dayanabildim. ben ki en çok eleştirilen oyunlardan bile hoşnut kalacak kadar gönlü geniş bir oyuncuyum ve zerre keyif vermedi diyorum. hani birçok kişi bahsetmiş ya , istediğimiz yerlerde zıplayamıyoruz ama yine de idare ediyor diye, idare falan etmiyor dostlarım. abuk sabuk buglarla dolu, yürünen yolda küçük bir çukura takılıp kalabiliyor, zıplayamadığımız için mecburen gürültü çıkarıp kendimizi yakalatıyoruz ki bölüm baştan başlasın. peh. çekilecek dert değil.
  • sürekli save ederek ilerlenmesi gereken oyun. hele ki master zorlukta ve sadece ghost kasılıyorsa. ghost kasacaksanız etraftaki ışıklara bile dokunmamanız lazım. ışıklarla çok haşır neşir olursanız, opportunist çıkıyor , haydaa niye ya diye delirebilirsiniz.

pc versiyonunda henüz bir buga karşılaşmadım ama ps versiyonu nasıldır bilemem. atmosferi çok güzel, oldukça da zor yapılmış. master dışındaki zorluk seviyelerinde durum ne bilmiyorum ama masterda en ufak seste bile adamlar kıllanmaya başlıyor kaç kere reload ettim ordan biliyorum.

http://www.twitch.tv/eachon/c/6220083 - ilk 3 chapter
    http://www.twitch.tv/eachon/c/6220092 - 4. chapterdan 6. chaptera, yan görevler vs dahil
  • - bağnazlar ve kafirler ile köşe kapmaca oynamadan aşırı özgüven sahibi, hal ve hareketleri ile hala ergenlikten çıkamadığı belli olan bir "çırağın" sebep olduğu sherlock holmes vari maceralara doğru büyük düşüş.

- ara sahnede bile olsa "arkadaşım olmadan asla" diyen bir garrett (bkz: garrett ve arkadaşlık müessesesi)

- en önemliside aradan bir yıldan biraz daha uzun bir süre geçmesine rağmen düşünüldüğünde hala sinirden titretebilecek bir son.

önceki oyunları oynamış olup hala bunu oynamadıysanız hiçbir şey kaybetmediniz. stealth türünde birşey arıyorsanız styx: master of shadows'a bakın bundan çok daha iyi.
  • kaç kere oynayıp bitirdiğimi hatırlamadığım ama hala da tırstırabilen oyun efem.

https://www.youtube.com/watch?v=p1wmybv324w
    https://www.youtube.com/watch?v=nbvgmnsc0ts
  • iyi ve güzel oyundur. çok fazla eleştirlere takılmamak gerek. çok acımasızca eleştiriliyor, abartının dozu kaçırılıyor. oyunun atmosferi çok güzel. resmen orada olduğunuzu hissettiriyor oyun. hikayesi de çok aman aman olmasa bile merak ettiren keşmedilme isteği uyandıran bir hikaye denebilir. oyun kolay da değil. nöbetçilerin standart bir devriye dolaşma algoritması yok. bir yerde bir meşaleyi söndürdüğünüz zaman bir nöbetçi standart hareketini terkedip gidip o meşalenin orada nöbet tutuyor veya meşaleyi yeniden yakıp çok farklı şekilde dolaşmaya başlıyor. bu da oyunu iyice zorlaştırıyor.

gelelim negatif yönlerine.

oyunda çileden çıkaran en önemli şey save/load sistemi. adeta millet sinirden klavyeyi kırsın diye yapılmış. f5 quick save özelliği bazı yerlerde bastığınız halde çalışmıyor. save edildi diyor, güveniyorsunuz halbuki save etmemiş. bir çok yerde quick save'e izin vermiyor bile. load last save diyorsun taa önceki chapter'ın başını yüklüyor. bir keresinde birkaç defa aynı yerde f9 quick load yaptıktan sonra son f9'a bastığımda save edilmiş yeri değil, chapter'ın başını yükledi, save edilmiş yeri silmiş meğerse. gerçekten oyundan soğutuyor. sırf bu yüzden herhalde ekstra 4-5 saat gereksiz zaman harcamışımdır oyunun başında. bir de quick load öncesi normalde başka yerde olan nöbetçiler f9 yaptığınızda bir bakmışsınız dibinize gelmiş size doğru yürüyüp görüyor. en felaketi de bu. siz reload yapıyorsunuz diye oyunun hileye başvurması.

oyun çok lineer. bir çok bölümde gidilecek tek bir yol var. nadiren ikinci yoldan gidiyorsunuz. hikayenin ön planda olduğu, aksiyonun ve problem çözmenin ikinci planda olduğu oyunlarda bu anlaşılabilir ama thief'in olayının zaten şehirde her deliğe girip her noktaya çıkabilir olması gerekmiyor mu? yani üzeri boş sandığa tırmanabiliyor da üzerinde çuval olan sandığa niye tırmanamıyor? veya ille de ızgara mı olması lazım duvara tırmanması için? çatıdaki kalasın üzerinden yürüyor ama merdiven trabzanında gezemiyor.

başka göze çarpan eksisi yok bence. varsa da bunlar kadar kafaya takılacak şeyler değil. yine de save olayına çok çok dikkat ederek oynarsanız gayet keyif veren bir oyun.
  • oyunu vardır ben severim theif i candır can
  • steam'de şu an 45.99 tl'ye satılmakta olan oyun.

bende steam'de kullanmak üzere verilmiş bir kod var, kampanyayla aldığım paketten çıktı. bana 25 tl'lik gift card yollayana kodu verebilirim.
hesabın var mı? giriş yap