şükela:  tümü | bugün
 • güvenli bir şekilde kurulup kullanıldığı sürece enerji bakımından devletler için hayatî öneme sahip olan nükleer enerji santrali kurulumuna karşı attığı twittir.

  parti bildirgesine nato'ya biatı koyan bu zihniyetin tam bağımsız türkiye hayaline karşı çıkması hayatın olağan akışına zaten uygundur.

  nükleer enerji sayesinde daha az kaynak ve hammadde ile birlikte daha fazla enerji üretilmektedir. milli türkiye'nin bekâsı için elzemdir. gelecek nesiller için umut ışığıdır.

  alay edercesine "nükleer cinayet santralleri yapılamayacak" demek ve bu cümleyi sözde milliyetçi birisi olarak söylemek aklın inkarıdır.

  taklidî türkçülük sosuyla halkımızı kandıracağınıza batı ve nato biadı zihniyetinizi böyle afişe edin ki saflar iyice belirginleşsin.

  https://mobile.twitter.com/…atus/982649473347309570
 • peki nükleer enerji yerine nasıl bir enerji politikası izleyeceklermiş? projeleri nelermiş? parti olarak ülkenin lehine neler düşünüyorlarmış?

  anca goy goy, seçimlerde görürler halk nasıl "goy"uyor.

  edit: ön kabul sonrası destek için gelen ikinci trol olarak nitelendirilmişim. fikrimi yazmam için 15-20 entry beklemem gerekiyor anladığım kadarıyla.
 • yazarın, habur, oslo, imralı meselelerinde başrolü ümit özdağ sanmasıyla kaleme alınan başlık.

  anahtar kelimeler için

  (bkz: megri megri)
  (bkz: şivan perver)
  (bkz: barzani)
  (bkz: bize türklükle gelmeyin)

  artık kısıtlı bütçeden, daha ince görebilen trollerin maaşını ödeyebiliyorlar demek. çok zamandır şüpheleniyordum, emin oldum.

  edit: bu tip troller, en tehlikeli olanlarıdır. neden? çünkü alt tabakayı oluşturan troller esasen yaşananları gerçek sanıp, ona nazaran saçmalıyorlardı. bunlar ise, her şeyin farkında olup, bile isteye trollüğü yapan tayfa. bunlar memleketin boka battığını, her geçen gün bataklığın derinleştiğini senden benden iyi bilen tipler. yiyebildikleri kadar yiyip, gidecekler. hep beraber gidecekler. sana bana da yediklerinin enkazını bırakarak.
 • (bkz: göt kıllarının tutuşması)
  önce ön kabulü ver sonra eleştir , arkadan ikinci trolden destek mesajı gelsin şeklinde gelişen konulardan birisi daha.
  ak parti sosyal medya ajansları çalışıyor bakalım bu seferde atı üsküdar'a geçirebilecekler mi ?
 • muhatap alıp başlık açan vatandaşa cevap vermeyi düşünürken aklıma imam-i gazali’nin “cahillerle tartışmayın. ben hiç yenemedim” sözü aklıma geldi.

  he kardeş he.
 • verdiği linkte yazılanlar doğruysa önümüzdeki günler ilginç gelişmelere gebe demektir.

  bunun dışında,
  ilk entryde geçen;
  'daha az kaynak ve daha az hammaddeyle daha fazla enerji üretimi...'
  cümlesinde geçen 'kaynak' ve 'hammadde' nelerdir? bu iki kelimenin ülkemizde bir karşılığı varmıdır?
  yoksa bunları da dışardan almak zorundamıyız?
 • ben diyorum nükleer, uranyum, nato. adam diyor megri megri şivan perver. ulan ne alakası var onunla bunun. sonra da iftira atıp bana trol diyorlar. asıl kendileri paralı trol. akp ile organik-inorganik en ufak bir ilişkim bağım bağlantım varsa namert oğlu namerdim.

  kaynak ve hammadde uranyum. zenginleştirilerek nükleer santralin hammaddesi haline getiriliyor. bunun olması için bağımlı olmaya gerek yok. 4 yıl önce onlarca mühendis öğrenciyi rusya'ya gönderdi devlet nükleer eğitimi için. o adamların hepsi eğitimini tamamlayıp akkuyu'da çalışmak üzere ülkesine geri dönmüş vaziyette.

  toryum meselesi ise en önemli husus. türkiye büyük bir toryum yatağına sahip. ısparta uçak kazasında ölen profesör bu hususta çok ilerlemişti. nihai amaca ulaşmasına belki çok az kalmıştı. bindiği uçak düşürülerek hem ona hem de onun nezdinde milli mühendislere göz dağı verildi.

  atık konusuna gelince binbir türlü alternatif var. bana en mantıklı gelen uzaya yollamak. yüzlerce nükleeri olan ülkelerin atıklarına söz etmeyenler türk'ün 1 tanecik santraline göz dikmiş durumda.

  çevrecileri anlıyorum, hayat görüşü bu ve kendilerince haklılar. olabildiğince anlatmaya çalışıyorum, nükleerin olmasının çevreye verdiği zarar olmamasının verdiği zarardan daha az diye. ama sözde vatansever geçinip bunu diyenler zoruma gidiyor. takke düştü kel göründü oluyor.

  +nükleer çok kötü bir şey yaa
  -niye abi hayırdır?
  +e tayyip yapıyo amk nesi güzel olsun.

  çoğunluğun görüşü bu ülkede aynen bu. ip'çi natocuların ayrı bir dünyası var zaten. bizden gibi gözüküp başkasından olan. türk gibi gözüküp batıcı olan. truva atı.

  50 yıl önce yapılması gereken nükleer santral bugün yapılıyor. adam 50 yıldır neden yapılmadığını sorgulamayıp yapanları suçluyor oy için yapıyor diye. daha doğrusu nükleer santrali kendilerinden başkası yaptı diye bu hırçınlık. aşağılık duygusu bir nevi.