• borçlunun borcundan dolayı sık olarak(haftada 2 3 kez gibi) aranması kişisel verilerin korunması kanunu uyarınca hukuka aykırıdır, bir borçlunun yakınının borçtan dolayı bir kere bile aranması hukuka aykırıdır. ceza miktarı elli bin turk lirasından başlar. dolayısıyla her sey bir dilekçeye bakar. bazen hak edene haddini bildirmek lazim.
  • ne yazikki tanıdıgım bazı avukatlar sadece bu işten ekmek yiyor davaya bakmaz,duruşmaya girmez,danışmanlık hizmeti vermez,bunlar elinden gelmez,ofise 2 tane 18 20 yaşında kız koyar sabah aksam telefonla aratır ve tebligat gönderir sırf bunun içinde 600 700 lira ücret alır sistemin kendisi kan emen sülük olduğu için doktoru özel hatanede avukatı tahsilat da mühendisi inşaat da bankacı bankada kım kımı nerde denk getirirse bir güzel siker hem hesap vermez hem soru sorulmaz hmde hayatını yaşar işte asıl mesele su ki uzun zamandır 1 gr vicdan azabıda duymaz bu paraı çoluk çocuguna yedirir durumumuz budur arkadaşlar.
  • mahallenin yanması türkcell' in saçını taraması durumu. arayana ana avrat sövüp siktiri çekin.
  • işte sermayemizin insanımızın gerçek yüzü.
  • 30 nisan'a kadar icra davası açamayacaklarından dolayı taciz yöntemiyle para toplamaya çalışmaktadırlar.
  • turkcell, şaşırmamak lazım.
  • içinde bulunduğumuz zor günlerde kimse elini taşın altına sokmuyor. bunlar devasa şirketler 2 ay alacak kovalamasalar olmuyor mu . kaynak
  • zorunlu edit: bazı yazarların tüm avukatları ‘kan emici’ olarak nitelendirmesi üzerine bir iki kelamda bulunmak durumunda kaldım. borçluları ve yakınlarını tehdit ederek, üstelik bu tehditlerine “fetöcü olduğunuz konusunda ihbarda bulunacağız” sosunu da ekleyerek arayıp mesaj gönderen hukuk bürolarının varlığından bir hukukçu olarak ben de rahatsızım ve nefret ediyorum. ancak mesleğini kimsenin hakkını gasp etmeden yapan çok sayıda avukata, bu ve benzeri ithamlarla haksızlık edildiğini söylemeliyim. lütfen, hangi mesleğe yönelik eleştiride bulunulursa bulunulsun, mesleğin tüm mensuplarını yaralayıcı tarzda ifadelerden kaçınalım.

hukuka aykırı bir fırsatçılıktır. hakkınızda icra takibi başlatıldığı ya da başlatılacağı, öğleden sonra evinize/işyerinize hacze gelineceği tehdidiyle -evet, özellikle bu tabiri kullandım- size ve borçla ilgisi olmayan yakınlarınıza gelen kısa mesajlar, yapılan aramalar ve gönderilen hukuka aykırı ihtarnamelerden dolayı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. "şikayet etsek de bir sonuç çıkmaz" şeklindeki serzenişleri bir yana bırakıp gerek size, gerekse başkalarına yapılan bu tacizleri önlemeniz mümkün. bahsettiğim taciz içeren eylemler, 5237 sayılı türk ceza kanunu'nun 123. maddesinde düzenlenen "kişilerin huzur ve sükununu bozma", 124. maddesinde düzenlenen "hakaret" ve yakınlarınız rahatsız ediliyorsa 136. maddesinde düzenlenen "verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme" suçu kapsamındadır. meslekî açıdan da baro tarafından disiplin cezası uygulanır ve ayrıca bu tip eylemleri gerçekleştirenler hakkında idarî para cezası kesilir. özellikle kredi kuruluşları, gsm firmaları, mağazalar ve bankalar adına yoğun bir şekilde icra takibi yapılan kötü niyetli bir kısım hukuk bürolarında -bana göre tahsilat büroları- icra takibi başlatmadıkları halde vekalet ücreti adı altında para talep ediliyor, açıkça "evinizi başınıza yıkarız, hapse attırırız, terör örgütü üyeliğinden ihbarda bulunuruz" gibi tehditler savruluyor ve haksız kazanç elde edilmeye çalışılıyor. bu durumla karşılaşırsanız hukuk bürosunun ismiyle değil, bizzat o hukuk bürosunun yöneticisi olan avukatlar ve sizinle iletişim kuran çalışanları aleyhinde ismen suç duyurusunda bulunun ki savcılık aşamasında takipsizlik kararıyla karşı karşıya kalmayın...borçlu olmak başka bir şey, borcu tahsil etmek için borçla ilgisi olmayan tacizlere maruz kalmak ve yine borçla ilgisi bulunmayan yakınlarınızın bile tehditlerle rahatsız edilmesi başka bir şeydir.
  • bana da 3 ay önce teslim ettiğim süperonline ekipmanları için tam da şu günlerde “250 tl” ceza faturası yolladılar. arayıp itiraz formu oluşturdum ve 5 gün sonra durum nedir diye aradığımda coronavirüsten dolayı çalışmalarımız yavaşladı lütfen anlayışlı olunuz şeklinde cevap verdiler. eee bana ceza faturası, sms’i gönderdiğinizde de aynı virüs yok muydu? bu ne perhis bu ne lahana turşusu. tüm alacakları alelacele toplama arzusu nerden çıktı? turkcell ve hizmet kanalları benim için bitmiştir.
  • türkcel değil sikcell.
hesabın var mı? giriş yap