şükela:  tümü | bugün
  • asıl hali “ülkede olan herşeyle dalga geçmek için hazırda bekleyen dalyaraklar” olacaktı ama malumunuz 50 karakter. tamam hükümete karşı olabilirsiniz. ben de öyleyim. 12 yaşımdan beri sizin gibi ben de yaşıyorum akp türkiyesinde. fakat olumlu olumsuz her bokla daşak geçmek yerine olayları anlamlandırmaya çalışıyorum mesela. özellikle dış politikada gelişen olaylarda.
    ama sözlükte görüyorum ki en hassas konularda bile goygoy yapmak için hazırda bekleyen yavşaklar var. az karakter sahibi olun lan.
  • ciddiye almaktan bıkıp yorulduğumuzdan olabilir.
  • baran 12 yaşında arkadaşları ona dalyarak diyor.

not: kardeş bütün ülke dandik sitcom kıvamına gelmiş dış politikayı anlamlandırmaya çalışıyormuş. nerde ekşi sözlükte. çok anlamlandırabiliyorsan buyur burdan siktir git.
  • bir dalyarak olarak hep yaptığım eylem.
    ulan sikik! ülkede dalga geçilmeyecek ciddi bir şey mi oluyor.
    ülkenin cumhurbaşkanı kara mizahın yegane temsilcisi gibi davranıyor, başkakanı ayrı bir hava, din adamları amdan çıktıklarını unutmuşlar, bilim adamları götünü kaşıyor, üniversite hocaları bokunda boncuk bulduğu için seviniyor, sanatçısı yazarı işlediği cinayeti örtbas etmek için suçu arkadaşına yıkıyor, vajinal sülük eğitimi veriliyor, her yer imam her yer hatip, muhalefet partisi lideri odasında burununu karıştırıyor, yarak kürek bir trollromanın içerisinde yaşıyoruz.
    devlet adamı ciddiyeti olan birisini gördünüz mü son 20 senede bu ülkede, sanayici kimliğiyle ortalarda olan birisini gördünüz mü?

sonradan görme bir ağa bozması çıkar millet fakir karanfil alıyor ben gül aldım diyerek gevrek gevrek katledilen insanların arkasından güler, bir diğeri milletin anasını sikmekten bahseder, hırsız polis olmuştur, polis hırsız.

sikerler oğlum.
    bizden başka herkes delirmiş.
  • eğer hiçbir konuda halk olarak bir söz hakkın kalmadıysa, seçimlerin, meclisin, belediyelerin bir önemi kalmadıysa ve ülke huysuz bir adam ve ailesi tarafından yönetiliyorsa dahası muhalif her ses susturuluyorsa yapılabilecek en rasyonel harekettir.

he bu dalyarak olmaksa ve dalyarak olmakla hapse girmek arasında sadece bir ince çizgi varsa tabii ki insanlar hapse girmeyi seçmeyecektir.
  • kuzey ırak kürt yönetiminin referandumu sonrası “bir gece ansızın gelebiliriz” diye millete gazı verdiler. kerkük ve musul için söylenen bu söz sonrası ne oldu? götümüz yemediği için rusya’nın izni dahilinde idlib’e girebiliyoruz.

şimdi malum kesim kahramanlık nidaları atıyor. bizim dış politikamız yıllardır tam olarak bu. neyi anlamlandıralım sayın dalyarak?
  • sadece değişen teog sistemi bile bu tezi çürütebilir.
  • anlarsan; (bkz: cüz, küllün aynasıdır)