• geçtiğimiz ay yurt dışına çıktığım için telefon operatörüm olan türk telekom'dan 1 gb yurtdışı internet hakkı satın aldım. bu paketin aylık olduğunu zannediyordum ancak paket fatura kesimiyle beraber bitiyormuş. tabii, faturam kesildiğinde bana paketin iptal olduğuyla ilgili herhangi bir sms gelmedi. faturamın kesildiği günün ertesinde, twitter'a girip memlekette ne olup bittiğine göz attım. 10 dakika sonra yurtdışı internet kullanımınız 100 tl'ye ulaşmıştır diye bir mesaj geldi.

bu mesajın gelmesiyle internet bağlantımı kapattım, yalnız o arada bir 100 tl civarı daha geçirmişler sağolsunlar. 1 mb internet ücreti olarak 11 tl tahsil etmişler, twitterda 3 kere timeline'ımı güncellemem bana 128 tl'ye patlamış. (bu arada 1 gb interneti 19 tl'ye satıyorlar.)
    http://imgur.com/a/zwrtd
    e bu ülkeye bu da müstehak.
    geçirin efendiler, dilediğinizce geçirin.
  • türkiye ile ilgili olumsuz haberlerin yurtdışına yayılmasına önlemek için türk telekom'un aldığı önlemdir.
  • daha dün aynısını vodafone yaptığı için türk telekom'dan ziyade "tüm o.ç. operatörlerin alması" şeklinde başlığı değiştirelim lütfen.

- yalnız monaco tarafına giderseniz 100 kilobaytı 40 kuruş değil 5 lira olacak, ek paket alın isterseniz?
    - monaco'dunuz zaten dönüyorum 2 saate.
    - meşgulsn sanırm bn yatıyrm ii eglncelr sana...
  • aslında ttmobil yurt dışı internet paketi rezaleti olarak açılması gereken başlık.

ayıp ulan. sen 19 tl'ye 1gb internet sat. fatura kesildiği için bitsin. bunu kullanıcına iletme sonra 1 mb internete 11 tl iste. tipik bir şark kurnazlığı, size de bu yakışır.

gerçi devlet vatandaşından yana değil, sermayeden yana olursa, böyle kurnazlar da her fırsatta o vatandaşı siker.

bravo, tebrikler.
  • vodafone'da günlük 12 tl karşılığında türkiye'deki tüm sms, dakika ve internet hakkını kullandırtan herşey dahil pasaport hizmeti var. keza kazıkçı turkcell'de bile var böyle birşey. telekom hala eski tekniklerle adam söğüşleme derdinde. ulan zaten cebinde parası az olan, bütçesini düşünen adam kullanıyor türktelekom'u yurtdışına giden premium tayfayı istemediklerinin bir kanıtı bu heralde.
  • aynısını yaşadığım durum. 200 mb'dan fazla internetim olduğunu düşünürken faturamın 980 lira gelmesiyle sonuçlandı internet kullanımım. yasal olarak ne yapılabilir araştıracağım, türk telekom'u kimseye aldırmayacağım bundan sonra da; böyle ali cengiz oyunlarıyla müşteri kazıklamak yerine hizmet vermeye odaklansınlar önce.
  • 680 kb internet için 15 lira alan vodafone'a göre az almış.
  • bir an önce düzeltilmesi gereken ve internet paketi olmadığı zamanlarda internet kullandırtmayacak şekilde düzenlenmesi gereken olay.
  • yurt dışına çıkan vatandaşı çaktırmadan nasıl düdükleriz diyen türk telekomun muhteşem hizmeti. kocaman yazılarla 1 gb 19 lira diye böğürür ama memleketteki fatura dönemi içerisinde geçerlidir ibaresini en kuytu köşeye çük boy puntolarla sıkıştırıp fatura dönemi biter bitmez bilezik gibi geçirmeye başlar. yani aslında bu paketten faydalanmak istiyorsanız tatil planlarınızı telekomun sizin için uygun gördüğü tarihlere göre ayarlamanız gerek. yoksa sizde bu sayede kurumsal bir şirket tarafından yasal yollarla kazıklanmış olursunuz.
  • rusya'da 8 gb internetin 190 ruble ( 9 lira ) olması
hesabın var mı? giriş yap