• bir müjdeyi de buradan vermek istiyorum.
    bir kaç haftaya bütün okullarımıza andımızı okutturmaları için milli eğitim bakanım bilgi geçecek. sınırlara hudut namustur kışlalara da ne mutlu türküm diyene yazılarını yazdırıyoruz.
    seçime kadar(!) bu işi halledeceğiz inşaallah.
  • türk emeklilere 3500 tl maaşı reva gören adamın sözü.

asgari ücret 8500 tl iken türk öğretmenlere 9bin tl (pardon 11 bin tl oldu müthiş arttı) maaşı reva gören şahsın sözü.

asgari ücret 8500 tl olurken okumuş eğitim almış ve tonla sınavı başarıyla geçmiş türk memurlara 10bin tl maaşı reva gören adamın sözü.

inşaat patronlarından vergi silerken, akşam üstü bir içki içeyim diyen türk vatandaşına %400 vergi kitleyen şahsın sözü.

iyi kötü bir maaşım var araba alıp ulaşımımı kolaylaştırayım diyen türk'e, önce bana iki araba al sonra kendine bir araba alırsın diyen kişi.

ülkeye 10 milyon tane vasıfsız arap kişiyi doldurup onlar 50 milyar dolar harcarken, türkleri yok sayan kişinin sözüdür.
  • aslında 2023'de türkiye'deki seçimler maalesef içimizde günlük hayata dalan insanlar tarafından fark edilmese de küresel bir kırılma yaratacak kadar önemli.. tüm dünya yani soros'dan tutun, davos'dakilere kadar, putin'den abd'ye kadar herkesin beklediği bir seçimdir. soros'un desteklediği 8'li masa iktidar olursa türkiye'de özerkliği hedef alan bir yapılanmaya gitmeye çalışacaklar. anayasadan türklüğü çıkartmaya cüret edecekler. tabi bakalım nefesleri yetecek mi buna göreceğiz şayet iktidar olurlarsa. soros'u da üstüne koyup zurna diye çalar hepinizi türk devleti hele bir dokunun bakalım türklüğe ve devletin bölünmez bütünlüğüne.. herkes iktidari devlet sanıyor. devlet başka birşeydir. türk devleti ise bambaşka birseydir. ezcümle küresel sonucları olacak.
  • türk demedim tüik dedim
  • her ne kadar dalga geçilse de medyada seçime kadar rte'ye oy kazandıracak daha ne haberler, açıklamalar göreceğiz.

ekşi kitlesi 20 senedir olduğu gibi türkiye gerçeklerinden bihaber bir şekilde burada seçim sonrasına hazırlık yapıyor. 5 senelik süreçte 4 sene boyunca tayyip muhalifliği yapan şahısları bile “lan bunlara mı oy vericem amk” dedirterek sandıktan uzak tutan veyahut da rte'ye oy verdirtecek bir ana muhalefet varlığını unutuyorlar her zaman olduğu gibi. seçim twitterdan kazanılmıyor. insanlar bizim de bas bas bağırdığımız üzere muhalefette en ufak bir ışık görse oy verip iktidarı değiştirtecek fakat muhalefet özellikle de kılıçdar o kadar emek sarf ediyor ki muhalefette kalmak için insan bazen hayret ediyor.

rte ise zaten bilindiği üzere seçimi kazanmak için her kozunu oynuyor. her birini. daha oynamadıkları da var. mülteci meselesine adım atacak, memura ek maaş verecek, suriye'de ypg'ye olası bir operasyon çekecek, selahattin demirtaş'la alakalı olarak * bir gelişme bile gelebilir.
    doğalgazı (gerçekte yoksa bile) çıkartıp faturalara yansıtacak geçici de olsa.

muhalefet kanadıysa her gün her allahın günü oy kaybettirecek açıklamalar yapıyor. tam dedik aha bu sefer gidecekler, tam olarak 2018'deki havaya döndük. reis son dakikalarda ivmeyi yakalamaya başladı yine. kendi kesimini konsolide ediyorken, muhalefet kendi seçmenini bile biraraya getiremiyor. bırak getirmeyi kaçırıyor elinden. yok kürtçülük, yok anadilde eğitim, yok almanyaya ziyaretler, “ben” merkezli konuşarak yalandan adaylık iması yapan dünyanın en kötü siyasetçisinin konuşmaları, berat albayrak'ı eleştirdiği yabancı danışman mevzusunu yine kendisinin gerçekleştirmesi, askeri konulardaki çekimserliği, bilgisizliği, basiretsizliği, kürt oylarını almak uğruna kendi seçmenini kendinden nefret ettirmesi vs vs saysak bitmez…

milletin isteğine kulaklarını tıkayan bir herif muhalefet olmaktan kurtulamaz. kendi adıyla girse yüzde 1 bile alamayacak bir basiretsiz * chp'nin başında olduğu sürece akp bu ülkeyi yönetir kafasına göre. sinan ateş cinayeti ve sedat peker'in olası ifşaaları da oy kaybettirmezse reis bu seçimi de ilk turda alır götürür. siz de kemal'e sövdüğünüzle kalırsınız.

ben istemiyorum birader ya istemiyorum… daha kendi arasında en ufak konuda bile fikir birliğine varamayan bir koalisyon istemiyorum. işte sırf bu yüzden bile eski parlamenter sistemin türkiye'ye uygunsuzluğu kanıtlanıyor. şahsi fikrim türkiye'nin yönetim sistemi abd tarzı başkanlık sistemi olmalı. parlamenter sistemdeki kadar etkisiz ve pasif değil fakat mevcut sistemdeki kadar da dominant olamayacak bir cumhurbaşkanı.

bu tipitiplerin “seçimi kazanan 2 sene cumhurbaşkanlığı yapacak” iddiası/planı da en az ekmeleddin ihsanoğlu'nu aday göstermek kadar saçma, yanlış, ihanet dolu…
  • tanım ya da yorum kasmadan sözü kendilerine bırakıyoruz.

sandık milli iradenin tecelli edeceği yerdir.
  • ifadenin sahibini görünce bana bir gülme geldi. milliyetçiliği ayaklar altına aldığını ifade eden, t.c. ibaresini kurumlardan kaldıran vs. neyse ya, kendisi için çok fazla şey yazmayacağım. bu tip siyasetçilerin kullandığı yöntem şu.

(bkz: makyavelizm)

kendisine oy kazandıracağını düşünsün güney afrikalı da olur, hintli de, rus da.
  • asıl mücadeleyi kendi zihniyeti içinde vereceğini mi ima ediyor acaba?
    belki de biz türk'e karşı olanlarla birlikte seçime giriyoruz demek istiyordur.
    öbür türlüsü saçma geliyor yav.
  • ümit özdağ yine bildiğimiz gibi gediklere taş yetiştiremiyor kral.

''türk kavramından nefret edenler, atatürk’ten nefret edenler, türk milleti’nden nefret edenler arasında yarışma yapılsa ilk 3’e girecek adamın söylediğine bak. seçim kazanmak için nerede ise türkleri ergenekon’dan çıkaran bozkurt benim diyecek.''

link
hesabın var mı? giriş yap