• suyun önce altı ısınır yavaşça yukarı doğru ısı yayılır. biz suyun altındakiler kaynamaya başlayınca tepedeki zat-ı muhteremler kredi almadan işlerini döndüremeyeceği için onlar da bizim gibi tepki vermeye başlayacaklar ama biz buhar olup uçtuktan sonra bir anlamı kalmayacak.

şu an piyasadaki birçok şirket kendisi, dolar 7.5 tl üzerinden kurguladığı için her ürüne zam kaçınılmaz durumda ve daha da artacak. kısacası kim kime neyi tutturup satarsa dönemi derinleşerek devam edecek. her şirket birbirine kazık fiyattan mal ötelemeye bakacak aynı şekilde de normal vatandaş arasında da durum bu şekilde ilerleyecek. eve tamirat için gelen adamlar artık 30-40 tl değil 100'den aşağı almayacaklar. en ufak araç servis bakımı 1500'den aşağı olmayacak. özel hastaneler klasik tahlil ve kontrol ücretleri takribi 250-300 tl bandında seyrederken 500-600 tl bandından aşağı düşmeyecek. yani bu saatten sonra bozulan ürünün tamiri hastalanan kişinin tedavisi imkansız hale gelmeye başlayacak. çocuklar özel okuldan alınacak, yemeklerde kalite yerlere düşecek, araçlar bakımsız olacak, insanlar sanki savaş varmış gibi zombi gibi görünecekler vs. önümüzdeki günler bunları kesinlikle göreceğiz ve görenler ise daha beterini yaşayacaklar.

ülkedeki siyasi sistem vb oluşumların yara alması kaçınılmaz ancak değişim vs olmadan yollarına devam edecekler. küçük şirketler, beyaz yakalılar ve çiftçi kardeşlerimize kocaman bir joker gülüşü bizi bekler. şu an bu kasırgadan kurtulmanın maalesef pek bir yolu yok. imamoğlu+ imf+ siyasi yön ab(d) olursa kredi vs olayları çözülür özel sektör rahatlar suni rahatlama oluşur. konunun kökten çözümü ise maalesef çok zor.
  • yukarıda zihni sinir bir arkadaş hababam yazmış yok 1 liralık kahve içerim, yok radyo dinlerim, ben bu ülkede survive etmeyi çözdüm lagala lugala.

kardeş insan survive(!) etmek için gelmiyor bu dünyaya biz domuz yavrusu değiliz. adam gibi gülüp eğlenip , gönlünce yiyip içemeyeceksek (bakın lüks hayatlardan bahsetmiyorum), sağlığımızı koruyamayacaksak sikerler öyle hayatı.

yarışma değil bu, ömür ömür..
  • bana koyan pahalılık değil bana koyan giderek kalitesizleşme.
    arabaydı, beyaz eşyaydı, bilgisayardı bir şekil pahalısını ve üstününü alıyorsun ama kaju aldım 124 tl kg’si eve geldim açtım 0 lezzet. 224 lt olsa adam yine en kötü ve ucuz ürünü ithal edecek kar marjını artırmak için. carfour’a gitti sebze reyonu pazar bitince yerde kalanlar kadar kötü. ulan 6 dan sonra pazar yerine gitsem bu ürünü bedavaya alırım. düzgün bir ürün bulamıyoruz. zaten pahalı bari düzgün olsalar. kaliteli demiyorum bak iş görür olsalar.
  • olur mu acaba görür müyüz insanımızın emeğinin karşılığını aldığı günleri
  • bir de bu saçmalık var. (bkz: gss prim borcu) kimseden borç veya bir hizmet almadım, borçlu olduğuma dair bir belgeye imza atmadım ama borcun var deyip zorla para istiyorlar. utanmadan hukuki hakkımız saklıdır deyip 'mesaj atarak' tehdit ediyorlar. bir devlet vatandaşını tehdit eder mi ?

ödemezsek hapse mi atacaklar bizi.. bunun adı resmen zulüm.
  • fedoncu kemanist ateyiz gomünist iddiası. milletimizin bekası için bu gerçek dışı iddiaları ortaya atanlar derhal soluğu silivri'de almalıdırlar.

alın bunu alın alın topla topla...

yeni akit yazmadan ben yazayim dedim.
  • bebek maması 135 tl demişsin ama burada 13 tl nasıl oluyor dediğim hede https://www.migros.com.tr/…masi-atistirmalik-c-299b

edit: devam sütüymüş sözkonusu ürün.
  • eskiden karı koca çalışan memur çiftler üst gelir grubundaydı. rahatça birkaç yıl çalışıp sıfır evini, sıfır arabasını alırlardı.
    şimdi orta gelir grubunun da alt kısmındalar. hayatları ikinci el ev ve arabaya kredi ödemekle geçiyor.
    tek maaşlı aileler yoksulluk, asgari ücretliler ise açlık çekiyorlar.
    allah yardımcımız olsun, gidişat hiç iyi değil.
  • bugün subwayden sandvic+kola menü aldım 30 lira tuttu. evet bildiğin ekmek arası ıvır zıvır ve kutu kola. nereye gidiyoruz ulan ne oluyor 2 sene önce aynı menü 12.90 tl di.
  • bunun tek sorumlusu 17 yıldır ülkeyi tek başına yöneten recep tayyip erdoğandır
    ülkenin yaşadığı pahallılık, fakirleşme, yokluk, işsizlik, zamlar, ağır ve yüksek vergiler ve diğer tüm sorunların hesabı sorulacaksa ondan sorulmalıdır. ülkenin bu durumunun tek ve tek sorumlusu o ve partisi akp'dir
hesabın var mı? giriş yap