• kulağa tam oturmayan, silikonları yerinde durmak isteyen kulaklık modeli. rahat değil ve kullanışsız buluyorum.
  • yaklaşık 1 yıldır kullandığım kulaklık.

ilk olarak sene başlarında ablam hediye olarak aldı.yaza kadar gayet severek kullandım.sonra bir tarafın silikonunu kaybettim.yedeğini taktım hemen.taktıktan hemen 2-3 hafta içinde komple kulaklığı kaybettim.içime oturdu anasını satayim.indirimli flndı ama 70 lira az para değil gene.bu kulaklığı kullanana kadar hep 20-30tl civarı kulaklık alıp 6 ayda fln bozup yenisini alıyordum.(bilerek bozuyormuş gibi oldu ama anladınız siz o kadar dayanıyor.)

yaz ayı sahilde fln kulaklıkla müzik dinlerim lazım olur diye gittim aynısından aldım sadece farklı renk.son aldığım indigo rengiydi sanırım gayet memnunum.işin ilginç tarafı bu aldığımın kutusunda yedek silikonlar yok ancak daha yerlerinden bile oynamadılar şu ana kadar.

ses kalitesi olarak baya memnunum.artık telefonla konuşurken de fazla fazla kullanıyorum kulaklık.telefonun diğer ucundakiler çok berrak bir ses aldığını söylüyor.müzik dinlerken de çok memnunum.her tarz müziği layıkıyla veriyor kulaklara.ne fazla tizi var ne fazla bassı.

eğer benim gibi kafa üstü ve çük gibi kulağın içine giren ve kulağın içinde durmaya silikonlu kulaklıklardan hoşnut değilseniz tercih edebilirsiniz.

edit:yazmaz olaydım sol kulaklık gidip gelmeye başladı.sanırım fazla kıvırmaktan oluyor.çok abartmamak lazımmış sanırım.

edit2:kulaklık gidip gelmeye başladıktan bir süre sonra baktım olmayacak kullanmayı bıraktım.bir arkadaşım sordu noldu senin kulaklığı gibisinden bende durumu anlattım versene bana dedi.dedim kullanmıyorum al.kız rengarenk fln bantlamış bişiler yapmış hala kullanıyor.vay anasını dedim arkadaş.
  • bu kulaklık çok güzel, hele benim gibi kabloya hassas davranmak konusunda anti-dikkatli bir adamsanız. ama öyle bir problemi var ki, bir daha asla almam dedirtiyor, o da şu; kulaklıkları saran silikonlar. düşme ihtimalleri yüzünden panik atak oldum, sürekli silikon arar vaziyette geziyorum.
  • dün itibariyle sahip olduğum kulaklık. ortalama bir kullanıcıyı gayet memnun eder. kalın kablosuyla da dayanıklı gibi duruyor.

edit: gayet iyi hoş da ucundaki silikonları kaybedersek nereden bulacağız bu uçların aynısından. internette de araştırdım baya bulamadım. paketin içinden 2 tane de yedek çıkıyor fakat sonra? almadan önce bu durumu göz önünde bulundurun bence.

edit2: yedekleri de kaybettim. satın alabileceğiniz bi yer de yok. kaldı öle elimde.
  • earpodslarımın bozulmasından dolayı geçici olarak kulaklık arayışında bulduğum kulaklık.

klasik silikon uçlu kulaklıklar kulağıma oturmuyor bu yüzden yıllardır earpods kullanıyorum, kaldı ki aldığım kulaklıklar 1-2 yıl kullanınca bozuluyor ve hep yenisini alıyorum şu ana kadar rahat 4 kez yenilemişimdir, kulağıma silikon uçlu olmuyor başka çarem yok. maalesef her yıl fiyatı da artıyor eskiden 100tl iken şimdi 230 tl olmuşlar.

129tl'ye geçici olarak kullanayım diye aldım urbanears'ı.
    +ürünün tasarımı fiyatına göre çok iyi. örgülü kablo dışardan güzel görünüyor ve kablolar birbirine girmiyor.
    + mikrofon
    + l tipi jak
    + kulaklıkları dinlemediğiniz zaman uçlarını boynunuzun arkasına bağlayabiliyorsunuz. ilginç ve hoş.
    + kutudan sticker çıkıyor artık ne işinize yararsa

ses kalitesi telefonda fena olmasada bir earpods değil tabiki ama üstteki yazarın da belirttiği gibi bilgisayarda ses kalitesi daha iyi.

kutuya yedek silikon koymamışlar, kaybedince kulaklığın anlamı kalmaz gerçekten ama daha silikonu çıkarma gereği duymadım.

---------
    7 ay sonu editi :
    iyi kötü 7 ay boyunca beni götürdü, mükemmel bir ses kalitesi beklemiyordum zaten ama 129 tl fiyatına göre gayet iyi bi performansı vardı, üstte bahsettiğim gibi tasarımdan dolayı kullanımı çok rahattı. yaklaşık 4 ay sonra müzik dinlerken sol taraftan nasıl desem elektriklenme mi denir ufak ufak bi şeyler oluyordu, rahatsız etmekten öte acıtıyordu da bu 1-2 saniyelik şeyler. bende riske almayıp çıkarıyordum ama bi süre daha zorda kaldığımda kullandım, en son da yolda yürürken farkında olmadan sağ tarafın silikonunu parmağımla çıkarıp düşürmüşüm bi yere. durum böyle olunca da kullanılmaz oldu. buraya kadarmış sumpan.

üzüldüğüm kısım kulak içi silikonlu kulaklıklar kulağıma olmuyor ve bu tip kulaklıkların sayısı bir hayli az. kaliteli ve biraz daha pahalı olarak mx365 modeli var lakin o da kulağıma anca oturuyor ve acıtıyor.

büyük ihtimal 6. kez earpods alacağım ve onu da tekrar bozana kadar kullanacağım yanına da kulaküstü olarak sony whch 510 takviyesi yapmayı düşünüyorum.

edit2: whch510 aldığım gün içinde sağ silikonu bulmam bir oldu. evet artık yedek olarak tozlu raflarımda duracak sumpan.
  • kulaklığın ses kalitesinde sorun yok ancak ebatları sebebiyle kulağı belli süre dinledikten sonra acıtıyor. ayrıca, d&r'dan internetten verdiğim siparişte kulaklık kutusundan çıkması gereken 2 yedek silikon çıkmadı o da enteresan. ses izolasyonu da çok iyi değil, en büyük artısı ses kalitesi.
  • urbanears'ın kulak içi bir kulaklık modeli. fiyat - performans açısından çok kaliteli aynı zamanda estetik olarak çok güzel bir ürün.

kulaklıklarında bulunan kancamsı nesne ve giriş kısmında bulunan delik gibi tatlı ayrıntıları kullanmayı düşünüyorsanız inanılmaz seveceksiniz. esnekliği de şu an için çok iyi görünüyor.

tune, bass kısmına girmiyorum zira ne ben profesyonelim ne de kulak içi kulaklıklar birer mucize... velhasılkelam çiçek gibi kulaklıktır.
  • 4 yıldır kullandığım kransen'in kablosunun soyulması sonucu geçmeyi düşündüğüm model.
    edit: an itibariyle dün verdiğim sipariş sonucu bu sabah elime ulaştı. şeker gibi bir şey lan bu çok tatlı *
  • bakın abartmıyorum. şimdiye kadar kullandığım ses kalitesi en kötü kulaklıklar arasında sondan ikinci olur. sonuncusu da 20 sene önce sqony radyoların içinden çıkan kulaklıktı. radyo ile beraber 1 liraya satıldığı için onu yadırgamıyorum ama bu aq kulaklığını kaliteli kulaklık diye 120 liraya satıyorlar. rezalet başlığı açmamak için kendimi zor tutuyorum.

tiz desen tiz değil. bass desen bass değil. ya ben anlamıyorum aq ya neden sesi sanallaştırır, neden frekansları değiştirir bu tarz firmalar. sesi olduğu gibi ver. şu an duyduğum tek şey sanal gerçek olmayan bir ses.

ayrıca resmen kulağa oturmuyor. otursa bile çok zorlaman gerekiyor. her takıp çıkarmada 2-3 saniyelik bir uğraş. ayrıca takıp çıkarırken kulağı tahriş edebiliyor. earpods ile alakası yok. tasarımı benziyor sadece.

sokağa atılacak 120 liranız varsa gidin sokaktaki bir su satıcısına falan verin. bu kulaklığı almayın.

edit: fırlattım attım. gittim sennheiser mx 365 aldım. siz de öyle yapın. kaliteli kulaklık neymiş görün. benim gibi kulakiçi silikonlu kulaklıkları kullanamayanlar için zaten 3-4 tane düzgün kulaklık kaldı. mx365 bunlar arasında en iyilerinden biri.
  • unborn şampuan diye okuduğum başlık, ne alaka derken....
hesabın var mı? giriş yap