şükela:  tümü | bugün
 • üzülmeyin! üzülürseniz büzülürsünüz, büzülürseniz düzülürsünüz. tabi düzülünce tekrar üzüleceksin sonra tekrar büzülüp sonra tekrar düzülmek kaçınılmaz olacak ve bu döngü böyle sonsuza kadar gidecek. işte bu döngünün adıdır übd döngüsü.
 • " sevgili hulusi. senin için “su uyur, hulusi akar,” diyorlardı. bu sefer akmak kısmet olmadı da sen de mi uyudun hulusi. hani bizler cezaevindeyken 3. kolordu komutanıydın da ara ara bizi ziyarete gelirdin. tek derdin fetö’cü çete tarafından iftirayla hapse attırılan teğmenlerinin sabah sakal tıraşlarını düzenli olmalarıydı da bize ne de güzel tavsiyeler verirdin engin tecrübenle hulusi: “arkadaşlar hapiste übd döngüsüne girmeyin.

  nedir übd döngüsü? üzülmeyin-büzülmeyin-düzülmeyin. üzülürseniz büzülür, büzülürseniz düzülürsünüz. sonra ne olur? yine üzülürsünüz.”

  dibindeki emir subayın tarafından esir alınmak, emrindeki komutan müsvettelerinin halkımın üzerine ateş etmelerine engel olamamak nasıl bir duygu, şimdi sen de üzülüyor musun hulusi?

  aman sakın üzülme. biliyorsun, üzülürsen, büzülür, büzülürsen ...,

  hulusi. sen milletin saçı-sakalıyla uğraşıp, arkadaşların hapse girdiği için önün açıldığında, bir gün bunların başına geleceğini hiç düşünmüş müydün hulusi?

  ister dava et ister sen de orduevlerine sokma, allah senin de gani gani belanı versin hulusi. utanmadan bir de darbeyi o gün haber aldığınızı ve gerekli emirleri verdiğinizi söylüyorsun.

  sende hiç ar haya kalmadı mı, bari kabahatini açık etme, vatandaşına kurşun sıkan hain senin emrini mi dinler hulusi?"

  kaynak