4050 entry daha
  • bazen de ise yaramayandir.

imza: turkiyeye tatile gelme malligini yapmis olan insan.
  • türk mülteciler olarak yapacağımız eylem.allah sonumuzu hayır etsin...
  • 3. dünya ülkesi olmasın, nere olursa giderim
  • 3 helikopter 400 askerle darbe girişimi tiyatrosu izledik. kapattım televizyonu artık. birazdan filmin yönetmeni çıkıp başkanlığını ilan eder, dinlemek istemiyorum bu yalancıyı. trt'de bolca atatürk ve laiklik temalı bildiriyi dinledik. tarihin en büyük filmini izledik. bulunduğum yerde insanlar toplandı, meydanlara indi. sanki bi bayram havası gibi darbeyi engellemek için gittiler. yarın sabah kendileriyle gurur duyacaklar.

benim bu olanların dışında bir derdim var. camilerde sela okunuyor, ezan sesi geliyor. her seladan sonra bir garip şeyler, istiklal marşı, tekbirler filan. müslümanım. her şartını yerine getirmeye çalışan biriyim. benim inancımı meze yaptılar bu gece. ne oluyor lan amına koduklarım? siktirmeyin partinizi, siyasetinizi. bu kadar alçalınmaz lan.

artık bu ülkede bize sahip çıkacak kimse yok. bu gece şu acınacak halde olan toplumun bitişi başladı. artık tek kurtuluş türkiye'den siktir olup gitmek canlar. ilk fırsatta terketmek. ben evlatlarımın geleceğini milyonlarca kazmanın ellerine bırakamam. bunca yalanın, bunca gerizekalının içinde büyütemem. bu ülke lanetli sanırım. artık içimde bir damla vatan, memleket, din sevgisi kalmadı.

bazılarınızın içindeki öfkeyi, umutsuzluğu ve korkuyu anlayabiliyorum. allah benim gibi düşünenleri bu ülkeden kurtarsın.
  • up
  • :)
  • artık son şanslarımız gittik gittik gidemedik ya asacaklar ya işkence edecekler onlar gibi düşünmeyen herkesi. çok uzak değil o günler
  • bu ülke ile bağım, masum askerlerin kafasını kesen siviller ile bitmistir. her an her sekilde sadece ve sadece bu ülkeden gitmek icin çabalayacağım.
  • fiziken olsa bile kafa olarak bunu yapamıyorsunuz. o ülkede yaşıyorken dört bir yanınızı saran huzursuzluk hissi miller, kilometreler kat ediyor ve gelip sizi yaşadığınız yerde yine buluyor.

neredeyse 1 ay önce siktir olup gittim. burada (londra) olduğum müddetçe ülkede ne olup bittiği konusunu kafama takmadım. metroda bağıra bağıra türkçe-kürtçe konuşan birilerinin olmamasının, yollarda balgam söküp tükürenlerin eksikliğinin vs. tadını çıkartıyordum. ama yok arkadaş, illaki bir yerden o huzursuzluk gelip vuruyor. ben burdayım ama ailem orada, sevdiklerim, arkadaşlarım orada. lan ankara'da arkadaşımın evinin yanına bomba düştü. çocuk gecenin tamamını bodrumda geçirdi. bak hala bencil düşünmeye çalışıyorum ve ölenlerden falan bahsetmedim. oralara girmiyorum bile.

kısacası, şu hayatta tek başına iseniz veya ultra bencil biriyseniz siktirip gitmenin tadını tam anlamıyla yaşayabilirsiniz. darbe mi olmuş, çok da skime diyebilirsiniz. ama durumunuz bana benzer ise nereye giderseniz gidin, son 15 yıldır üzerinize sinen bokun kokusu bir şekilde nüksedecek ve burnunuzu bulup kendisini koklatacak.
18623 entry daha
hesabın var mı? giriş yap