• büyük bir çoğunluğu mal la bunların. artık nasıl bir lise kültürüyle yetişmişlerse bir türlü liseli triplerinden çıkamıyorlar. özellikle yeni nesillerde bu çok daha yaygın.

30 kişi birden dolaşıyorlar heryerde bunlar. 3-5 kişi olsa yine anlayacağım ama abartmıyorum tam 30 kişi geçtiler önümden az önce! yemekhane olsun, okulun içi olsun yer farketmiyor onlar için. hele ki şu "üniversiteli oldum" atarlılıkları yok mu, allahım sana geliyorum! "40 yıllık üniversiteli" kavramının içi boş canlı örnekleri hepsi.

biz de 1. sınıf olduk zamanında ama bu kadar görmemişlik yapmadık yahu. liselileştirdiniz lan üniversiteleri ergen bebeleri, ruh muh kalmadı artık okullarda. tabir-i caizse amına koydunuz!

(bkz: 1 angry man)
  • hazırlık zorunlu olan okullarda liseden yeni çıkmış kişi hareketleri gözlenmez pek.
  • lise 5. sınıf öğrencisidir
  • erkekse saçını uzanır, kızsa arabası olan birini bulmaya çalışır, herkesle kankadır, bir sonraki sene hiçbiriyle arkadaşlık bağı yoktur, sınıfta girişken görünmeye çalışır, ortam kurma girişimleri olur, kızlarla toplu halde içmeye gider ve anca o durumlarda o kadar kızla aynı fotoğraf karesine girmeyi başarır, sonra fotoğraftan kendini kırpar sanalda profil resmi yapar vs. vs.

ama güzeldi lan. bizde geçtik o evrelerden ama okuduğumuz yer yaşadığımız yer olunca, ortam bizdik.
  • hay analarıyla aşk edeyim ben onların ya, dünyanın en rezil insanlarının sahip olduğu sıfat.
  • genellikle nereye geldim ben bakışlarıyla dolaşan öğrenci tipi. üniversite 1. sınıf öğrencisine en büyük tavsiyem gaza gelipte hemene eve çıkayım demeyin mümkünse bir dönem kadar devlet yurtlarında kalın. o kalabalıkta yeterince insanla tanışırsınız. yoksa alışana kadar çok canınız sıkılır.
  • gitar kursuna yazılmıştır ya da yazılacaktır yakında.
  • yerinde olmak istediğimdir.
  • aklında şahane kısa film fikirleri olup, en kısa sürede arkadaşlarıyla bu filmleri çekecek olan (!) öğrencidir.
  • sürekli bir gezme, içme, parti yapma, etkinliğe katılma merakında olan gençler.
    klüplere üye olur, bugün hava güzel derse girmeyelim der(4. sınıfta girmede göreyim seni yavşak), vize ve final gecesi dışında bi bok yapmadan çıkmış soruları çözerek gayet bb ba aa alabilir, ama eşşeğin büzüğünü bir iki sene sonra görecek olandır aynı zamanda.
hesabın var mı? giriş yap