• formatı laciverde boyadın ama hadi ben yine cevaplayayım:

evet iflasa gidiyor.

diyelim ki cebinde para var. bir de dükkanın var. cebindeki para durmadan değer kaybediyor. ne olur? iflas edersin. malları aldığın yerle de (bkz: arap faik) aran açık. üretmiyorsun da. al sat yapıyorsun. elin kolun bağlı. iki-üç sokak ötedeki komşuya falan (bkz: ingiltere) gidersin. hacı bize üç-beş sakal at da düze çıkalım falan.

ama sen ne yaparsan yap cebindeki para değer kaybettiği için iflas edersin. çünkü malsındır.
  • daha kötüsü zihinsel olarak iflas etmiş durumdadır.

- başkanlık yani padişahlık düzenine bir an önce son vermemiz lazım !

- ayrıca imam hatipler kapatılsın ve yerine; unutulmuş olan fen liselerini tekrar getirmemiz lazım.

tüm bu söylediklerim olmayacak şeyler değil, özellikle gençleri yani uyuyan beyinleri tekrar faaliyete geçirelim.

edit: devrim yapmamız lazım arkadaşlar devrim yapmamız lazım. devrim deyince öyle gerilla usulü dağa çıkıp sağa sola ateş açalım demiyorum. yenilikten bahsediyorum. yenilik yenilik yenilik yani sürekli kafa tazelememiz lazım. demek istediğim bu ortaçağ zihniyetinden derhal kurtulmamız gerek. fransa'yı örnek alın, adamlar 200 sene önce yaptıkları devrimler / ihtilaller sayesinde dünyaya çağ atlattılar ve aynı zamanda bir çok medeniyetin gelişmesine yön verdiler.
  • mirasyedi akepe 16 senedir ne var ne yoksa kendi
    varlığını , hayal dünyasını, hükmetme gücünü kaybetmemek için
    sildi süpürdü, tüketti.
    devam inşallah diyeceğiz de...
    neyle?
  • 2001'den beri bu ülkenin gündemi değişmedi. her zaman bi batacakmış hissiyatı veren ekonomimiz var ama her seferinde de düze çıkmayı başarıyoruz. anlamadım.
  • uzun adam bosuna ingiltere ye gitmedi

amac para dilenmek
  • sence ?
  • (bkz: izlanda)
  • kontrolsüz iflas bodozlama.
  • koşarak gidiyor hemde diyebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap