• askerdeyken uykusunda bacağına kramp giren arkadaşa yardımcı olmak adına iğne bulamayan bir er, tutup arkadaşın bacağını ısırmıştı. ya hayvan ya...
  • o kramp bazen geliyorum der, bikac saniyelik bi kramp girisi evresinde kritik bi an olur, o an ayagi hafif yukari kaldirip bacak arka kaslarini gerebilirseniz ki zor bisey degildir, direkten dönersiniz kivrak bi manevra ile krampi atlatmis olursunuz, eger kipirdatmazsaniz o bacagi; haraketsiz kalirsaniz, kramp gelir bacagi bulur, kivranirsiniz, aaah vaaah dersiniz, anne korkuyla gelir odaniza ne oldu der, o yüzden o kritik anda bacagi oynatmayi bilmeli, oynatana kramp mramp viz gelir tiris gider.
  • ağrısı ertesi güne de yansıyan olay. kramp giren bölgeye çimdik atılmak suretiye kitlenen kas açılabilir.
  • tavanlarda gördüğümüz ayak izlerinin sebebi
  • çığlık atarak uyandıran olay. eğer kalfa girmişse kramp hemen ayak parmakları yukarı doğru esnetilmelidir.
  • bir zaman sonra ehlileştirdiğiniz bir rahatsızlık bu. misal ben, son iki yıldır alarm kullanmıyorum uyanmak için. baktım bundan kurtuluş yok, düzenli egzersiz yaparak biyolojik saatime göre ayarladım bu hadiseyi ve sabahları işe geç kalma derdinden kurtuldum. çünkü elektronik alarmlardan daha etkili takdir edersiniz ki. hatta son altı aydır, cep telefonu alarmlarındaki erteleme özelliğini bile adapte ettim bu hadiseye. önce o kramp öncesi sinyali verdiriyorum ama kramp girmemesi için bacağımı kontrollü bir şekilde hareket ettiriyorum ve kurtuluyorum. böylece uykum hafifliyor ve o uykunun en tatlı olduğu evreye geçiyorum. beş dakika sonra krampın girmesine izin veriyorum ve yataktan zıpkın gibi çıkıyorum. insan vücudu gerçekten bir mucize!
  • anasını avradını siktiğimin olayıdır. gecenin köründe yatakta taklalar atmaya sebep olur. ertesi gün de devam eder yürütmez.
  • sürekli olarak uykusunda baldırına kramp giren birisi olarak bu sabah ilk defa kaval kemiğimin üstündeki kas grubuna kramp girerek hayatımı kaydırmıştır. uyku sersemliğiyle krampın acısı ve ulan bu kramp oraya nasıl girdi merakıyla boktan bir sabaha uyandırdı beni.

yine olursa diye tırsıyorum.
  • genelde uyanmaya yakın, gerinme hazırlıkları yaparken yakalar adamı.. krampı girdiği gibi çıkartmak için yapılan akrobatik hareketler (bildiğin debelenme işte) ise 2. kişiler tarafından can çekişen alabalık taklidi olarak yorumlanabilir.. fazla cinlenilmemelidir bu tür durumlarda.. hasta krampı nasıl çıkaracağına konsantre olmalıdır..
  • olay interrail sırasında yataklı bir trende vuku buluyorsa, altı kişilik vagonda kız arkadaşın bağırması ve vagondakilerin panik icinde uyanıp kafayı tavana ve asma yataklara vurarak yarmalarıyla sonlanabilecek durum.
    (bkz: 5 ölü 1 yaralı)
hesabın var mı? giriş yap