• enjoy i'm vaccinated maskesi takarsa iyi olur.
  • kültür ve turizm bakanı mehmet ersoy'un “lütfen bize turist gönderin” demek için rusya'ya gitmesi durumu.

kaynak

çok trajik bir olay ya. uçağını düşürdüğün için onlarca askerini şehit eden, ihraç ettiğin tarım ürünlerini gümrükte çürütüp geri yollayan rusya'dan turist dileniyorsun.

aşı yok, süreç yönetimi yok, esnafa ve halka destek yok; ama turistler için atmadıkları takla kalmıyor. giderken aşılıyız maskelerinizi takın bari.
  • 128 milyar doları eriten adamların şimdi 1 milyar dolar etmeyecek rus turizm dövizi için dilenmesi durumudur.
  • 128 milyar dolar neden önemliymiş, ihtiyat akçesi neden keyfi harcanmamalıymış anladınız mı sevgili akmal seçmen kardeşim?

5 maganda müteahit aksırıp tıksırana kadar yiyecek diye sen aç kaldın.
  • hadi rusya verdi gitti de, bakalım çocuklar ne diyecek bu işe.
  • çiçeğimiz ve çikolatamız ile zuhur edeceğimiz turist isteme durumu. tuzlu bir kahve içeceğiz demektir belki de.
  • bu insan pazarlamacısı daha istifa etmedi mi ! dicem ama istifa türkiyede sadece süslü sülü'nün yapacağı şovdan ibaret tabi.
  • kimse fark etmemiş gibi ama bu görüntünün rastlantı olduğunu düşünmüyorum. ruslar 5 kişilik türk heyetinin karşısına 5 kadın oturtmuş. nasıl ezilmiştir bizim heyet. burada insan yerine koymadığı zihniyetin karşısında orada önünü ilikliyorsun. rastgele yapmaz bunu ruslar.

görsel

görsel

görsel
  • merhabalar putin başganım sizden turist istemeye geldim
    -bir sürü ülke turistimizi istiyor neden size verelim, ne vadediyorsunuz?
    +çünkü onlara daha önce hiç görmediği şeyler vadediyoruz başganım.

-neler mesela?
    +mesela kendi halkımıza vermediğimiz hakları bile vereceğiz. bizim halk evde dururken onlar sokakta gezebilecek.

-yok canım? o kadar diyorsun yani.
    +tabi başganım. hatta onların görebileceği herkesi aşılayacağız.
    -oh oh oh bak şu an çok ısındım verecem turistleri. daha var mı?
    +olmaz mı başganım. yetmez ama turistlerin gideceği her yer bizim halka göre daha ucuz olacak.
    - e verdim gitti o zaman be.
hesabın var mı? giriş yap