şükela:  tümü | bugün
 • özellikle ilaç dışı ürünlerde görülen aldatmacadır. ürünün orijinal fiyatını indirimli hali gibi gösterip kandırılıyoruz. bunu yapanlar halkın sağlığı ile ilgili satılan ürünlerde nasıl hassas davranabilirler?
  foto eklemeyi bilemedim valla bilenler yazıp eklesinler lütfen.
  bisolnatur öksürük şurubu:65 lira orijinal fiyatıymış lütfedip 50tl ye düşürmüşler. ancak zaten şurubun psf si 50 tl. ortada indirim falan yok.
  vicks vaporub: 29.99 dan 21 tl ye düşmüş. bakın bu daha da vahim çünkü ürünün psf si eczanede 20,61 tl
  möllers balık yağı:150 tl den 129.88 e düşmüş. ürünün orijinal psf si 129.90

  örnekler uzar gider. sadece otc ürünlerde değil saatlerde, ev eşyalarında da çok rastladım bu duruma. özellikle ilaç dışı üründen örnek vermemin sebebi saklama koşulları, miadı, orijinalliği hayati önem arz eden bu tip ürünlerin uzman ellerden danışılarak alınmasıdır. “eczaneler pahalıdır.”algısını yaratıp insanları kandırmaya çalışırken bari kandırmaya çalıştığınız insanları aptal yerine koymayın.

  edit: bu indirim oyununu bir çok site yıllardır yapıyor bunu çoğu kişi de biliyor fakat benim dikkat çekmek istediğim asıl konu halkın sağlığıyla ilgili ürünlerin fiyatı piyasa koşullarına göre değişkenlik göstermez, göstermemelidir de. çocuğunuza içireceğiniz bir balık yağını ya da bir öksürük şurubunu artık rahatlıkla bu tip sitelerden alabiliyoruz. bunu yapabiliyor olmak ne kadar doğru acaba? orijinalin birebir kopyası saatleri kolumuza takıp gezelim kabulümdür ama ilaçlar için aynısını düşünebilir misiniz?
 • indirim diye bir şey yok normal zamanda da aynı fiyata sahip ürünlerin fiyatını yükseltip üzerini çizip sepette indirim ayağına aynı fiyata çektikleri sözde indirimler.en fazla indirim 15-20 lira falan oluyor öyle yarı yarıya indirim falan hikaye çok istisna eski sezon elde kalan ürünlerde oluyor olursa da
 • yıllardır böyleler ve insanlar yıllardır kanıyor bu indirim yalanına. gerçekten indirim yapılan ürün sayısı çok çok az.
 • madmax, çantacım butix, suzi'nin dünyası gibi dandik marka(!)ların ürünlerine sözde indirim yapıp stoklarını eritirken, calvin klein , boss , chanel gibi markalara indirim yapmaya götleri yememiştir.

  şu yukarida belirttigim kalantorlara %50 indirim yapsinlar söz, taksim meydanında en büyük trendyol başka büyük yok diye anıra anıra gezeceğim.
 • şikayet edin. satıcı o indirdim dediği fiyattan ürün sattığını fatura ile belgemek zorunda. en azından devlet biraz para kazanır bu yalancılardan.
 • yukarıda bahsedilen 65 tl'den 50 tl'ye düşen şurup n11'de indirimsiz haliyle 45 tl. büyük yalancısın trendyol.

  https://i.vgy.me/sodwol.jpg
 • silin uygulamayı geçin. ben öle yaptım.
 • indirim var aslında ama sadece bazı ürünlerde... o ürünlere denk gelirseniz kaçırmayın. diğer ürünlerdeki olay ise tamamen kandırmaca.

  ben bir tanesine denk gelip gerçek piyasa fiyatının yarısına yakın bir fiyata aldım. ürünü son 4 aydır takip ediyorum. kendi markasının sitesindeki fiyat hala değişmedi.
 • her indirim dönemi aynı başlık. sıkılmadınız da yahu.
 • ne bekliyorsunuz anlamıyorum. sonuçta her ürünün bir işçilik, malzeme ve nakliye giderleri var. %50 indirim yapılıyorsa bir sorun aramak lazım.