• (bkz: 404)
    (bkz: not found)
  • akplilerin ahlakıyla denk olan ahlaktir.
  • "anlaşılmıştır efendim, tabi efendim, hemen efendim" sözlerinin sıkça kullanıldığı ahlaktır. habercilikten ziyade şakşakçılıktır.
  • marksizm, ahlaksal yabancılaşmadan ve ideolojik kuruntulardan sıyrılmış yeni bir ahlak kurmak gerektiğini ileri sürmektedir. bunu yaparken de gerçeklerin dışında ortaya bir takım değerler koymayı reddetmekte, dolayısıyla ahlaksal değerlerin temelini gerçekler içinde aramaktadır."
    işte habercilerimizin geliştirdiği ahlak bunun tam tersidir.
  • aynı hadise üzerinden bu kadar çarpıtılma yapılır yani, bravo..

chp il meclis üyesi hüseyin sağ, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. saldırı sebebi kimilerine göre "reza'nın kaçak yalısını ifşa etmişti, o yaptırmıştır" şeklinde, kimilerine göre ise "gamze ilgezdi'nin sahip olduğu 5 milyon dolarcık evleri basına o sızdırmıştı, kesin battal ilgezdi yaptırmıştır." işin garip tarafı da iki haberi yapanlar da yaptıkları haberden(!) o kadar eminler ki... normalde gülüp geçiyorum, ama bu ve bunun gibi habercilik yüzünden oluşan kutuplaşmanın umurlarında olmaması insanı üzmüyor değil.

çarpık 1
    çarpık 2
    edit : imla
  • yoktur, sırf haber yapmak için milletin hayatını karartıyorlar zira. bunu hala oğlunun başına gelen bir olayla izah edeyim;

benim hala oğlu biraz saftır hem iyi hem de kötü manada. vakti zamanında memlekette uzun yıllar boyunca hiç olmayan bir tecavüz olayı yaşandı, akabinde kız da öldürülmüş. sonradan gazeteciler geliyor işte ne oldu ne bitti diye, bizim alık hala oğluna da soruyorlar sen olsaydın nasıl yapardın diye. o da anlatıyor işte şöyle yapardım, böyle yapardım falan diye iyicene habercileri görünce.

bkz.

sonra yıktılar adamın üzerine cinayeti, delil de sadece habercilere verdiği anlatımlar. bunun dışında delil de yok ama işte türkiye'de mahkemelere düşmeye gör.

kızın üzerinde bulunan dna'ların hala oğluyla eşleşmediğini belirten haberin bağlantısı

peki sonuç? müebbet hapis, 3 yıl önce tekirdağ'da yakalandı. ah kurtuluş abi ah...

haberin bağlantısı

velhasılı sokayım böyle gazeteciliğe de, adalete de.
  • genel ahlak seviyesindedir. neden garipsiyorsunuz, anlamıyorum!
  • türkiye'deki haberciliğin ahlakından söz edebilmemiz için öncelikle türkiye'de habercilikten söz etmeliyiz ama o da ne? yok ki.
  • kesinlikle olmadığına inandığım, hatta altında art niyet sezdiğim türden bir ahlaksızlıktır. ölümlerin , zehirli maddelerin sadece siyasi amaç güderek, sadece reklamcılık mantığında olduğu böyle çizgiyi aşan haberciliğin ahlakından bahsetmek mümkün değil. insanlar ölüyor. üstünü örtmezsin ama insanlara böyle yapılır diye yol yordam öğretir hale getirmezsin medyayı. sosyal medya duyarlılığına pazarlanacak malzemeler haline getiriyorlar her şeyi. giden canın değeri yok, sadece haber değeri var sanki. yazıklar olsun be.

hızımı alamadım. insanları ölüme özendirmek, önlerine yol yöntem sermek nasıl bir rezilliktir ya.
hesabın var mı? giriş yap