• bir tane 500 metrelik gemi yapacaksın, üzerini de dümdüz yapacaksın ki uçak insin.

bunun nesi bu kadar zor ve pahalı anlamıyorum. inecek uçaklara da whatsapp'tan konum atarsın kaybolma ihtimali olmaz.
  • biz ülkemizde yaklaşık olarak 3 seçimdir hem uçak yapıyoruz hem uçak gemisi. çok zor değil. beyin bedava??
  • muallakta bırakan bir tespittir. uçak gemisinden kasıt nedir ? amerikan tipi carrier mi ? fransa tipi mi ? sadece vtol uçakların kalkabileceği ispanyol tipimi ?

uçak gemisi içindeki uçakları taşımak için ve idame için bir çok alt sistem taşır ve asıl önemli olan onu idame ettirebilmek olduğu ve açık denizde koruyabilecek filoyu kurmak ve idame ettirebilmektir.. tabi uçak gemisinin bir donanma doktrini oldugunuda unutmamak lazımdır. bu bir tercih meselesidir.

aslında şöyle genel bakılınca gayet yerinde olmayan söylemdir.
  • uzun mesafe kat edenlerini yapmak oldukça zordur. yanlış bilmiyorsam enerji ihtiyacını denizaltılar gibi nükleer enerjiden elde eder ve yine yanlış hatırlamıyorsam bu tip bir uçak gemisi sadece abd de var.

edit:daha detaylı bilgi için http://www.businessinsider.com/…ng-the-world-2018-2
  • arkadaşa a4 kağıdı verelim
  • nedense bugün izlediğim bir belgeseli akla getiren beyan.
    arşimet'in geliştirdiği savaş teknolojilerinden bahsederken, kullandığı bir düzeneğin bugün uçak gemilerinde, uçakları havalandırmak için kullanıldığını anlatıyorlardı. yani, her ne kadar troll'lük içeren bir fikir olsa da, "körpe" dimağların "hakkaten ha" dememeleri için ekleme yapma ihtiyacı hissettim. teknoloji sadece "demire şekil vermek" değildir maalesef. içerisinde ne kadar ar-ge bulunduğunu, nerelerde neyi nasıl kullandıklarını bilmek gerekiyor.
  • "karada havalimanı yapıyoruz diye dünya bizi kıskanıyor, bir de bunun yüzenini yapsak intihar ederler heralde" diye düşündürtmüştür.
  • sıcak hava balonu gemisi yapalım, düşmanın aklı karışır.
  • başlık sahibi ironi yapıyor olsa da bazı yazarlar gerekli açıklamaları yapmışlar. ben de bir ekleme yapayım: o kadar kolay olsaydı neden çin varyag uçak gemisinin hurdasını ruslardan satın aldı. (belki de ukraynalılardandır tam emin değilim) demek ki kolay değil, bu çin olsa bile.
  • evde fırını olan herkes yapabilir. işin püf noktası ise kısık ateşte 45 dakika nar gibi kızartmaktır.
hesabın var mı? giriş yap