• google amcanın belirttiği doğum tarihinin aksine aslında 13 mayıs 1993 avustralya doğumlu pop şarkıcısı ve söz yazarıdır.
    ufak bir göz gezdirme ve herhangi bir müzik platformundan da anlaşıldığı üzere en çok tıklanan, bilinen veya dinleneni, 30 ağustos 2019'da yayımlanan 'the kids are coming' adlı müzik albümünün 'dance monkey' parçasıdır.
    bence de bu kadar ilgiyi hak eden gayet iyi bir parçadır.

dinlemek isteyenler için: dance monkey
  • yakında tüm dünyada konuşulmaya başlar.

https://youtu.be/5olajhsbics
  • bir kadın düşünün, 3-5 ay öncesine kadar sokak şarkıcısıyken bir anda büyük konserler vermeye başlıyor. sokak şarkıcısı dediğime bakmayın, o zamanlarda bile hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahipmiş. bence başarısının sırrı billie eilish ve sia gibi kendine has bir tarzı ve saf bir yeteneğe sahip olması. konser alanındaki yüzlerce kişiyi aynı anda zıplatmasının başka bir açıklaması olamaz.

kısaca bu yılın en başarılı kadın şarkıcısı olarak tanım yapmak hiç de yanlış olmayacaktır.
  • keşke ingilizceyi böyle konuşsam, keşke herkes böyle ingilizce konuşsa, birbirimizi hiç anlamasak ama çok eğlensek...

dance monkey şarkısını radyodan duyarak munfami mumfami diye arata arata bulmak hayattaki en büyük başarılarımdan biri olabilir.
  • avustralya'da dogan buyuyen yasayan birinin ingilizcesine de laf edenleri gosteren geri zekali turnusoluna donmus baslik.

burada uzun uzun aksan fln anlatamayacagim, siz de universite hazirlikta yada american cipcop kursunda ogrendiniz ingilizceyi orada anlatmislardir.

ablaya donecek olursak kendisi gayet basarili dance monkey'de oldugu yeri fazlasiyla hakeden bir sarki, genel olarak klipleri de eglenceli.
  • ilham kaynağı olabilecek kişiliklerdendir. şarkının başarısını ve güzelliği malum ancak esas canlı performansında yaydığı enerji hayret vermiştir.

tık

heyecan seviyesi zaten açıkça anlaşılıyor. sesi titreyerek giriyor ve muazzam bir showa dönüşüyor şarkı. o ağır bedenin estetik hareketinde, dansın hiçbir figüründe heyecandan panikten eser yok. bu gösterinin en az 1 milyon kere hayal edildiği o kadar belli ki. performans sırasında da bu belli oluyor mutluluğundan zaten. o kadar heyecanda bile hiçbir hata olmaması ise hayallerin fazlalığından bence. hayalleri refleksleri olmuş resmen, heyecanda bile hiçbir bozulma olmamış. sokak sanatçılığı da yapmış, sese diyecek laf yok. estetik kaygıların ve tabuların hz. ibrahim misali içinden geçti adeta.

daha da başarılı olman dileğiyle tombiş, seni çok sevdim.
  • ana dili ingilizce olan genç şarkıcı.
  • densfami
    mufami

güzel ses :)
  • dance monkey isimli parçayı söyleyen şarkıcı. 93 doğumlu olması bambaşka bir kültürün içine girdiğimizi gösteriyor. tarzlar değişiyor, sesler değişiyor, diksiyon değişiyor şarkılarda.. ama bunlar olumsuz değil.

ben şahsen şarkıyı ilk dinlediğimde anlamadım, sonra lyrics versiyonunu dinledim ve şimdi ezbere biliyorum. see you dediği yerleri sink you gibi söylüyor falan garip ama kulağa tatlı geliyor.

şarkının en beğendiğim kısmı ise ı've never seen anybody do things you do before kısmı. burada before kelimesini befoooy olarak söylüyor böyle çok tatlı geliyor kulağa.

ben şahsen çok beğendim şarkıyı. klibi o kadar beğenmesem de yeni şarkılarını bekliyorum.

edit: uyarı geldi merqur nickli yazardan bu şarkıcı 93 doğumluymuş.
  • dance monkey şarkısı ile müzik listelerinde 1 numaraya ulaşacağını düşündüğüm kişidir.

dance monkey şarkısı hikâyesi aslına bakılırsa kendi hikayesi sayılır. sokak şarkıcısı iken kesfedilir. ve dance monkey sokak şarkısınin argo hali gibi birşey sanırım. böyle bir bağlantısı var.

normalde sıska çelimsiz zenci bir kadın sesi gibi gelse de sarışın şişko yapılı bir kadındır. çok tatlıdır.
hesabın var mı? giriş yap