• yeri görmeden söylüyorum, %95 çekicinin haklı olduğu rezalet. “herkes park ediyor” cümlesinden belli. bu genelde park yasağı olan yerlere park edenlerin klasik cümlesidir.
  • terör mü, rezalet mi, hata mı tam bilmiyorum.

fatih altaylı'nın bugün yazısında bahsettiği semtte oturuyorum. 2-3 hafta önce buraya yedi emin otoparkı açıldı. ne zamandır bu konu hakkında yazmak isteyip, fırsat bulamıyordum.

konu şu; sabah bir baktım. her zaman, herkesin parkettiği yerden aracım çekildi. mecbur otopark ücretini ve çekici ücretini ödeyip aracı geri aldık. ceza gelmedi, gelmezse otopark ve çekici parasını geçirmiş olacaklar sadece. gelirse itiraz edeceğim. çünkü aracı bıraktığım yerde (resmini eklerim) anayola inen bir rampa var sadece. engellilerin geçişini engelleyecek veya engelliler için yapıldığını düşündüğüm bir yer değil. 2 metre ötede engelli rampası var ve ben de dahil kimse zaten bu engelli rampasının önüne park etmiyor. ki ben bu tarz konulara dikkat ederim. (bu arada tamamen kafalarına göre çekiyorlar. benim aracı çektiler ama aynı yere yaklaşık 10 gündür hep başka arabalar park ediyor çeken yok.)

neyse, yediemin açıldığından beri bu çekiciler pire gibi çalışıyor. her gün 40-50 araç çekiliyor. kaçı doğru, kaçı hatalı belli değil. yediemin para kazansın diye çabalıyorlar herhalde.

edit: bir arkadaş aşağıda önyargılı davranarak çekiciyi haklı bulmuş. fotoğrafları ekleyince özür diler diye düşünüyorum. ayrıca arabayı bir başka konu, arabayı nereye park edeceğiz? gerçekten soruyorum. beşiktaş'ta 2 yıl yaşadım, park edecek yer yok. şansa bulursak dünyanın öbür ucuna park ediyorduk.
  • yasak olan yere park edilirse çekilir diye bir şey zaten saçma. yolu geçişi, vs engelliyorsa son çare çekilir. ama bizde kafaya göre tabela olsa da olmasa da yasak hesapta. yaz cezanı, tak sileceğe ve git.
  • daha hiç bir çekicinin siyah passat, audi, mercedes vs. yükleyip götürdüğünü görmediğim için katıldığım önermedir...
    resmen gözlerine kestirdikleri ve çok da pahalı olmayan arabaları çekip götürüyorlar.
    arabana zarar gelirse tazmin edemiyorsun. araban 4x4 ise bari üstüne yükle, arkadan çekilmemesi lazım diyemiyorsun. adamlar ali kıran baş kesen modunda geziyor.
  • arkadaşlar bu işte ok ciddi gelir elde ediliyor. tahminlerimizin çok üstünde! tam bir çekici terörü söz konusu.
    otopark alanların yetersiz veya pahalı olması konusunda kimse elini taşın altına sokmuyor. keyfe keder araç çekiliyor. ben aracımı güvenli bir şekilde park edebiliyorsam, o noktada park yasağı olmaması lazım.
    araç sahipleri her aşamada, her yönden devlet eliyle düdükleniyor.
  • türkiyede yaşamanın bedelidir o
  • akşam arabanızı bıraktığınız yerde sabah arabanızı bulamamakla sonuçlanan rezalet. trafik vakfı bıraksa da çekici terörü devam ediyor.

peşin not: üç defa aracım çekildi 8 yıldır. üçü de haksızdı. biri çıkmaz sokak, biri ara sokak, biri de son olarak evimin önü. üçünde de ceza gelmedi. çekici ve otopark ücreti ödedim.
  • yeri görmeden söylüyorum , %99 bu arkadaşın haklı olduğu rezalet.
    çekici denen araçların ne denetimi var doğru düzgün, ne sorgulayanı.
hesabın var mı? giriş yap