• birkaç bölüm içerisinde çuvallamaları gerekiyor çünkü böyle giderse hem şanslarının bu kadar yaver gitmesi göze batacak hem de parayı toplamayı başaracaklar. gerilim dozu yüksek bir bölüm gelecek gibi düşünüyorum. eski dizi kuralları hala geçerliyse 13.bölümde olmasını bekliyorum.
  • ekranların yeni yıldızıdır.çok içten olması yeterli.
    maşukaya ve popiş demesine yarıldığım dizi.
    kasmayın izleyin hacılar.
  • birine yurumek konusunda bir dunya markasi olan masuka karakterini barindiran dizidir.*
  • ferdi'nin nicole kidman konuşması zamanın tapelerinden birine gönderme midir düşündüren dizi.
  • ilk defa baştan sona heyecanı dinmeyen bir bölüm izlediğimiz sevimli çete dizisi.

mahalleliyi kandıran çakma inşaat çetesinin peşine düşen bizim çetemiz, mahalleliyi kurtarmaya çalışıyorlardı ama esas kurtarmaya çalıştıkları kendi totolarıydı dün akşam izlediğimiz onuncusunda.

hele hele kurdukları şirket, girdikleri kılıklar, o kestikleri roller gerçekten eşsizdi... bu bölümü karakterlere hayat veren başka oyuncular olsa eminim yönetmen zor kotarırdı... hepsi birbirinden yetenekli çetemize hayat veren başarılı oyunculuklar zaten dizinin başlı başına izlenme sebebi değil mi?..

--- spoiler ---
    şehriban'ın ise en çok evin tapusunu çakma inşaat şirketine verdikten sonra eve geldiğinde; bir odayı gösterip;

- ay, ceyhun'un temellerini bu odada atmıştık.
    --- spoiler ---

demesi beni kesinlikle benden aldı... hele hele hayati'nin bunu dedikten sonra ona bakışı inanılmazdı... *

dizinin bu maceralar ve daha fazlasıyla yayınlanan onuncu bölümü hakkında bir analiz okumak isteyenlere benden gelsin...
  • beşinci bölümden itibaren izlemeye başladığım ilk dört bölümü sonradan izlediğim dizidir. oyunculuklar tek kelimeyle harika. zihni göktay'a her hafta yeniden şapka çıkarıyorum. bide ben neden hep aynı tip adamları beğeniyorum şu ferdi ne yakışıklı adam be.
  • son bölümde, nicole kidman'lı telefon sahnesinden tam puan almış dizidir. lakin dizinin bitmesinden daha çok korkmaya başladım.

ayrıca;
    -bir maketten araba satmak (bkz: imza)(bkz: jet fadıl)
    -be emanet to god (bkz: burak erdoğan)
    -siz burda oturmayacaksınız ki, sizi izmit bekler

inceler çok iyiydi.

edit: bilal değil, burak burak.
  • bu haftaki tapu kaptırma macerası sırasında hayati'nin "bizi mağdur fakir ettiler" lafı ile beni benden almış dizidir. (bkz: motherfucker)
  • eng. damn it istanbool.
  • arkadaş ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa onuncu bölümde bizim tayfa korku filmi çekmeyecek miydi?

ulan o kadar haber yaptınız "karlos'a şöyle makyaj yaptık böyle eğlendik..." diye koca sahneyi kestiniz mi yani?

hayır o değil, on birinci bölüme sarkmıştır diye düşünüyordum ama fragmana bakacak olursak öyle bir emare de görünmüyor. la madem göstermeyecektiniz ne diye o kadar reklam yaptınız, son dakikada mı kesmek aklınıza geldi. nasıl bir kanalsınız anlamıyorum ki...
hesabın var mı? giriş yap