• yine bir uçak yolculuğu ve yine uçak modunun nasıl kullanıldığını bilmeyip dinleyeceği fazladan bir şarkının 300 kişinin hayatından daha değerli görmesi durumu.

uçakların kalkışında ve inişinde telefon tamamen kapanır, uçak düz giderken açılıp uçak modunda kullanılır. bunu idrak etmeniz için toplu bir eğitim mi düzenleyelim, yoksa yüzlerce kişinin ölmesini mi bekleyelim? hangisi uyar size..

birşey olmaz yeaa diyenler ve bugüne kadar olmamış diyenler olacak onlara sözüm yok, çünkü onlar yattıkları yerde uçak teknolojisine yüzlerce boeing mühendisinden binlerce yazılımcısan daha çok hakimler. allah onlara bilgi vermemiş sadece şuurusuzca boş konuşma yeteneği vermiş.
  • asıl tehlikeli olan şey seyir esnasında kapalı telefonu açıp pini mini girip sebekeyi aratip sinyalleri alip gonderip 3g 4.5g ne varsa baglandiktan sonra uçak moduna alana kadar geçen süredir.

doğrusu uçağa binerken uçak moduna alıp kapatmaktir. uçak düz giderkene artık açıp ne bok yiyorsa yesin uçak modunda şarki mi dinler galeriye mi bakar offline oyun mu oynar. ölür çünkü yarim saat eli telefona değmese. uçak muhendisiyim sikerim bak
  • türk havayolları hiçbir uçuşunda telefon kapattırmıyor. avrupa ülkelerine ait en az beş havayolu ile uçtum onlarda kapattırmıyor uçuş modu yeterli . bu kapattırmayı yalnızca pegasus airlines yapıyor. efsanevi bir etkisi olsa kolunuzu keserler yinede kapattırırlar merak etmeyin.
  • uçakların özelliklerine göre taksi-kalkış-iniş süresince telefonun sadece uçak moduna alınması gereği ya da kapatılması ilgili kabin görevlileri tarafından anons edilir. kalkış ve iniş esnasında illaki telefonun kapatılması gerekir diye bir kural yoktur.
  • buradan pilotlara sesleniyorum. imkanlar elverdiği şekilde yolcuları bir kaç kez silkeleyip kulufallahu ve tebarekelerin başladığı o anda anons geçip, açık telefon sinyallerin sebep olduğu bir sarsılma yaşadık diyerekten ölümsüz bir an yaşatın.
    uçak modu ne ? 3310 melodisi duydum bilmem kaç bin feet’te.
    tanım: uçakta kapatma götüne sok modu.
  • yukarıda sevgili über zekalı,entellektüel ve aşırı ileri vizyonlu sözlükçü arkadaşlarımızın da yazdığı gibi uçak modu; sevgilinizin yanındayken flörtlerinizden gelen arama/mesaj engellemek için kullanılmaz. karaktersiz piçler
hesabın var mı? giriş yap