• formata uygun baslik.

sözlük formatı icerikle ilgili degildir. icerigin nasil akatarilmasi gerektigi ile ilgilidir. once ogrenin de, ayar vermeye calisirken kendi andavalliginiz gun yuzune cikmasin.
  • türkiye'de internetin hızlanması için yapılan kampanya ile kardeş kampanyadır.
  • .tr alan adı tahsisi için nic.tr sitesine girin. karşınıza çıkan tasarım mobil telefon ve tabletler ile uyumlu değildir. ilk çağ html kodları ile hizmete devam ediliyor.

sonra evrak gerektiren com.tr net.tr gibi alan adlarını almayı deneyin. günlerce evraklar ile uğraşırsınız. dns güncellemesi keza aynı şekilde.

.tr alan adları başkasına satılamaz diye saçma sapan bir kararları daha var. alan adı benim değil mi kardeşim ister satarım ister satmam. sanki bana senetle alan adını hibe ettin, bir de böyle kural koymuşsun.

kısaca bu kervan böyle gelmiş böyle gider. memur zihniyetiyle ilerledikleri için .tr tahsisine geçmeden önce mevcut işleyişin ve yönetim anlayışının değişmesi lazım önce.
  • .tr alan adı var, yok değil. sadece şu an herkesin kullanımına açık değil, satılmıyor.
  • destek verdiğim kampanyadır.
  • kesinlikle desteklediğim çok mantıklı kampanya. usa haricindeki çoğu ülke .com uzantısını artık kullanmıyor, kendi ülke uzantıları var.
    .tr de mail adreslerini rahatlatır ve kolaylaştırılır. hala bunun neyi eleştiriliyor anlamıyorum. illa her şeye bir bok atacaksınız.
  • http://www.tsk.tr/
    ee zaten yok mu ?
  • yarı yarıya destekledğim kampanyadır. .tr uzantısı örnekte belirtiği gibi .fr, .de gibi belgesiz alınabilir duruma getirilmeli ancak .com.tr, .net.tr gibi uzantılar belge ile alınmalı. hatta 4 ve altında karakterle .tr uzantısı kaydı da belgeyle yapılmalı.

bir de .xxx.tr gelse de malum konuda artık biz de söz sahibi olsak.
  • ıcann kriterlerine ggöre mümkün olmayan durum. şöyle ki bir tld(top level domain) yani uzantı, ya direk olarak kullanılabiliyor(.com .net .it .tv gibi) ya da ikili uzantı şeklinde kullanılabiliyor.(.co.uk, co.za gibi). her ikisi birden mümkün değil ve tld belirlenirken ne şekilde kullanılabileceği de belirlenmiş oluyor.
    .tr uzantısı da ikili şekilde com.tr net.tr şeklinde kullanılacağı belirlendiğinden, sonradan direk .tr uzantısının kullanılması mümkün değil.
    bu kurala uymayan www.tsk.tr var gibi görünüyor ancak kurala uymayan bir durum yok burda. şöyle ki uzantı aslında tsk.tr, yani tld almak isteyen kuruluş,diğer krterleri yerine getirdiği taktirde tsk.tr şeklinde uzantı alabiliyor ama burdaki özel durum, tsk.tr uzantısını sadece www isimli kuruluşa(ki öyle bir kuruluş yok) istisnai bir şekilde tanımlamışlar. genel kural itibariyle kuralsızlık söz konusu değil(www kuruluşuna tsk.tr uzantısnıın verilmesi) söz konusu.
  • yillardir bune nedenyapmiyolar diyorum yapilain uken artik com nedir ya
hesabın var mı? giriş yap