• varoluşçu sayborg işinden istifa eder, anlam arayışına girer, tecavüz edilir, yakılır. sanırım sonunda birşeyler anlamaya başlamıştır. biraz pippa bacca daha çok başka şeylere benzettim. beğendim
  • filmin geneline bakacak olursak müzikler, efektler, görüntüler ve scarlett johansson'ın donuk oyunculuğu çok çok başarılı. fakat ne senaryo var ne de kurgu. filmi açtığınızda, scarlett johansson'ın donuk suratını görüyorsunuz ve güzel yerine tam oturmuş fon müziklerini dinliyorsunuz.

ama gerçekten konuyu en ağır işleyen filmler arasına girer bile diyemiyorum çünkü ele gelebilecek bi konu yok. tavsiye eder miyim diye sorarsanız da tavsiye edebileceğim bir sürü film varken karşımdakinin hayallerini yıkacak bu filmi söyleyeceğimi sanmam. bu filmden çok iyileri var. sadece başarılı görsel ve müzikal efektlerle dolu bir film bana göre çok da başarılı sayılmaz.
  • bir arkadaşmın uzun zamandır sayıklaması ardından sonunda izlediğim(iz) film. şöyle 2 cümle ile özetleyebilirim:

- bu filmden daha az sıkıcı fransız filmleri var.
    - scarlett ablayı oynamaya ikna etmeselermiş filmi izletebilirler miymiş acaba bir allahın kuluna?

ve sadede geleyim; film bitti, salisesinde televizyonu açtık, national geographic'te kutup belgeseline ortasından daldık yeminle nefes aldım gibi hissettim. (bir umut işte, insan en sikimsonik filmi bile ''belki anlarım az sonra'' diyerek kapatamıyor)
  • (bkz: uzaylı zekiye)

genel bir "noluyo lan" hissiyatına rağmen sonuna kadar seyrettiriyor. gerçi 15 dakikada bir scarletin götünü, memesini açıp bu hipnoz etkisini sağlamak zor değil.

neyse açılın film okuması yapacağım.
    anlatılan bedenini erkekler üzerinde yaratabildiği etki üzerinden tanımlayan güzel kız trajedisi gibi bir şey ola sanki. kızımız kurbandan kurabana sekip günü yaşarken kendini sorgulatan üç karşılaşma sonunda kontrol ettiğini sandığı düzenin, cilası sıyrılınca (başka hiç bir değer sunamadığı için) hurdaya çıkardığı kurbanı olduğunu öğrenir.

tabi bu psikoloji 101 seviyesindeki okumada kızın pezevengi gibi takılan motorlu elemanı veya kurbanların siyah sıvı içindeki halini bir yere koyamadım.
    uzmanları baksın.
  • 2013 yapımı, nedense iskoçya'da geçen, baş rolünü scarlett johansson adlı taş kişisinin oynadığı, insanın sabır sınırlarının nerelere kadar zorlanabileceğine dair bir deney olarak çekilmiş filmdir. sinemadan kaçarak çıkarken, " sonlara doğru kesin acayip bir sahne var oğlum" tartışmalarını gündeme getirmesine rağmen sonu beklenemeden veda edilmesi sağlık açısından yararlı olacaktır.

--- spoiler ---
    kara sıvı olayı fena değildi ama yetmez
    --- spoiler ---

edit: imla
  • benim gibi filmden bir bok anlamayanlar en altta linkini verdiğim videoyu izleyebilir. eleman bilal'e anlatır gibi anlatmış. ayrıca filmi izlemeyip de izlemeyi düşünenler boşu boşuna onca zamanınınızı harcamayın. siz de 10 dakikalık bu videoyu izleyin. sizi temin ederim ki filmi izlemekten daha yararlı. gönül rahatlığıyla ben bu filmi izledim deyip entel ortamlarda filmi izleyip de anlamayanlara ahkam kesebilirsiniz. ben öyle yaptım 3 tane hatun düşürdüm bir gecede. şaka lan şaka. takıldığım ortamlarda kimsenin bu filmden haberi yok mk.

http://www.youtube.com/watch?v=nyw01toyeki
  • scarlett johansson'ı çırılçıplak görebilmek için izlenebilecek film.
    sanki film zaten onun için çekilmiş.
  • izleyeni ve izleteni siksinler. öyle bir film. kısaca böbrek avını anlatmış. bu zaten bize default geliyor amk. tanımadığın kişilere güvenme, durup dururken biri verecekse böbrek avıdır. iki saatimi çaldı şerefsizler.

sakın ola izlemeyin, pişman olmayın.
  • "çok zekiyim ben, hop hemen anladım, notumu verdim, fikrimi de kimse değiştiremez, aksi düşünenler poz kesen entellerdir" modeli insanlardan değilseniz izleyin ve üzerinde düşünün ne anlatılmaya çalışılmış diye.
    beğenme ihtimaliniz yok değil.
  • o kadar film izledim, ama şimdiye kadar izlediğim en acı veren sahnelerden birisini içeren film.

--- spoiler ---

sahilde o bebek yalnız kaldı ya içim acıdı. özellikle çocuk sahibiyseniz sizi yaralayacak bir sahnedir.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap