shadayim

  • 4439
  • 30
  • 3
  • 0
  • dün

necmettin erbakan

hak etmediğini alana, çalana hırsız derler. hırsızlık birkaç biçimde olabilir. bakkal rafından ürün alırsın, parasını ödemezsin hırsızlıktır. sahte belge üretip hak etmediğin paraya konmaya sahtekarlık derler. her ikisi de hak etmediğin menfaatin ele geçirilmesidir. ikisi de hırsızlıktır.

necmettin erbakan sahtekarlığı birden fazla mahkemece kabul edilmiş bir sahtekardır. kendisi bu yüzden makum edilmiştir.

kendisi ömrü boyunca "adil düzen, adil düzen" diye gevelemiştir. buna karşın mahkum olduğu suçu başkası işlese çatır çatır hapsedilecekken, en bi çok demokrat, müslüman demokrat takipçileri anayasayı bir kerecik delerek yalnızca necmettin erbakan'ı etkileyen, kendisine özel yasa çıkartmışlar, hapis yatmasını engellemişlerdir. kendisi bu durumun adaletinden ya da adaletsizliğinden hiç şikayet etmemiştir.

benzer biçimde kendisini şu ortamda öven ve yeren kişiler arabalarıyla birine çarpıp öldürseler çatır çatır hapis yatacakken, "adil düzen" aşığı necmettin erbakan'ın oğlu aynı işi yaptığı zaman ne olmuştur? hiç bir şey.

umarım kendisinin matematiği kuvvetlidir. kendisinin inandığı gibi bir allah varsa, zamanın parasıyla 1 trilyon liranın nasıl kaybolduğunu açıklamakta epeyce zorlanacak. bana öyle geliyorki ateş onu çağırıyor

devamını okuyayım »