• şu topraklarda yaşayanların yarısı travestilere bu şekilde davransaydı(normal bir insan gibi), travestilerin bu kadar kötü bir imajı olmazdı.
  • istanbul bataklığını kurutacak eylemlerdir. helal olsundur.
  • transseksüel demek istenmiş galiba ama niyet iyi olsa da ben zihniyeti sevmedim. sadaka vermiyorsunuz ya da cennetten yer kazanmıyorsunuz. olması gereken zaten bu.
  • genel anlamda sorunu çözmeyecektir, hatta o birey için bile faydalı olmayacaktır belki.
    sorun şu; bu insanlar farklı bir cins, erkek ya da kadın değiller, bu durumda onlar farklılıklarıyla kabul edilmeliler; ama edilmiyorlar, çünkü önceden yoklardı.
    evet her şey bu primitif mantığın etrafında dönüyor ve bu böyle oldukça maalesef bu dışlanan insanlar diğerleri gibi kendilerini toplumlarına ait hissedemeyecekler.
    bu nasıl değişir?
    bir çok yolu var ve dışlanmış olan bu insanlar da insan oldukları için zor yolu takip etmekte ısrar ediyorlar, gerçi devlet desteği olmadan hiçbir topluma kendilerini kabul ettirmeleri mümkün değil, hele bizim gibi devleti tanrı olarak gören bir topluma asla mümkün değil.
  • helal olsun valla. cinsel kimligine bakmaksizin ise alim surecini bile baslatmis olmaniz gurur verici. bu dunya kurtulacaksa boyle insan sevgisi olanlar sayesinde kurtulacak.
  • asıl iş verilmemesinin başlık olarak açılması gerekir.

işi doğru yapan kişiye iş verilir cinsel yönelime göre iş vermek nedir lan zaten?
  • aylar önce istanbul'da bir kozmetik mağazasında hoşgeldiniz diye 32 diş gülümseyen transseksüel satış danışmanına denk geldim. böyle bir karşılanma baştan şaşırtsa da çok hoşuma gitti bende gülümsedim hoşbulduk dedim, almak istediğim ürünle ilgili birkaç şey sordum, parasını ödeyip ayrılırken kasiyerde duran kıza mutlulukla şunu dediğini duydum: nihayet birinin bana insan gibi davrandığı bir müşteriyle güne başladım dedi.
    hatırladım şimdi bak duygulandım sözlük. hem onu işe alan işverene helal olsun, hem de bulunduğumuz koşullarda özgüvenine hayran kaldığım o çalışana helal olsun...
    mutlaka desteklenmeli... hatırladım şimdi, bak duygulandım sözlük.
  • olması gerektiği gibi bir iş başvurusunda birinin travesti olduğunu nasıl anlarsınız ki?

cv'ye kadın erkek zaten yazılmaz, isminiz vardır. 2017 yılında bazı şirketler isimsiz cv almaktadırlar ki cinsiyet eşitliği daha iyi sağlansın. kaldı ki cv'de zaten cinsiyet yazılmıyor. iş başvurusu yaparken cinsiyet sormak ne demek? inşaata işçi almıyorsanız bunun kabul edilebilir bir yönü de yok ki.

normal bir iş ilanında fotoğraf olmaz, olmamalıdır. cv'de zaten olmamalıdır. fotoğraflı cv=ayrımcılıktır zaten. fotoğraflı cv otomatikman reddedilmelidir, dünyanın medeni coğrafyasında bu böyledir.

pozitif ayrımcılık cv'den dolayı yapılamaz. zaten kota koyarsınız, pozitif ayrımcılık yapılması amacıyla; yani o kotaya binaen başvurulur. o başka konu.
  • burada 4. boyut gibi anlamasi zor bir duyar kasilmis.

insan haklarina sozlerle destek olarak kalmayalim, konusunu gorunce ben olsam boyle yapardim diyip senaryo uzerinden yazi yazmayalim.

samimi olalim ve bu adaletsizlik icin aktif rol alalim, proaktif olarak. sozlerde kalmasin yani.

herkes kucuk davranislarla bir cok seyi degistirebilir. dunyada gormek istediginiz degisim siz olun. "be the change you wish to see in the world" m. gandhi

(bkz: gulerken dusunen adam) size de cok tesekkur ederim sizin gibi rol modelleri televizyon dizilerinde, haberlerde ve gazetelerde goremeyiz.

not: insana tercihlere dayali bir konudan saygi duymayan maalesef bilincsiz bir homo sapien'dir.
  • bak bak hemen gelmiş zaten normalinin bu olması lazım taam mııı sadaka mı verdin hııı diyen internetin meriç isimli beyaz atlı prensleri. duyar kasılacaksa hemen atlar bu dallamalar. evet arkadaşım normalinin bu olması gerekir fakat ülkemizde durum böyle değil!
    müşteri kaçırır huzursuzluk yaratır bahaneleri ile cinsel yönelimi heteroseksüel kadın ve erkek dışında olan insanlara iş vermeme eğilimi fazlasıyla var. sikicem(evet seksist küfür amına koyayım) sizin sineğin yağını çıkarır gibi her başlıkta meriçlik yapmanızı.

tanım: toplum açısından son derece olumlu olaydır.
hesabın var mı? giriş yap