• bizimkine de cam filmi diye hafif kusurlu not düşülüyor hep ama araç fabrika çıkışlı r43 karartılmış cam. film yok yani. bunu bari bilin de öyle işlem yapın. ama yok olur mu illa bir kusur bulacaklar askerdeki komutanlar gibi. işimi yaptım mı yaptım. kusur bulmam lazım ki çalıştığım belli olsun. far ayarından bahsetmiyorum bile.

edit: imla
  • bir keresinde verilen raporun hafif kusur kısmında şu yazıyordu:
    -ön camda şoförün görüşünü kısıtlayacak derecede çatlak.

birincisi böyle bir çatlak falan yok. ikinci olarak varsa bile bu hafif kusur mu lan?

edit:intrigante'nin uyarısıyla yazım hatası düzeltildi.
  • bu adamların kriterlerini çok merak ediyorum. kusursuz araç nedir bunlara göre? kaç kere muayeneye girdim ve kaç muayene edilmiş araca şahit oldum. hemen hemen muayeneden geçen her aracın raporu da hafif kusurlu çıkıyor. sorun olarakta yine hemen hemen hepsinde kısa ve uzun far hüzme sorunundan bahsediyorlar. ha birde motor yağ kaçakları var, motor şasi no okunamıyor kısmı da popüler olanlardan. deli abi bunlar deli....
  • alternatifi olmayan bildiğin tekel konumdaki şirketin yaptığıdır.

çalışma prensipleri, randevu sistemleri, güvenlik, güler yüzlü personel, avrupa standartlarında hizmet bakın her şeyi samimi söylüyorum dört dörtlük.

ama fiyatlandırma konusuna gelince işin rengi değişiyor işte. yanlışı eksiği ve hatayı görsünler zaten, kurumun varolma mantığı bu zira. ama bu astronomik fiyatlara itiraz dahi edemiyor, el mecbur yine dediklerini kabulleniyorsun. eğer itiraz edersen normların dışına çıktığından devlet ceza kesiyor bu sefer. eti senin kemiği benim hesabı ortaya atılmışız adeta.
  • görsel

fara %99.9 sapma bulan geri zekalıların çalıştığı bir firmanın iş bilmezliğini, beceriksizliğini müşteriye atmasıdır.

güneş direkt karşıdan gelirken sen o aracın far ölçümünü yaparsan olacağı budur...
  • üçgen reflektörün kabak gibi gözünün önünde olmasına rağmen yok yazması bunu söylediğimde de birşey olmaz hafif kusur için mutlaka birşeyleri yok yazmamız lazım sen dert etme demesi.
  • önceki araçlarımdan bir tanesi fiat bravo idi.
    bunlarda bir renk var; amazon yeşili. arabaya baksan mavi ama fiat amazon yeşili demiş bu renge. ruhsatta da tek renk geçtiği için yeşil olarak gözüküyor.
    arabayı sattım anlaştık ama muayenesi geçmiş muayeneye sokup, geçince notere gideceğiz.
    araç dokuz yıllık araç tabi daha önce üç kere daha muayeneye girmiş çıkmış.
    muayeneye girdim adam geliyor şöyle alttan bir bakış attı ve bu aracın rengi ne dedi hemen yeşil dedim.
    hayır dedi bu araba mavi.
    adama güzelce anlattım internetten amazon yeşilini gösterdim yok dedi bu araba mavi.
    ruhsatı değiştirmen lazım.
    yazı verdiler felan. satış işi de uzadı maalesef böyle olunca.
    kıssadan hisse tekel olan bir firma var elimizde ve ne derse de kanun gibi karşımızda.
    yine hafif kusurlar sıkıntı yaratmıyor da böyle muayeneden kalan sıkıntılar baş ağrıtıyor.
  • pederin doblo su var.her yıl muayeneye girer ve 14 defa girdi aynı hafif kusurlar devam ediyor ve başlığı motor no okunmuyor alıyor.ulan motor noyu okuyamıyorsan nasıl o arabaya hafif kusurlu diyorsun,resmen çalıntı araba olur.
  • ustnot: yazarin derdi baskaymis, oldukca olasi bir rezalet.

kusur noktasina geri donecek olursak, yani araclarda gercekten kusur varsa, ornegin balatalarda paslanma, yangin tupu eksikligi/tarihi gecmis olmasi, emniyet kemerinin baglantilarda zorlanma olmasi vs.
    olmayan rezalet. tuvturk oldukca hafif bir kontrol sagliyor. siz hakiki tuv u gorun.osuttururlar adama, deli olur, tuvturk u mumla ararsiniz.

yangin tupu eksikligi kusur olacak tabi.sizin kafaniz mi guzel.
hesabın var mı? giriş yap