• sanatçı arif sağ, madımak oteli yangını sırasında kendisinin de içinde bulunduğu 40'tan fazla kişinin kurtulmasında, dönemin bbp il başkanının önemli katkısının olduğunu söyledi. sağ, olaylarla bbp'nin bir ilgisinin bulunmadığını belirterek, "aksini söylersek iftira etmiş oluruz." dedi.

bbp genel başkanı yalçın topçu'nun "arif sağ konuşsun" çağrısının ardından görüşlerini açıklayan arif sağ, madımak yangınını, bir senaryonun hayata geçirilmesi olarak gördüğünü söyledi. sağ, "madımak bence senaryosu yazılmış, oynanmış bir oyundur. ama senaryoyu kim yazdı bilmiyorum." dedi.

o gün yaşadıkları ve nasıl kurtulduklarıyla ilgili daha önce birçok kez açıklama yaptığını anlatan arif sağ, şunları söyledi: "otel yanmaya başladığı zaman arkadaki camı kırdılar, biz de camdan bir boşluğa atladık. o boşluğun ne olduğunu da bilmiyorduk. balkon büyük birlik partisi'ne aitmiş. sonra orada patırtılar duyuldu. 'biz sizi çağırmadık' gibi şeyler söylediler. sonra bbp'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu, bizi içeri aldı. 41-42 kişiydik. içeri girdik oturduk. orada bir saat kaldık, bizi emniyet müdürlüğüne götürdüler. orada yaşadığımız budur. biz hiçbir zaman 'bbp'liler geldiler bizi yaktılar' gibi bir laf etmedik. öyle bir şey yok."

dönemin bbp il başkanı ahmet yıldız ise, 2 temmuz 1993'teki yangından kaçanların bbp sivas il başkanlığı'na alınmadığı iddiasının birçok kez yalanlanmasına rağmen bazı kişiler tarafından gündeme getirildiğine dikkat çekti. bbp binası ile olayın yaşandığı madımak oteli'nin yan yana olduğunu hatırlatan yıldız, sözlerine şöyle devam etti: "otelin yakıldığı gün arif sağ'ın da içinde bulunduğu 35 kişi havalandırma boşluğundan parti binamıza geçti. olaylar yatışıncaya kadar bize sığınan kişilerle sohbet edip onlara çay ikram ettik. kurtarılanlar aynı gün emniyet müdürlüğünden gönderilen sivil bir araçla parti binasından ayrıldı." diye konuştu.
  • madımak'ın yangınında ısınanların samimiyetsiz sözü.
    (bkz: beter olun)
  • gün geçmiyor ki biri daha üşümesin.
    http://sphotos.ak.fbcdn.net/…_5841580_4968218_n.jpg

edit: fotoyu ben çektim, karoser markasının da "serin" oluşu bambaşka onu da ekliyim.
  • alakası yok, ama sanki tabutta rövaşata'nın bir yerinde mahsun'un ağzından çıkmış gibi gelen cümle.
  • - üşüyoruz reis...
    + ocağa yaklaş.
  • (bkz: frostpunk)
  • almanya`da satilan bir pirinc markasi.
hesabın var mı? giriş yap