• bir kaç saat seyredince; düşünürken kurulan cümlelerin, beyin kıvrımlarından çıkıp ses olmadan bile vurgularını değiştiriyor.
  • son günlerde televizyonu açmama vesile olan kanal.
  • hele şükür bir zamanlar anadolu'da tekrar yayınlanıyor. bu filmi sırf bu kanal yayınladığı için özellikle izliyorum.

onun dışında rebel in the rye ve at eternity's gate gibi iki güzel film var. birisi j.d.salinger, diğeri van gogh'un hayatı. haneke filmi olmadan ay geçirmemeye gayret eden trt 2, bu ay da the code unknown yayınlıyor. birkaç iyi arap sineması örneği de var.

yılbaşı günü aslında berlin filarmoni konseri olması gerekirdi ama o konser iptal edildi. kısmet 1 ocak 2021 13.15'teki viyana filarmoni konserine.
  • edebiyat söyleşileri kısmını çok beğendiğim kanal. özellikle faruk duman ve inci enginün programlarını çok severek izledim. türk edebiyat vakfı, ilahiyatçı-felsefeci isimleri daha çok çıkarmış olsalar da benim için diğerlerinin hatrına izlenebilirliği hala var. madem felsefeciler geliyor ihsan oktay anar da gelir umarım.
  • izmir devlet opera ve senfoni orkestrasının anadolu’nun ezgileri konseri ile yayın akışını sürdürmektedir. izleyin, izlettiriniz efendim.
  • "anadolu'nun ezgileri" konseri ile gönlümü tekrardan fethetmiş "kültür" kanalıdır.

edit: imla
  • trt'nin tüm kanallarını propoganda aracına dönüştürenlerin ya gözünden kaçan, ya da iplemedikleri mükemmel kanal.

tek eleştirim, pazar sabahı kovboy filmleri, daha 1 yıl bile olmadan tekrara başladı. "ıyi, kötü, çirkin" ile başlayan seri ile başa dönüldü. daha fazla türkçe dublajlı western istiyoruz (bkz: genç babalar rahatsız)
  • trt'nin tek izlenebilir kanalı. kültür, sanat, sinema, edebiyat, müzik, felsefe konularının ağırlıkta olması kanalı farklı kılıyor ancak büyük çoğunlukla akp'ye yakın tabiri caizse yandaş yazarlar, edebiyatçılar hakim kanala.
  • akp nin unuttuğu kanal..
  • ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar iyi olacak dediğim kanal, arada yazmak lazım buraya..

geçen gün film izledim, filmden önce film önü diye bir program yapmışlar, birazdan oynayacak filmle alakalı detayları sunuyorlar izleyiciye.

sonra film başlıyor, reklam arası yok, film arası var, 5 dakika... kahve, tuvalet işareti çıkıyor ve 5 dakika sonunda film kaldığı yerden devam ediyor. tabii ki altyazılı...

film bitince hemen ardından film arkası programı başlıyor, bu sefer filmle alakalı kritikler yapılıyor, irdelenen konu, verilen mesajlar irdeleniyor...

tüm bunların bir türk kanalında olmasına o kadar şaşırıyorum ki bazen.
hesabın var mı? giriş yap