• fabrikasi amsterdam'da olan, saf cikolata ideasina oldukca yaklasmis bir cikolata markasi. %72'ligi tavsiye edilir.
  • sloganı “crazy about chocolate, serious about people” olan çikolata markası. hollanda’da birçok çeşidi bulunabilir.
  • ağır mesaj kaygılı çikolata markası.

kakao endüstrisindeki adaletsizliğe dikkat çekmek için çikolata barları eşit boyutlarda olmayan bloklardan oluşur. bu bloklar aynı zamanda batı afrika ve gine körfezi'nin minyatür haritasıdır (kafayı yemişler, evet).

takdir ve tebrik ediyorum.

damağımdan geçmiş olan tatları:
    sütlü
    %72 saf bitter
    sütlü-fındıklı
    sütlü-karemelli-tuzlu (gerçek bir efsane <3)
    sütlü-cevizli-muzlu
    sütlü-kahveli-pirinç patlaklı*
    bezeli*-kirazlı bitter

denemediğim ama efsane olabileceğine inandıklarım:
    portakallı-biberiyeli bitter
    pecanlı-hindistan cevizli bitter
    sütlü-raventli*-kırıntılı

ilgimi pek çekmeyenler ise:
    sütlü-pecanlı-marshmallowlu
    nugalı

gördüğünüz yerde saldırınız.
  • sade çikolata yemeyi sevmeyen beni bile sütlüsüyle bağ kurmak zorunda bırakmış pek güzel çikolatacı. yolunuz hollanda'ya* düşer de görürseniz kaçırmayın deneyin efendim.
  • az önce sütlü karamelli tuzlu olanını yedim.
    iki entry yukarıdaki user a katılmıyorum.
    tuzsuz olsa harika olacak bir çikolatayı afedersiniz bok gibi etmişler.

olur da bu markadan çikolata alacak olursanız, en azından tuzlu olan almayın.
  • hollanda malı muhteşem bir çikilat markası.

açık yeşil paketlisi artık neyli bilmiyorum ama efsane gerçekten.
  • sütlü fındıklısı için yorum yapamıyorum, hala çok mutluyum.
  • hollanda'ya dair askimin cok buyuk olmasinin bir baska nedenidir bu cukaladeler.

%62 sutlusu bile efsane, ama oyle hapur hupur yemicen. tadini cikara cikara agzinda erimesini beklicen. o kokao'nun guzelligini hissedeceksin.

2 yil evvel ne guzel ambalaji var lan, diye aldigim sonrasinda asik oldugum amsterdam menseli cikolata markasi.

sutlu karamelini ve muzlu cevizlisini mutlaka deneyin. bir de bol sutlusunu ( oranlari ustunde yaziyor).

tek bir sacmaliklari var, ambalaj bildigin flemenkce ingilizce hicbir aciklama yok sloganlari disinda. biraz tombala usulu seciyorum alirken o yuzden.
    bir de turk pazarina girdikleri gun aglayabilirim, eved.
  • tip 2 diyabete davetiye çıkaran çikolata. kan şekeriminin yavaş yavaş yükseldiğini, şuurumun azıcık kaybolduğunu hissediyorum.
hesabın var mı? giriş yap