• yarın saat kaçta gösteri yapıcaklarını merak ettiğim milli gurur kaynaklarımız.
  • bu seneki 9 eylül gösterisi saatini resmi faceboook hesaplarından 18:00 olarak duyurmuşlar. uçup ardından alana geleceklermiş, fotoğraf çektirmek, sohbet etmek vb için.
  • dün izmir'de provalarını izlerken aklıma bu uçaklarla uçmuş bir arkadaşın beyanatı geldi:

joystick'i ( doğru mu yazdım) iki bacağımın arasına alır öyle indirir ve kaldırırdım bu uçağı.

gösteri yapan pilotları düşünemiyorum, çok eğleniyorlar muhtemelen.
  • twitter hesabını kezban kullanıyor olabilir.
  • "çok gürültü var, çocuğumu uyutamıyorum" şeklinde şikayette bulunan kadına atar yapmış ekip.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27195975.asp

neymiş çocuklarımız bu topraklarda güvenle uyutabilelim diye o gürültüyü yapıyorlarmış.

sirk maymunu gibi insanları eğlendirmek dışında herhangi bir vasfı bulunmayan bir grup için iddialı bir çıkış olmuş.
  • şundan rahatsız olmayan konyalıları rahatsız etmiş olan gösteri takımı.

edit: gösteri uçuşlarının, bir ülkenin hava kuvvetlerinin kapasitesini ve vurma gücünü temsil ettiğini düşünemeyen insanları da göstermiş aynı zamanda. mantıklı bir cevap verilmiş. gösteri uçuşları hava kuvvetlerinin reklamıdır. dünyada söz sahibi tüm hava kuvvetlerinin de gösteri takımları mevcuttur, hatta bunlar yarışmalara katılırlar. tsk'nın, çizilen imajını kurtarması için daha fazlasına ihtiyacı var, ama o ayrı bir konu.

edit 2: ayrıca, pilotlarının her an, trafikte bir maganda tarafından öldüresiye dövülme riskleri vardır.
  • yine vatan hainlerine dert olan gurur verici ekip.
    türk yıldızları pilotlarının subay olduklarını unutan sivri zekalılara cevap vereyim. bu pilotlar keşif ve imha uçuşları da dahil olmal üzere birçok askeri uçuş gerçekleştirmiştir. ayrıca olası bir savaş durumunda savaş pilotu olarak görev alacaklardır.

ama onlar akrobosi yapıyooo rörörö diyen sivri zekalılar ise hava kuvvetlerinin gücünü türk yıldızları gibi ekiplerle sergilediklerini bilmeyen cahillerdir.

buraya bakınız

mavi melekler avrupa üzerinde ilk hareketli uçuşunu yaptığında birleşik devletler artık avrupa'da havaya kimin hakim olduğunu biliyoruz diyerek laf sokmuştur.
    ama kendileri bilgisayar başında otururken sirk maymunu diye adlandırdıkları ve yolda görse kaçacakları cesur insanlara dil uzatanlar yine boş konuşacaktır.

edit:imla
  • cok hakli bir atar yemis, karsisinda da zevzekce artislik yapmis link, kibirli bir ekiptir.

kadinin sikayeti "beni korurken niye gurultu yapiyorsunuz" degil.

gosteri ucusu hazirliklari, sehirlerin ustunde yapilmayabilir.

gurultu kaynakli bir sikayeti, elestiri olarak alacagina, "rererororo biz sizi koruyoruz" diye ergence karsilamak, gozlerimizdeki imajlarina hic yakismadi. ama belki de kendilerine cok yakismistir.
  • uluslararası bir gösteride izleme fırsatı bulduğum, izlerken beni inanılmaz derecede gururlandıran, duygulandıran vatan evlatları. bünyelerinde böyle kahramanlar barındırır.
  • daha dün arkadaslari ne idügü belirsiz dört pislikten tekme tokat dayak yemis adamlarin, milleti koruyacaklarini iddia etmeleri ne zavallicadir, ya aristo!

kafasina göre yogun yerlesimli bölgelerinde tehlikeli hava manevralari yapip, gürültüden öte, canlarini tehlikeye attiklari insanlara da ukalaca cevap veren bu tiplerin komutanlari da zaten olsa olsa sorumlulugu altindaki gencler paramparca yagmur olup yagmisken kilimin kaymagin derdine düsmüs tipitip olur, gencecik cocuklar zulme yalin ayak, bagir üryan karsi durup bedel öderken, isligi duyunca kostur kostur elini kelepceye uzatir, kafasini torbaya uzatir, arasindaki katil, katliamci, yagmaci, irkci, ayrimci unsurlara karsi en ufak tepki duyamaz, bunun kurumsallasmasindan da sikayeti yoktur, varligi nato'nun varligina fedadir, o ugurda kendi insanina, topragina düsmanlik etmekten yüksünmez, korumasi gereken sinirda kafa kesen teröristlerin güvenligini saglar, onca anasinin emanet ettigi kinali kuzuyu tabutta geri gönderir.

pavyon kapilarinki güvenlikciler dahi toplumda bu adamlardan daha fazla güven ve saygi uyandirirken, kim neyi koruyormus? git ötede koru, o korudugun neyse artiz!
hesabın var mı? giriş yap