• esmeray'in yorumunda beddua! diyebilecegimiz sey daha az hissediliyor diye dusunuyorum. beddua degil de kendisinin unutamamasindan oturu digerinin (ex-masuk yani) unutamamasini arzu ediyor. acisinin paylasilmasini arzu ediyor diye dusunuyorum.

esmeray

"sevişirken öpüşürken, yapayalnız dolaşırken
    unutmaya çalışırken
    unutama beni
    unutama beni
    "
    derken beddua'dan cok kendi halini tafsir ediyor sanki.

---

candan*'da ise parcanin hizi ve ritmler bir intikam alma, acisini sona erdirme* arayisi hissediliyor.

nacizane fikrim candan'in daha iyi daha dogrusu, kime gore - bana gore, bana ettigi hitaba gore - daha iyi oldugu yonunde. esmeray daha naif daha narin sanirim.
  • bu şarkı için iki kelime bir şey yazmadıysam bugüne kadar, şarkıyı dinlerken, hatta bırakın dinlemeyi, aklıma geldiğinde dahi gözlerim yaşardığındandır muhtemelen.
  • ilâhi adalet varsa eski sevgilide bu biçimde hasıl olsun babında sözlere sahip esmeray şarkısıdır.
    ne güzeldir.
  • en güzel temenni. beddua demeyelim de.
    çünkü unutulunca çok koyuyor insana.
    bana koymasın ona koysun. bari ona da koysun.

sadece sevgililer için değil "bir zamanlar çok yakındık" arkadaşları için de geçerli olsun ayrıca.
  • bu şarkı linksiz, yürekleriniz acısız kalmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=v0lbzzkle4w
  • dinlerken ağladığım tek şarkıdır.
  • bir kaç haftadır, kadıköy hacıoğlu lahmacun'un önündeki meydanda saat 6'dan sonra peydah olan trompetçinin yorumladığı şarkıdır.
  • flu'nun beşinci şarkısı. şimdiye kadar yapılmış en içten yorum.
  • dua mı beddua mı olduğunu asla anlamayacağım söz öbeği.
  • tam da yağmur yağarken kahveyle iyi giden şarkı. ama bazen...
    her yağmurda suyunu çıkarmaya da gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap