• güney afrika ve mozambik uçuşları 777'ler ile icra edilecek:*

https://www.routesonline.com/…ica-aircraft-changes/

* ilgili değişiklik şubat sonuna kadar geçerli. bilgilendirme için "yıldızlı pekiyi"ye teşekkür ederim.
  • yurtiçi uçuşlarında hala alkol yasağı olan havayolu. artık ekonomi uçuşlarında otomatik koltuk atıyor bir de üstüne. pegasus'ta bekleyip tekrar girdiğimde atadığı koltuk değişiyor, bunlarda o da sabit. koridor koltuğunda acayip darlanıyorum, darlanmam geçsin diye bir şeyler içsem o da yasak. klostrofobik ya da uçuş fobisi olan kişiler için sıkıntı.
  • işler kesat galiba. 1 ay içinde 3.cü kez promosyon başlatmıştır.

20 mayısa kadar 1000 lira civarı gidiş-geliş balkanlar ve avrupaya bilet satıyor. nasıl promosyonsa artık, baltıklar, britanya ve rus şehirleri ise 1500 lira civarı.

neden mi 20 mayısa kadar? çünkü 20 mayıs sonrası ramazan bayramı, yani kol gibi geçirmece fiyatlar başlangıcı.
  • sabiha gökçen’in ardından ankara uçuşlarını da anadolujet markasına devreden şirket.

komple şirketi anadolu jet’e devredin de kurtulun bari..

bir şirket nasıl daha da fazla kötü yönetilebilir diye sorulsa, türk havayollarından daha iyisini bulamazsın diyeceğiz yakında.

super bowl reklamlarına milyonlarca dolar para harcamayı iyi bilirler (sanki amerikalılar türkiye’ye gelmeye bayılıyorlarmış gibi) ama türklere yukarıdan bakmayı da es geçmezler.

thy ile konforlu uçayım diye thy fiyatına bilet satın alırsın, önüne anadolu jet’in sıkış tıpış koltuklarına sahip uçağını verirler, yolculuk boyunca fenalık geçirirsin. istisnasız her ama her uçuşta yere sert iniş yapan, anonsları anlaşılmayacak derecede hızlı ve kısık sesle okuyan, kötü ingilizceye sahip memur zihniyetli uçucu ekiplerini gördükten sonra diğer havayolu markalarını tercih edince aradaki kalite farkı rahatlıkla anlaşılıyor
  • sitelerini hangi imam hatip'liye yaptırdılarsa, google flights bunların uçuşlarını kendilerinden daha hızlı buluyor.
  • işe girmek için bakan olmak gerekiyormuş. kaynak:sağdaki
  • 2019 yılını 1.5milyar tl kar ile kapattığını açıklamıştır.
    bu kadar kar ederken çalışanlarından sadece uçuş (kokpit-kabin) personelinin maaşlarından ortalama yuzde 20 kesmeleriyse art niyetten başka birşey değil.
  • genellikle piyasada kendini kanıtlamış uçakları önce diğer havayollarının almasını bekleyip, herhangi bir kronik sorun olmadığını görüp siparişini öyle veren bir firmadır.

(bkz: airbus a340) başta olmak üzere;
    (bkz: boeing 787)
    (bkz: airbus a350)

bu yüzden 737-max krizine yakalanmalarını firmaya* ya da üretilen uçağın eski modellerine çok güvenilmesine yoruyorum. dünyanın en çok yerine uçan havayolunun hangarda uçak bekletmesi tüm politikalarını tekrar gözden geçirmesine sebep olmuştur umarım.
  • pegasusun afallamasından sonra ortamı boş bulup sıçışa geçmeye başlamış hava yollarıdır. defalarca pegasusla uçup, thy’yi savunan biri olarak söylüyorum. saw için konuşuyorum; zaten uygulamadan uçuş kartımı telefonuma indirmişim, yeni işe başlamış ergen suratlar kiosktan uçuş kartımı bastırmamı istiyorlar. bagaj teslime gidiyorum valizim 16.5 kg gelmesine rağmen 5 kg fazlanız var 60 tl istiyorlar, valizi boşaltmak için özel alana gidiyorum, burda sadece özel yolcular durabilir çıkmamı istiyorlar. yıllardır yurt içi uçarım böyle rezalet görmedim. bi de şu zırt pırt laptop çıkarma olayına değinmiyorum bile.
hesabın var mı? giriş yap