• gerçekten zordur.

mesela troll yaftası yapıştıranlar bir ara meral akşener destekçilerine sürekli iyi troll demeye başlamışlardı ondan vazgeçtiler gibi duruyor. yine de bir eleştiri yapacakken -ki genelde eleştiri değil sadece fikrimi söylemekle yetiniyorum- ardına muharrem ince'nin sevdiğim bir siyasetçi olduğunu eklemek zorunda hissediyorum kendimi. bu bana her zaman saçma gelmiştir. örneğin spor başlığında karşı takımı öven yazarların altına "not: gs, not: alikoçspor" vs yazması gibi. eğer bir kişiyi veya kurumu destekliyorsak karşı tarafı ne övebiliriz ne de eleştirebiliriz sanki.

chp'li yazarların heyecanını anlıyorum desem yalan olacak nitekim bunun heyecanla falan alakası yok. bu düpedüz eleştirdiğiniz şeye dönüşmek. eleştirdiğiniz akp'den pek farkınız kalmıyor.
  • asıl başlık "troll yaftası yemeden muharrem ince'yi eleştirebilmenin yolu" idi fakat karakter uzunluğu sebebiyle başlık şimdiki halini aldı.

öncelikle "akp'li değilim" diye cümleye başlasam dahi kuvvetle ihtimal ikinci, üçüncü, belki de dördüncü entry "engelle/başlıklarını engelle", "dont feed the troll", "akp'yi eleştirdin mi?", "daha iyisi varsa buyur ona oy ver" şeklinde olacaktır. o yüzden sizin gibi fanatik partizanlara "akp'li değilim" diye kendimi açıklamaya lüzum görmüyorum bile.

sözlükte aslında aba altından sopa gösteriliyor. iğrenç bir psikolojik baskı var. mesela bu başlığı açarken yirmi defa düşündüm. muharrem ince'yi eleştirmek isteyen çoğu yazar daha şimdiden sinmiş durumda. bu durum elbette muharrem ince'nin suçu değil. burada muharrem ince üzerinden bir sözlük eleştirisi yapmak istedim.

"e kardeşim ince'yi eleştir, tutan mı var yahu?" diyeniniz olacaktır elbet ama kazın ayağı öyle değil. bu "başlıklarını engelle, dont feed the troll" bakınızlarından başka bir şey bilmeyen körpe fanatik yazarlar yüzünden çoğu muhalefetin muhalifliğiyle ilgili yazı kaleme almak isteyen yazarlar troll damgası yemekten çekindikleri için bir şey yazmıyor.

mesela muharrem ince'nin dini konudaki söylemlerini/eylemlerini fazla yapmacık buluyorum. e şimdi ben bunu dedim diye "din, akp'nin tekelinde" mi demek istedim? hayır. buna da atlayacak zekasızlar var. ya da muharrem ince'yi fazla popülist buluyorum. internette bugün ne konuşulursa yarın ince aynısını dillendiriyor. körler sağırlar misali karşılıklı bir orgasm hali mevcut.

ben oyumu temel karamollaoğlu'ndan yana kullanacak bir seçmen olarak tek tavsiyem şudur ki sandıktan ne %100 ince, ne de %100 erdoğan çıkacak. gelin birbirinizi dinlemeyi öğrenin. ince'yi eleştirmek isteyen aklı başında insanları trollükle yaftalamayın.

çok merak eden olursa diye dipnot düşeyim.
    2014 belediye seçimi: mhp
    7 haziran: mhp / 1 kasım: ldp
    2017 referandum: hayır
  • (bkz: muharrem inceyi elestirirken genelde tuğla fontu kullanılması)
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

not: gerizekalıyım, elimden anca bunu yazmak geliyor.
  • eleştirmeyin o zaman amk.
  • mümkün değildir. ama iki taraf için de geçerli bir durum bu
    bakın mesela ben uzun zaman boyunca, çomar lafının muhalefeftçilere dendiğini sanıyordum. sonra bir baktım muhalefetçiler de muhafazakarcılar için diyor aynı lafı. bu ne demek? (bkz: hepimiz trollüz)
hesabın var mı? giriş yap