• kronikleşen unutma sendromunun habis şeylere neden olma durumu.
  • -sen de bana aynısını yapmıştın!
    -ne zaman??
    -...
    -?
    -ne biliim canım ne zaman!
    -bak uyduruyosun demek ki!
    -grrrr
  • sürekli tartışma yaşanmasına yol açar,çünkü insanların söylediklerini dinlemediğiniz düşünülür ve önemsenmediğiniz düşünülür.haklıdırlar da biraz..

eveline bunu sık sık yaşamaktadır.

oddity:sınava giriyorum ben
    eveline:tamam canım,işletme di mi?
    oddity:hayır ya,ben sabaha kadar hangi sınava çalıştım eveline?
    eveline:işletmeye
    oddity:hiç önemsemiyosun beni
    eveline:valla önemsiyorum,sen öyle söylemiştin ama
    oddity:ben mi?eveline yapma nolursun ya.davranış bilimleri sınavım var diye bin kere söyledim

eveline durur düşünür,tabiki de hatırlamaz ama unutkan olduğunu da kabul etmek istemez.

eveline:hayır davranış bilimleri dedin
    oddity:tamam canım tamam,hadi ben sınava giriyorum,işletme sınavına.
  • örn: boşanma
  • bir süre sonra insanlar bu unutkanlığı kullanmaya başlar.bir olay olur ve sizin bir takım şeyleri söylediğiniz iddia edilir..fakat söylediklerinizi unutsanız bile,kendinizi iyi tanıyorsanız* ağzınızdan çıkabilecek ve çıkamayacak sözleri de biliyor olmanız gerekir.dolayısıyla saflık edip hemen durumu kabul etmemek gerekir.
    verilen sözler unutulduğunda ise üzücü sonuçlar çıkabiliyor..en kötüsü ise işinize geleni unutmadığınızın,işinize gelmeyeni ise unuttuğunuzun düşünülmesidir..bu durumda insan hem unutmaktan hem de unutmamaktan korkar olur..
  • sizi gunluk yasamda surekli tedirgin tutar.
    kafaniza surekli kakılan unutkanlik yuzunden kendinizi embesil hissedersiniz.
    unutmamak icin not alirsiniz bu seferde notu koydugunuz yeri unutursunuz, soguk terler boşalır ustunuze.
    cuzdaniniz, bilgisayariniz ustu, cebleriniz cantanız her yere not koyarsiniz, bunalirsiniz, sinirlenirsiniz.
    ebeveynleriniz surekli size cocuk gibi davranir onu aldin mi bunu aldin mi yaptin mi...isyankar varoslarin tovbekar cocugu olursunuz bi anda gereksiz yere kavga edersiniz aranız bozulur.
    hayatınızı kodlarsınız her sabah evden cikarken sayarsiniz cuzdan anahtar telefon. bikarsiniz.
    bi yerde kalirsiniz pesinize ararlar sizi şunu unutmussun diye. "gene mi ya" dersiniz durursunuz tum gun.
  • maddi ve manevi olabilecek zararlardır.

maddi; borç veya fatura yatırmayı unutursunuz, cezasıyla yatırmak zorunda kalırsınız ve elektriğiniz suyunuz telefonunuz kesilir. işle ilgili olursa para kazanamazsınız.

manevi; birini aramayı sormayı unutursanız yavaş yavaş çevrenizdeki dost ve arkadaşlarınız eksilir.
  • fatura, vergi, borç harç vb., ödenmediğinde faiziyle katlanabilecek şeyleri ödemeyip daha fazla borca batmanız, elektriğinizin suyunuzun gazınızın kesilmesi vs vs... mesela su faturasını ödemeyi unutup duşta levent kırca gibi köpüklü köpüklü kalabilirsiniz.
  • trafik cezası yemek, ekstra faiz ödemek, sıcak içecek içememek, susuz kalmak( evet su içmeyi unutuyorum ), özel günlerde trip yemek, işte zor duruma düşmekdir.
  • aylık olarak bankacılık şifrelerini unutma
hesabın var mı? giriş yap